Jump to content
IGNORED

Odnos prema "prevrtačima kontejnera"


J-♣

Recommended Posts

Centar BeogradaDok ga nisu razvalili svaki dan se tu pravila omanja deponija. Sad ponesto i zavrsi dole.Ti kontejneri su neverovatna kretenarija.

 

 

 

Ideja sam tim kontejnerima je bila da se spreči ekspanzija profesionalnih kantoprevrtača.Šteta što je pokušaj nije uspeo, po ko zna koji put primitivizam, vandalizam i prostakluk pobeđuju.

Link to comment
  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    18

  • J-♣

    10

  • Miralem

    8

  • Leia

    8

 

 

 

Ideja sam tim kontejnerima je bila da se spreči ekspanzija profesionalnih kantoprevrtača.Šteta što je pokušaj nije uspeo, po ko zna koji put primitivizam, vandalizam i prostakluk pobeđuju.

 

kakva ideja, takva i realizacija. ne može niko da uzme ništa iz kante, ali se ne može ni ubaciti ništa veće od kese iz maksija ... 1 veliki idiotizam

Link to comment

"Stepen društvene nejednakosti početkom XXI veka u onovremenoj Srbiji bio je toliko velik da su ljudi prebirali po kontejnerima, kako bi se hranili ostacima koje su bacale imućne porodice. Jedna anegdota iz tog vremena je posebno znakovita: u pokušaju da spreče ljude bez prihoda da uzimaju hranu i stvari iz kontejnera, gradske vlasti Beograda su ukopale kontejnere u zemlju..."

 

"Nastavnice, a zašto nisu dali hranu tim siromašnim i gladnim ljudima umesto da sakrivaju smeće od njih?"

 

 "Shvatanja ljudi iz tog vremena bila su drugačija, neko bi rekao i surovija, nego naša".

Link to comment

Bila hrana razlog prevrtanja kontejnera do pre ~12 godina, kod nekih original siromaha je i sada.

Onda se pojaviše (dijana romobili) kolekcionari sekundarnog koji izvisili za deponiju u Vinči, pa nađoše zgodan način da iz kontejnera izvuku baš ono što im kolege prebiru u Vinči. Pre ~5 godina pojaviše se profesionalni kantoprevrtači koji iz kontejnera vade sve što misle da mogu prodati po trotoarima u okolini zemunskog i nbg buvljaka. Toliko ih ima da u zadnjih par godina se ne sećam kad sam bacao đubre, a da ih nisam sreo. Uglavnom obilaze peške, neki mlađi na biciklu sa korpicom, a vidoh i dvoje motorizovanih - opel kadet i stara lada.

 

Ono što mi ekstremno smeta kod "kolekcionara" je što pri prebiranju znaju da bace đubre koje im smeta pored kontejnera.U kraju gde živim paralelno pored tih novih ostavili i stare kontejnera kao prelazno rešenje. Naravno da sada samo funkcionišu stari kontejneri, u ove nove više niko ništa ne ubacuje, ne vole ljudi da diraju onaj poklopac, ipak je lakše kesu zavrljačiti u otvoren kontejner.  ;)

Edited by J-♣
Link to comment

Ekipe koje operišu kod mene u kraju ne ostavljaju ništa pored kontejnera, i uopšte jako retko sam viđao da rasipaju smeće.

 

Pokušavam da shvatim šta može da ti smeta kod toga što se siromašni ljudi dovijaju da prežive, i ne ide mi.

Link to comment

Ekipe koje operišu kod mene u kraju ne ostavljaju ništa pored kontejnera, i uopšte jako retko sam viđao da rasipaju smeće.

 

Pokušavam da shvatim šta može da ti smeta kod toga što se siromašni ljudi dovijaju da prežive, i ne ide mi.

+1

štaviše, skavendžeri skupljaju sve što su vračarska gospoda ostavila pored kontejnera... 

Edited by teacher
Link to comment

Neki uredno i ubacuju u kontejner

Ukradi sam: Rastavili pa ukrali klupu na Dorćolu usred dana!

