Jump to content
IGNORED

Zlatni tukan, veliko finale Dnevnog tupana


Аврам Гојић

Idemo, idemo, idemo!  

109 members have voted

  1. 1. Zlatnog tukana treba da ponese...

    • Milos Bikovic
    • Simo Culic
    • Ana Marija Popovic
    • Milan Dozet
    • Dragan Vucicevic
    • Marko Djurdjevic
    • Vladimir Kecmanovic
    • Amfilohije
    • Tomislav Nikolic
    • Nebojsa Krstic
    • Vladislav Djordjevic
    • Tanja Boskovic
      0
    • Jelica Greganovic
    • Bora Djordjevic
    • Dusan Bajatovic
    • Nebojsa Glogovac
    • Vuk Kostic
      0
    • Deana Dimitrijevic
      0
    • Branka Nevistic
      0
    • Dejan Stojiljkovic
      0


Recommended Posts

NEKA IGRE POČNU! ZLATNI TUKAN ČEKA NAJBOLJEG!vintage_toucan_parrot_gold_tone_rhinestone_enameled_brooch_8fbe1e0b.jpgMiloš Biković, glumacKada je ukinuto ropstvo, seljaci, bivši robovi, bili su prepušteni sami sebi. Plemstvo više nije imalo interesa da brine o njima. A čoveku je bitno da pripada nekome ili nečemu. Kad ne pripada nikome, prost i neuk covek se izrođuje, lako ga je osvojiti bajkom o komunizmu."O kakvoj kulturi je rec ako se psuje na filmu, u knjizi i u pozoriljtu", zapitao se glumac i dao podrsku Rusiji koja je zabranila psovanje u javnom govoru....Ne mogu sebe da definiljem kao velikog patriotu. Ali smatram da je patriotizam neljto zdravo ljto nam svima nedostaje i zato još jednom pozdravljam ovu seriju i celokupan Radošev opus, koji generalno ima osobinu da prikaže Srbiju sa svim svojim lepotama. Patriotizam je ljubav prema zemlji, prema nacionalnom, ljubav prema prirodi... Teško da može da oseti patriotizam i voli svoju zemlju onaj ko nije spavao pod šljivomSimo Čulić, član kabineta predsednika Srbije#DaJeSrbijaOstrvo Ješic bi merio nivo #aflatoksin u okeanuAna Marija Popović, konsultant za razvoj destinacijaIako ljudima koji su raseljeni sigurno nije bilo prijatno, javni prostor se ne može zauzimati po sopstvenom nahođenju, a pogotovu ne na centralnoj lokaciji pored reke... Kao neko ko je živeo u Belgiji, sa sigurnošću tvrdim:da sam razvila šatru u centru nekog belgijskog grada, jer mi odgovara lokacija, bila bih raseljena ,,u roku od odmah"...Za razliku od sadašnjih beogradskih vlasti, knjaz je dšentrifikaciju sproveo vrlo agresivno i u jednom danu raselio siromašno stanovništvoFinska je napravila „nokia" telefon, Estonija je izmislila skajp. Južna Koreja je stvorila „samsung", a simpatični reper Saj uradio je puno za javnu diplomatiju i brend Južne Koreje. Sada je konačno razlikujemo od Severne Koreje. Milan Dozet, košarkašNe podržavam ćirilične natpise u Vukovaru kao ljto ne podržavam mađarske u Srbiji. Poljtuj zemlju u kojoj živis.Tolerancija.Dragan Vučićević, mentols5na.jpgMarko Đurđević, saradnik NSPM Zašto svaki građanin koji je državljanin Srbije ne može da kaže da je diskriminisan zato što država ne može da mu obezbedi mesto na kome bi zaradio parče hleba za porodicu i sebe?! Mi smatramo da može, ima pravo, i treba svaki građanin otvoreno da kaže tako nešto! Po čemu su onda homoseksualci tako posebni i zaslužuju posebna prava jer su diskriminisani? Pa može li se meriti upućena verbalna uvreda jednom homoseksualcu na radnom mestu sa najuvredljivijom mogućom ucenom upućenom jednoj majci dvoje dece?! Naravno da ne može. Takve stvari ne treba meriti. Ne treba