Jump to content
IGNORED

Americana


yolo

Recommended Posts

Kapiram da se mozda cini previse cimanja tamo vamo, a znam i da je po par dana nedovoljno, ali ja jos nisam bio u USA, a kapiram da posle toga necu godinama opet. Bar u ovom periodu zivota nema nekih posebnih izgleda za to. Te pokusavam da izvucem sto vise iz tog puta i vidim tih par "glavnih" mesta. A i vozi mi se taj SF-LA potez :)

 

P.S.

mozda glupo pitanje, ali koliko je ta ruta bezbedna za voznju za turiste?

 

skini sa torenta ovu epizodu

 

Link to comment

Ne moram. To je njen tip. Ja sam inicijalno kapirao da vozim od SF do LA (vidis, zaboravih da pomenem 2 noci u LA), ali posto je ona bila u LA a nije bila u San Dijegu, onda je to kao, kad smo vec tu. Ali ako nije vredno cimanja a mogu da ustedim, onda i ne moram :)

Ako dobro organizujes voznju od SF do LA em ce vam faliti vremena, em vam je San Diego cist visak cak i ako hocete samo da ga uknjizite.

Link to comment

Ovako, planiramo neki put nas dvoje, pa razmatramo sledecu turu da procunjamo zajedno po Amerikama. E sad, ja bih dole opisao rutu, a ako bi neko odavde mogao priblizno da opali cenu te zajebancije, po slobodnoj proceni naravno, cisto da znam koji rang troskova bih ocekivao: 

 

 

  • Pocetna tacka je NY. Kartu do tamo i od tamo ne uracunavajte, vec eto zamislimo da smo vec sleteli u NY. Ostali bi u NY 3 dana, odseli u ok hotelu (sta znam, tri zvezdice) i malo procunjali tuda (nista posebno, ali kapiram makar jedan rucak ili vecera u relativno ok restoranu dnevno).

hampton inn je 3 zvezdice. hampton inn times square ima sobe od 140 do 200$ plus porez =~160 do 230$ (mislim da daju besplatan dorucak kao u vecini njihovih hotela). rucak ili vecera u restoranima, za dvoje, uz 15% do 20% baksisa = bar 60$ na dan, + drugi obrok u kafeima ili slicno ~20-30$. moja brza aproksimacija za 3 dana NY uz ove uslove je bar 750$ do 850$ za dve osobe. 

Edited by mei
Link to comment

hampton inn je 3 zvezdice. hampton inn times square ima sobe od 140 do 200$ plus porez =~160 do 230$ (mislim da daju besplatan dorucak kao u vecini njihovih hotela). rucak ili vecera u restoranima, za dvoje, uz 15% do 20% baksisa = bar 60$ na dan, + drugi obrok u kafeima ili slicno ~20-30$. moja brza aproksimacija za 3 dana NY uz ove uslove je bar 750$ do 850$ za dve osobe. 

 

Ja sam se sve nesto tripovao da su SAD jeftinije od Evrope, i Engleske svakako, a narocito hrana. Kad ono, corak. Jedino sto mi deluje istinito je da na nekim mestima obrok za jednog moze da prodje za dvoje, ako niste gladni. To je bar moje skorasnje iskustvo iz Bostona.

Link to comment

:D porcije su ogromne cesto, a uvek pitaju da li da zapakuju visak. onda standardni tip koji sve vise jeste 20%, a ne 10% 15% kao u proslosti (u kanadi je tip bio velicine poreza ~13-15%, 20% za bas dobru uslugu i hranu, u US 20% je cesto standard bez obzira kakva je mesto, cak i vise kad je usluga dobra). 

 

meni je ludilo bilo letos kada sam otkrila da su hoteli sa 3 vezdice u nekim selima u sredini nicega, ali uz auto put  >160$ + porez (pojedini i preko dvesta) i sve to u  nedodjijama kada se putuje iz centralne pensilvanije ka nijagari. to su bile letnje cene kada ocekuju mnogo umornih putnika, koji ce da plate bilo koliko samo da prespavaju. dodje se u hotel u 2 am kako bi se prespavalo 6 sati i nastavila voznja ka civilizaciji, a oni deru sa cenama. potpuno suprotno iskustvo imam iz floride, bar sto se cene hotela tice. 

 

podgrejani svezi sendvici su 7-8 dolara, uz kafu ili neki drugi napitak, najjeftiniji brzi rucak koji nije iz restorana brze hrane je bar 10-12 dolara. osim ako se ne naruci supa uz krisku hleba, tada izadje na 5-6, ali to je za one koji nisu bas gladni. slicne cene su i u kanadi, samo u kanadskim dolarima (koji sada stoji mnogo losije u odnosu na US dolar nego pre par godina, tako da je kanadjanima sad jos skuplje po amerikama :(). 

Edited by mei
Link to comment

Ja kad putujem po Americi najčešće spavam u Extended Stay, koji je uvek čist (koliko je bilo koji hotel ćist :D) i ima kuhinju. I, naravno, jeftin je. Kad plaća posao, onda udri po komforu, jasno. Poslednja konferencija Hilton  ^_^

 

Mada, Extended Stay je stvarno uvek pristojan i nikako nekomforan. A meni je ta kuhinja najbitnija, jer mi je ishrana ograničena na relativno mali broj namirnica. 

 

Ljudi koji BAŠ hoće da štede, koliko ja shvatam idu u The Red Roof Inn i slične motele. 

Link to comment

red roof inn jeste pristupacniji, oko 60-70$ za noc, osim u cikagu, tu je bio 130$ pre jedno 5 godina kad sam bila tamo. 

mene je zeznuo put ovog leta za nijagaru jer sam pogresno pretpostavila (zbog prethodnog puta na floridu), kako cu lako i jeftino da se smestim bez rezervacija u nekom usputnom hotelu :(. sad najcesce koristim priceline (hyatt za 79 dolara u centru velikog grada  ^_^ gde je standarna cena 230$+, marriott za 80$ u centru drugog velikog grada gde je cena obicno 160$+ itd.). 

Edited by mei
Link to comment

Ja sam se sve nesto tripovao da su SAD jeftinije od Evrope, i Engleske svakako, a narocito hrana. Kad ono, corak. Jedino sto mi deluje istinito je da na nekim mestima obrok za jednog moze da prodje za dvoje, ako niste gladni. To je bar moje skorasnje iskustvo iz Bostona.

 

 

Mi isto nismo primetili tu USA jeftinost u odnosu na Evropu. Sem što su burger i kafa u lokalnom meku bili jeftiniji (ali koga briga), troškovi običnog života su bili isti, ali manji kvalitet (recimo dečko je plaćao stan u jednoj evropskoj zemlji za iste pare za koje je u nekom šnj američkom gradu plaćao sobu u jednoj od onih drvenih olupanih kućica, koju je delio sa još troje). Čak je bio i na nekom jeftinom američkom jugu, a ne u fensi gradovima Kalifornije ili Bostonu i sl, gde su kirije možda i veće:

 

Moj utisak je bio da u USA treba ići (u smislu života tamo) iz nekih drugih razloga, nekad su makar bile veće mogućnosti za bolju karijeru i više zarade kad se pređe u industriju id Evrope, a ne zanositi se da će se sa sličnom cifrom koja se ima u Evropi (što je bio oznos njegove posdtdok plate) živeti isto ili čak bolje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...