 

 

432081_kraj-kradja-klupe050214ras-foto-petar-markovic06_f.jpg

 

 

Svo đubre u kontejnerima je namenjeno deponiji, tamo je mesto gde treba izdvajati od ostalog đubreta sekundarne sirovine, ne u gradu. Jasno mi je da postoji problem odlaganja i odvoženja kabastog smeća nameštaj i dr, ali je rešenje toga volja gradskih vlasti.

 

Nekada su ljudi bajat hleb stavljali u kese i kačili na spoljnu stranu kontejnera, nema toga više - na žalost.

Za ove što su u potrazi za hranom imam razumevanja, za neke druge manje razumevanja, a za neke treće procesuiranje po komunalnim propisima. Često se dešava da ljudi kad bace staru odeću uredno u kontejner se kasnije deo te odeće nađe u grmlju vrlo blizu kontejnera.

 

 

Link to comment

 

Nekada su ljudi bajat hleb stavljali u kese i kačili na spoljnu stranu kontejnera, nema toga više - na žalost.

 

 

 

Ja ovo i dan danas radim. Keva me ucila kao malog. Doduse, tada smo to radili da uzmu oni koji "gaje svinje i imaju kokoske". :mellow:

Link to comment

Ekipe koje operišu kod mene u kraju ne ostavljaju ništa pored kontejnera, i uopšte jako retko sam viđao da rasipaju smeće.

 

Pokušavam da shvatim šta može da ti smeta kod toga što se siromašni ljudi dovijaju da prežive, i ne ide mi.

+1

Link to comment

Neki uredno i ubacuju u kontejner

Ukradi sam: Rastavili pa ukrali klupu na Dorćolu usred dana!

 

 

432081_kraj-kradja-klupe050214ras-foto-petar-markovic06_f.jpg

 

 

Svo đubre u kontejnerima je namenjeno deponiji, tamo je mesto gde treba izdvajati od ostalog đubreta sekundarne sirovine, ne u gradu. Jasno mi je da postoji problem odlaganja i odvoženja kabastog smeća nameštaj i dr, ali je rešenje toga volja gradskih vlasti.

 

Nekada su ljudi bajat hleb stavljali u kese i kačili na spoljnu stranu kontejnera, nema toga više - na žalost.

Za ove što su u potrazi za hranom imam razumevanja, za neke druge manje razumevanja, a za neke treće procesuiranje po komunalnim propisima. Često se dešava da ljudi kad bace staru odeću uredno u kontejner se kasnije deo te odeće nađe u grmlju vrlo blizu kontejnera.

 

A, znači odgovor je "nije po propisu i zato ne valja". Ne umem polemisati sa time.

Link to comment

 

 

 

Ideja sam tim kontejnerima je bila da se spreči ekspanzija profesionalnih kantoprevrtača.Šteta što je pokušaj nije uspeo, po ko zna koji put primitivizam, vandalizam i prostakluk pobeđuju.

 

 

u ns svaka konjska zaprega sad pozadi prikolice ima prikacen jedan ili dva ta ogromna dzaka iz podzemnih kontejnera. sad mogu da ponesu duplo vise, isto toliko vise i da maltretiraju jadne konje. 

Link to comment

Dakle, gnusni siromasi ne samo što krše propise i vređaju vaše istančano estetsko čulo, već i muče jadne konje.

 

Gde je država da reši to?!?!?! Dokle?!?!?!

Link to comment

te zivotinje su zlostavljane, isto kao sto i neki milijunas za svoje drugare milijunase tera npr pse da se bore.

 

a inace eto da budes zadovoljan, tolerise im se sto vozaju zaprege u gradu, sto kradu te dzakove i posle paradiraju sa njima muriji pred nosom, ne oduzimaju im se zivotinje. 

 

ja nemam nista protiv toga sto rade, pogotovo dok na bilo koji nacin cine stetu govnetu od drzave, ali zivotinje ipak muce. 

Edited by garoviks
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...