beskonačno razglabati o njima niti praviti veštačku dramu. Ako ćemo gledati na taj način onda bi trebala svaka grupa ljudi koja je na bilo koji način ugrožena u Srbiji da izađe na ulice i paradira jer ,,ima pravo na to". Nažalost, u tom slučaju bi cela Srbija paradirala i niko više ništa ne bi radio osim što bi paradirao i tokom cele godine razglabao o organizaciji svog paradiranja. Vladimir Kecmanović, vruć topA Srebrenica - „kao i toliki drugi zločini" kojima je, kako kaže Vuk Drašković, "opterećena savest srpskog naroda", pa "veliki svet" i na Principa gleda "kroz taj durbin" - nikako ne može da bude uzrok, nego je tek posledica istorijske revizije, koju su nam devedesetih godina prošlog veka upriličili protivnici iz dva svetska rata, zbliženi hladnoratovskim savezništvom. Mitropolit Amfilohije, pukovnik- Prema oceni Amfilohija, medutim, "prirodno" je da SPC gradi stanove i drži hotele".- Sve je to u slavu Boga i za dobro naroda - prenosi list "Vijesti" reči mitropolita Amfilohija. Mitropolit je ipak negirao da crkva vodi biznis ako izdaje hotele, a novinarima je rekao da treba da se "ocrkvene" da bi te stvari shvatili. Prema ranijim navodima medija, SPC samo od manastira Ostrog godiljnje ubire i do 50 miliona evra".Tomislav Nikolić, proizvođač rakijeBenefiti koje dobijaju azilanti veoma su privlačni romskoj populaciji, jer su veći od onih koji imaju ministri u Srbiji...U Srbiji ima sve manje rucnih radova: žene gledaju serije, više ne heklaju, ne štrikaju. Ja to moram da kažem, jer sam rođen i odrastao u kuci u kojoj je sve bilo drugacije. Svako je ponešto radio. Svako se nečim zanimao. Ili je bar čitao, ako nije nešto radio. Ja danas odem kod nekih prijatelja kojima se ništa ne desi ceo dan. Koji ne promene ništa u svom životu ceo dan. Nego - daljinski. Trebalo bi ukinuti daljinske. Pa bar da prošeta do televizora. Da mora da škljocne, kao što smo nekada.Nebojša Krstić, ništaAlbanci u Hagu imaju jednostavan recept - nema svedoka, nema probljema.Mis Kosova izbacena s takmičenja u Moskvi. Ako su institucije na KiM prihvaćene kao privremene, mogla je i ona da bude privremena lepotica.Vladislav Đorđević, branilac patrijarhataČitajući psihoanalitičku literaturu, uključujući i gorenavedenu, dolazim do zaključka da sam nenormalan: ne osećam u sebi nikakvu „biseksualnost": seksualnu sklonost ka istom polu. Otkad znam za sebe nikada me seksualno nije privlačio isti pol, već samo suprotan. Na svu sreću, pored somnabulističke psihoanalitičke literature postoji i druga iz koje saznajem da je ogromna većina ljudi (96-97%) takođe samo heteroseksualna.Kada bih se oslanjao samo na psihoanalitičarsku literaturu, došao bih do zaključka da sam psihički bolestan. Na svu sreću, postoje trezveni naučnici koji sebi ne dozvoljavaju proizvoljnosti i maštarije kao psihoanalitičari....Reč diskriminacija potiče od latinskog glagola discriminare koji znači: razlučiti, lučiti, deliti, razdeliti. Polovi su prirodno „diskriminatorni": prirodno se dele na muški i ženski. Trudnice su takođe prirodno „diskriminisane": prirodno se nalaze u posebnom, „blagoslovljenom" stanju. Sasvim je razumljivo da one ne mogu da rade sve poslove koje mogu da rade oni koji nisu u tom „delikatnom" stanju.Naši zakonodavci su toliko zaslepljeni feminističkom ideologijom i frazeologijom da ne uspevaju