Jump to content
IGNORED

Snimci saobraćajnih situacija


Tale

Recommended Posts

2 hours ago, I*m with the pilots said:

Kako je smisljeno da se dodje do mosta kada se dolazi sa Usca sad?

Bila sam do MSU, nisam prolazila tim delom sto godina pa sam se iznenadila parkingom preko puta skejt parka i cinjenicom da je sad taj deo ulice jednosmeran. Sa Usca smo izasli ovako, ali onda kod mosta ne moze desno tom prvom ulicicom - tj. moze za GSP i gradiliste, i naravno sve one koje boli uvo sta tu pise, dok na semaforu moze samo levo. I onda ostane coveku da napravi polukruzno na prvoj raskrsnici, zverali smo okolo da nije zabranjeno i kako nije bilo nikakvog znaka, to i uradili.

 

image.png.6fd1652369b7fca9018e4921420ab098.png

 

Nejasno mi je zasto se na tom semaforu ne napravi neko npr. kratko svetlo da se puste ljudi da idu desno, pre nego sto krene kolona iz suprotnog smera koja skrece levo ka mostu. Ili sto se to prvo skretanje ostavlja samo za GSP, i tu bi mogao neki semafor ako misle da bi bilo tesko optereceno..

Od Muzeja krenete na gore (po slici), ne prema Brankovom mostu, skrenete levo i dođete do raskrsnice sa Bul. Nikole Tesle. Tu levo i na raskrsnici levo na Brankov most. Ovo važi ako još neki deo ulice Ušće nije jednosmeran (davno nisam tu prolazio).

Link to comment
  • 7 months later...
  • 4 months later...

Nemam snimak ali jutros sam sleteo sa puta. U sedam satii je bila nula stepeni u gradu sa malo leda na šoferšajbni. Izašao u atar i posle pet kilometara  se okrenuo za 360 stepeni na oštroj krivini i završio u njivi. Tek kad sam izašao iz auta sam video da je put potpuno pod tankim ledom. Brisani prostor. Sreća pa je sve ravno i sreća da je prvi lik stao i izvukli smo se, nama ništa, kolima ništa. Dok smo se izvlačili sto metara niže je drugi auto izleteo, i njemu ništa nije bilo i zvukao ga je drugi lik.

Link to comment

Jednom sam, misleci da mi je guma izduvana i da zato auto zanosi, izasao da proverim sva 4 tocka.

Cim sam sa obe noge stao na asfalt, obe su odletele u vis a ja sam ledjima i glavom tako opalio o tlo da sam se uplasio sam slomio sve u sebi.

 

Narednih 15km do kuce vozio sam bukvalno trecom brzinom.

 

edit - Imao si brdo srece, proslavi veceras..koliko god to sada glupo zvucalo.

 

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment

Sad ću da zapalim i proslavim. Sramim se priznati, ali ovo mi je četvrti put da se okrećem u zimskim uslovima. Najjače je bilo u Sr Mitrovici. Krećem iz prve nakon što se upalilo zeleno na semaforu, skrećem levo i auto pravi trostruki aksl na kojem bi mi pozavidela i Sandra Dubravčić.

 

edit

 

peti put

Edited by čekmeže
Link to comment
3 hours ago, čekmeže said:

Sad ću da zapalim i proslavim. Sramim se priznati, ali ovo mi je četvrti put da se okrećem u zimskim uslovima. Najjače je bilo u Sr Mitrovici. Krećem iz prve nakon što se upalilo zeleno na semaforu, skrećem levo i auto pravi trostruki aksl na kojem bi mi pozavidela i Sandra Dubravčić.

 

edit

 

peti put

Manje koci duze ce sve da ti traje. 

Link to comment
1 hour ago, Tpojka said:

 

Nemoj da kuckaš po forumu dok voziš.

:D

23 minutes ago, SDSG said:

Manje koci duze ce sve da ti traje. 

Naučio sam školu, kočim motorom i leti, i sad dok sam se okretao nisam instinktivno kočio. Nije to bila velika brzina, možda 60 ali dovoljna za tu krivinu i taj led. 

Otišao sam možda metar u njivu, možda bi i sam izašao al kad se ovaj čovek već ponudio da pomogne što da ne.

Link to comment
  • 1 month later...

U Kneza Miloša na raskrsnici sa Krunskom : redovno viđam vozila sa crnim (CD) registraskim oznakama kako zaobilaze kolonu vozila koja stoji ispred zatvorenog semafora da bi skrenula levo u Krunsku ulicu, koristeći pri tom saobraćajnu traku za kretanje vozila u suprotnom smeru (ka Takovskoj).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...