Jump to content
IGNORED

Americana


yolo

Recommended Posts

za tijuanu parkiras kola na usa strani i peske predjes. uzmes taksi do avenida revolcion aka knez mihajlova. tu zderes al ne u najveci restoran za mariachi jer im je hrana otuzna. slikas se magarcem, oslikanim u zebru i obidjes pivnicu i coffee shops. blizu je crkva, pomoli se pre nego sto skrenes u la revu ulicu sa javnim kucama. jeftino je i ljubazni su svi. gledaj da se ne vracas pijan nazad, jebeni tunel za imigraciju je ko vecnost. nikad stici. 

 

los angeles:

manhattan beach, long beach peninsula, vozi ka san pedro do korean bell. impresivna je lax luka (port) . sa jednog od mostova je odleprsao u vecna lovista toni scott. 

 

downtown la:

parkiraj blizu grand park, obidji malo taj kraj, bukowski je ziveo tu i dobijao inpsiraciju, 500 days of summer se snimalo, prosetaj do city hall i trazi da te ubace u lift za krov, besplatno je. imaces lep vidik na veci deo LA. a onda svrati do broadway market na ostrige sveze ili picu. ako ti se ne ide u tijuanu mozes onda posle city hall da se prosetas do alveira st. gde imaju meksicki standovi i na trgu peva neki wanna be mariachi :)

ako upadnes u treci cetrvatak u mesecu, obavezno obidji artwalk u downtown la. pocinje od 5pm, braodway/spring/ 6-7 ulice se pretvore u galerije i umetnicke prodavnice.

pitaj i gde je food truck camp, mozes raznu hranu da probas :)

 

griffith observatory (izmeri se kolika ti je masa na mesecu) :D i lacma na wilshire (kupi sendvich u trejder joe’s pa jedi na proplanku pored muzeja. mnogo je lepo, imaju iskopine na licu mesta i barice nafte sto izviru iz zemlje. 

 

svrati na kafu i kolac u bourgeois pig na franklin ili na chicken wings next door (hollywood area). 

samo se provozaj hollywood blvd, to je dovoljno. ja bih na tvom mestu sela na sunset ulicu i vozila se njom dok ne udarim pacifik i svratila u rainbow na sunset. poslednje staro rok mesto sto jos postoji...

samo bih se provozala rodeo drive i kroz gornji deo beverly hillsa. 

 

ako prolazis kroz brentwood kraj svrati do njihovog marketa brentwood market i tamo imaj neki ruckic. a onda se uputi ka pacific izaci ces na malibu pa skrenu levo na pch i idi ka jebenom santa monika piru i ka venice. ja bih procunjala i kroz venice canals ako si u venice i prosetala abbott kenney ulicom, svrati do inteligentsia coffee :) ili zinque na rucak

 

 

i obavezno umami burger. trebalo bi i in-n-out da probas. meni se smucio vise. overodose. 

 

ako imas vise vremena: kodak theather, the grove shopping center, za shopping onda beverly connection-blizu beverly hillsa ili citadel outlets-za ovo se vozi), hiking -runyon canyon, griffith park (kod karusela), klibovi na santa monika blvd i robertson, surfere da posmatras - malibu beach desno od pira (trazi fitza u kombiju, valja sta god ti treba a mozes lepo da sa njim popricas), uzelis se nase hrane najblize nesto je u mestu metro u culver city na washington ulici (parkira se u motelu nekom odmah tu ili neki inn djoka). sasa je vlasnik. imaju kotlete i jagnjece kuvano i cevape ali ne bas 100 na srpski nacin. 

 

sta te interesuje najvise?

mogu do sutra da kucam...

 

i da, sada mozes da udjes i kupis sta god hoces od trave. 

Edited by mustang
Link to comment

Ovde ima materijala za mesec dana gluvarenja! Steta sto cu biti samo desetak dana, a od toga 4-5 dana zauzet do 5PM ...

 

Al kako god, daj(te) jos slobodno. Mozda vise nekih real-life stvari. Tipa, koju tel. karticu da uzmem, gde sta ima povoljno, ...

Link to comment
8 hours ago, Bir Adim Öte said:

 Mozda vise nekih real-life stvari. Tipa, koju tel. karticu da uzmem, gde sta ima povoljno, ...

Pretpostavljam da imas GSM telefon. Idi onda u najblizi Walmart/pogledaj na Amazonu i kupi neki od pre-paid paketa. Ima ih milion i vidi koji ti je najpovoljniji za tvoje potrebe. Kad si gotov, baci SIM karticu i zdravo.

 

https://www.walmart.com/browse/no-contract-phones-plans/prepaid-minutes-cards/1105910_1072335_1073086

Link to comment
8 hours ago, Bir Adim Öte said:

BTW, mislio sam da je toplije tamo. Prosecna temperatura u Januaru: 13°C.

 

rodji, prosek je prosek. budi spreman da preko dana bude 20-25C+ a da u noc padne na 10-14C 

 

naravno budi spreman i na mikroklimu. losandjeles je povrsinski ogroman. dok je npr kod mene u holivudu 22C (na suncu je to 27C), u santa monici (30-45min od mene) je 15C tj. 20C na suncu. 

 

jednom sam se zeznula i krenula na plazu. kod mene je bilo 28C. stigla u malibu a tamo 18C.  smrzla se! 