da zapaze te jednostavne činjenice. Oni flagrantno zanemaruju činjenicu da postoji prirodna „diskriminiacija" kako između dvaju polova, tako i između trudnica i onih žena koji to nisu. Koliko su naši zakonodavci slepi za te elementarne uvide svedoče i nedavno usvojene izmene u Zakonu u radu...Višedecenijsko ideološko forsiranje školovanja i zapošljavanja devojaka stvorilo je čitavu armiju neoženjenih mladića i neudatih devojaka. Tanja Bošković, Glumica sa velikim GlupDanas, kad je premijera filma, najavljeno je i održavanje Parade ponosa.- Sta je to?Gej parada.- Ne pratim i ne zanima me.Jelica Greganović, ima žmua(o biciklistima u Novom Sadu)Dobila sam prvi info, to je neka sekta.Bora Đorđević, nosilac pravih rok vrednostiOpstina Zubin Potok ima prirodnu akumulaciju Gazivoda kojom se pola Kosova snabdeva vodom, ukljucujuci i Pristinu. Da smo genocidni, kao sto nas optužuju, mogli bismo da potrujemo pola pokrajine, ali mi to nikada ne bismo uradili.Dušan Bajatović, strateg"Tesko je danas osporavati "Južni tok", jer bice promenjena geostrateska pozicija Srbije. Ako imate "Južni tok" tesko da će neko moći da vas bombarduje", rekao je BajatovićNebojša Glogovac, DražaSrbe je lako posvađati, a tesko ujediniti. Pojedine teorije tvrde da se sve to događalo kao deo plana da se zatru srpstvo, pravoslavlje i tradicija, ali o tome nisam kompetentan da govorim zbog nedostatka informacija.Vuk Kostić, mlad čovekSvi se, za razliku od potonjeg rata, tog Prvog svetskog sećamo s ponosom na kolektivno herojstvo i jedinstvo?- Zato sto je u narednom ratu ideologija pomutila sve. Nisu se vilje na prvom mestu naljle kuće i porodice već su ideje postale pokretač. To je podelilo ljude. Briga za sopstveno ognjiste i opstanak celog naroda, najvisi je vid herojstva.Peđa Marković, fešn guruČetnici su i u ratu imali ozbiljan problem sa vizuelnim delom imidža, sto se vidi na fotografijama iz tog vremena. Izgledaju kao banda seoskih razbojnika na tefericu. Sa druge strane, partizanski imidž je vrlo moderan, jer im propagandu vodi Žorž Skrigin. Kad vidite žene iz četnickog pokreta na fotografijama, one izgledaju kao neke vrane, dok s partizankama to nije slučaj. Deana Dimitrijević, apsolventUniforme su oduvek u očima žena bile karakteristično privlačan oblik muške pojave, izražavajući dominaciju, moć i snagu muške figure. Današnja muška garderoba sve manje sadrži krojeve, dezene i modele koji ističu tu karakteristiku. Korpulentniji muškarci danas moraju obići mnogo više butika kako bi našli odgovarajući sako, jer bez obzira na broj, model je taj koji eliminiše "V" građu.Branka Nevistić, drounTijanićeva zaostavština će vremenom biti sve vrednija. Objavljivaće se njegovi tekstovi, govori, čitaćemo ga kao što danas čitamo Arčibalda RajsaDejan Stojiljković, pantelejskiIstražujući izvore naišao sam na podatke da su Sveti Đorđe, Sveti Dimitrije i Konstantin Veliki služili u istoj armiji pod cezarom Galerijem. To mi je u umetničkom smislu bilo intrigantno pa sam iskoristio za glavni zaplet, njihovo prijateljstvo biće temelj na kome će nastati hrišćanska revolucija, jedina revolucija u istoriji civilizacije koja je zaista uspela i koja nije pojela svoju decu....Pisanje pozorišnog komada je, bar po meni, lakše. Nema didaskalija i književne statike, sve se svodi na dramaturgiju i dijaloge.

Link to comment
  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    19

  • Аврам Гојић

    14

  • Dr Arslanagić

    8

  • atajlo

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Izabrao sam, po mom misljenju, 20 najboljih unosa na topic, toliko je moglo da stane u poll.Znam da je mnoge iznenadio moj izbor pored zivog Bikovica, ali ovo sto je Jelica Greganovic napisala je nepatvoreno tupavo malogradjansko zlo, koje mi se nametnulo svojom dirljivom jednostavnoscu, a pride je proizvelo i direktne posledice u realnom.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Problem je što je Biković nesumnjivi vladar topika, ali je nekako on samo glup. ne deluje zlonamerno, ne deluje opasno - samo ne zna šta priča, a voli da priča. ovo đorđevićevo i bajatovićevo je opasnije , jelicino je podmuklo.biković ipak

Link to comment

previše, trebalo je da odabereš pet njih, više od pola ovih nisu vredni pomena u ovom izboru.edit: Miloš Biković i Simo Čulić su prosto glupani, AMP nije glupa, samo je govno, što važi za još nekoliko njih. Ako se traži pravi glupan, onda su tu Biković i Čulić, mada mi ni izjava Jelice Greganović ne odstupa mnogo od njih.

Edited by copkillah
Link to comment

jako teško do nemoguće je izabrati samo jedno. daću sebi malo vremena, jutro je pametnije od večeri, ne treba lomiti preko kolena i sl...ipak, džentrifikacija je toliko upečatljiva da razmišljam da je ostavim van konkurencije. onda se vratim, pogledam ostale kandidate, nije baš da joj nisu ni do kolena.

Link to comment

Ma da, jako je teško opredeliti se za jednog tupana. Ja sam, kao feministica jel, glasala za ovog Đorđevića nesretnog, ali daleko od toga da mislim da on zaslužuje Tukana mnogo više od ostalih. Ako je kriterijum glupost u svom najčistijem obliku, onda su ipak pobednici Biković, AMP i ovaj košarkaš, ko god on bio. Ako je kriterijum zlo - Vuk Kostić, malograđanština - Greganović, najveća opasnost po društvo - Amfilohije, stepen transfera neprijatnosti - Nebojša Krstić. I tako dalje.

Link to comment

Dajte ljudi. Kako može bilo ko konkurisati Kecmanoviću koji iz dana u dan polemiše o knjigama koje nije pročitao, predstavama koje nije pogledao i tako dalje i tako bliže. Ja većeg tupana i životu nisam čitao.

Edited by bergasa19
Link to comment

Jeben izbor. Ne mogu da se odlucim izmedju onih koji hoce daleko da dobace, pa propadnu spektakularno (Bikovic, Glogovac) ili one skromnije, koji po krajnjem rezultatu ne zaostaju previse (Simo Culic, Greganovic). Pocasno mesto Dozet.Za sad vodi Glogovac.

Link to comment

Sviđa mi se Darkecova klasifikcija, i ja mislim da treba da izaberemo prva tri mesta. I onda da zbrojimo prostim sabiranjem - ko ima najviše prvih mesta taj prvi, itd. Ništa Aruouvljeva teorema, i slične komplikacije. Alternativno, može kategorije - tukan šarma, tukan fotogeničnosti, itd. :)Jako je teško izabrati, ja sam mislio da će mi Biković biti najbolji, ali kad ih vidim ovako poređane, ipak Marković dr Peđa, taj smušeni naučenjak, ipak uvek dovoljno pribran da precizno prepozna politički trenutak, koji lupeta za sve pare, i to ne na tviteru, neku u Politikinom kulturnom dodatku. U njemu se mešaju duh Matije Bečkovića i mladih asova poput Raspudića, with a touch of čiste kecmanovske tuposti. Ova izjava s ističe svojom potpunom frivolnošću, glupošću i podmuklim nacionalizmim koji se može meriti da onom čuvenom Kaporov o tome da nam ne treba biti žao Vukovara jer to i nije bio pravi barok.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...