 

uvek budi spreman na temperature od 15-30C dok si u la. noc je hladnija, negde pada i na jednu cifru. 

 

za rentacar proveri firmu sixth. oni imaju cesto bs nesto dz

 

shopping: citadel outlet na petici ili blizu beverly hillsa mali mall beverly connection. 

 

posto ti nije tvoj auto, gledaj da sipas na jeftinijim pumpama tipa arco na primer. pogledaj na telefonu gde u kraju je najeftinije. mislim da ako ubacis ‘cheap gas’ u google maps da ce da fi odmah izbaci u tvojoj okolini. 

 

ako ti treba jeftino prenociste preporucujem aplikaciju hotel tonight (u prilogu slika)...odlicno je kada iznenada ide negde, daje ti dobre hotele za dzabe skoro....npr meni za vegs izbacuje sls za $40 ili tropikanu za $35 za noc. 

 

na dosta mesta imaju hotspots za wifi, starbucks, target itd slobodno pitaj ako ti je prepaid sa data limitom. 

 

za la ti je stvarno potrebno minimum pet dana da bi nesto kao video. previse ima svega i svacega a pri tom ima da vozi. ja volim kada negde odem da se zakucam na neko mesto izvesno vreme i da posmatram ljude i upijam njihovu energiju. pa tek posle da vidim grad. i da se provozam njihovim gradskim prevozom. to mi sve kaze o mestu gde sam. 

F0710A29-FD3E-48E5-9F89-9A3E0D816C9C.jpeg

Link to comment

Ah eto i mene krajem januara od 23 do 29, u WeHo. Skoro godinu celu nisam bio što je najduže u poslednje 4 godine, pa sam se zaželio.  Zajebi Tijuanu i San Diego, nemaš vremena za to. Ja bi uradio sve ovo što je @mustang rekla i dodao još par hipsterskih micro breweries iz Los Feliza, kao i Barney’s Beanery, što je moje lokalno opijalište + Dan Tana’s za ekipu.

Link to comment

dragance, ako se zalomi neki dan da sam tu, moramo na pice :) (trebalo bih poslednju nedelju januara da idem za vegas sa srbijom da se sretnem)

Edited by mustang
Link to comment

Volela bih da živim u Ostinu jedno pola godine, ali ne duže od toga. Ima blizu milion stanovnika, ali je suštinski nekako mali. 

Juče sam išla malo da šopingujem u severni deo grada gde žive bogataši i imala sam neki blah utisak, ali uveče smo otišli na jug, duboki jug. Jedna poznanica drži bar 15ak kilometara južno od reke. Zove se Indian roller i svim putnicima namernicima savetujem da pođu dole. Na putu ka tamo ti vidiš da se Ostin prostire duboko na jug i da tu žive pravi teksašani, a da je ovaj liberalni severni deo grada sa sve downtownom sprdnja. U baru se najsmešnije od svega održavao pub quiz i to vrlo ozbiljan. Do tamo smo išli Lyftom (Uber je stigmatizovan u Ostinu) i vozila nas je jedna žena od 50 godina koja se nikad nije makla iz Teksasa. Ja je pitala jel bila barem u nekoj drugoj stejt kada već nije išla do Meksika, ali kanal. Mladi se oblače stvarno ko da drže stoku kod kuće. Kaubojke, džins i hudi. I haljinice vezene za žene sa sela i kaubojke. Ja bih mogla ziher da se tako oblačim.

 

Posle se prebacismo u legendarni Continental Club. http://continentalclub.com/about/#austinclub

Nemoj da čujem da je neko bio u Ostinu, a da je zaobišao ovo mesto. Nisam se bolje zabavljala u životu. Potpuno filmski crveni stejdž, svirao country funk bend Barfield, The Tyrant. Taj Majk Barfild ima ugradjen fank u glasu, a pritom je dileja sa kamenom facom i ima kao gitaristu nekog tipa koji je među najboljima u Japanu. Ja sam bila u transu, mogla sam da igram narednih 70h. Plus su svi do jaja frendli, nema one evropske uskurčenosti. I onda sam, budući da sam van forme sa alko kondicijom, prilikom odlaska iz kluba previdela mali bamp na asfaltu i sad evo ležim sa istegnutim zglobom koji je otekao kao kod slonice*. 

 

 

*Ovo se taman naslonilo na to što smo bff i ja na Kubi zadnjih dana bile zadužene da čuvamo naše krdo, jer su nas veliki muškarci napustili par dana pre nego što smo i mi pošli, pa smo se zajebavali kako će ovo dvoje niskih drug i drugarica da hodaju ispod nas, svakoj po jedno slonče.

Link to comment
8 hours ago, MayDay said:

 

 

Posle se prebacismo u legendarni Continental Club. http://continentalclub.com/about/#austinclub

Nemoj da čujem da je neko bio u Ostinu, a da je zaobišao ovo mesto. Nisam se bolje zabavljala u životu. 

Bio sam ja prije par godina, i u "Gallery" zamalo da kupim ovu sliku:
8zpjwz.jpg
 
To cijelo vece tom ulicom kruzio neki tip u ovome, a tad je jos prica o legalizaciji nije bila ni na dugom stapu:
nb26xd.jpg
 
 
Inace, Stubb's i Club de Ville su takodje dvije institucije, pogotvo Stubb's. Cak bih rekao da je to jedan od vaznijih SXSW venues.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...