Jump to content
IGNORED

phd studije - kako biti uspesan?


betty

Recommended Posts

Primenjene i multidisciplinarne nauke svakako imaju mesto i na vodećim institucijama, MilenaS.

 

(Barem u Australiji, Uni of Melbourne se visoko kotira... a koliko znam, i u svetu. Tamo je npr. i ovaj moj bivši kolega - premda je odavno "penzionisan" tj Emeritus, premda je i dalje aktivan kao konsultant... I onaj "oenology professor" pomenut u linku, a moj bivši šef, takođe je sa Uni of Melbourne, gde i dalje radi... premda je i on, dakako, "penzionisan". Profesorska posla.)

Link to comment
  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MilenaS

    25

  • Indy

    20

  • hazard

    7

  • apophenia

    5

Top Posters In This Topic

Primenjene i multidisciplinarne nauke svakako imaju mesto i na vodećim institucijama, MilenaS.

 

(Barem u Australiji, Uni of Melbourne se visoko kotira... a koliko znam, i u svetu. Tamo je npr. i ovaj moj bivši kolega - premda je odavno "penzionisan" tj Emeritus, premda je i dalje aktivan kao konsultant... I onaj "oenology professor" pomenut u linku, a moj bivši šef, takođe je sa Uni of Melbourne, gde i dalje radi... premda je i on, dakako, "penzionisan". Profesorska posla.)

oh, wow, to mi je olakšanje,

uvek sam mislila da mi sa tih studija nemamo nekakvu prođu u akademiji, zato još uvek imam strah jer nisam ekspert ni u čemu. Zato i dalje mislim da nikada neću biti privlačna nekoj dobroj instituciji.

Link to comment

Primenjene i multidisciplinarne nauke svakako imaju mesto i na vodećim institucijama, MilenaS.

 

 

Na kraju krajeva, mora neko i da predaje te primenjene i multidisciplinarne nauke studentima na osnovnim studijama, i da bude mentor doktorantima na post-diplomskim :)

Link to comment

kako da ovo sada objasnim, njegove doktorske su prave ono specijalističke doktorske, sama njegova teza nije osnovna nauka, već primenjena, stim u vezi on nikada ne bi mogao da radi u toptier university, ako bi radio to bi bile više.visoke, koledzi ili tehnički faksi, sada ne znam kakva je klasifikacija visokog obrazovanja u AUS, ali razumete na šta mislim.

da ne ulazim u tehničke detalje oko teze, ali njegov profesor profesor ga je dobro savetao, generalno retko ko iz Analitičke hemije, ostaje u akademiji, 

dok npr. fizička hemija, uvek im treba neko.

 

koja je to generacija, konkretno ili otprilike? hočete da kažete da današnje generacije iz te vaše oblasti ne mogu da nađu više posao u akademskoj struci?

 

Sredina dvehiljaditih.

Kakvo je stanje danas, prosto ne znam jer ne zivim vise u Britaniji.

Link to comment

MilenaS,

Molim te reci mi koje si skole zavrsila i gde? PMF, je li tako? Negde u inostranstvu?

a phd?

Dakako, ako ti nije problem i ako ti smemo toliko zaviriti u CV.

Hvala.

PMF, Novi Sad,

Master u Evropi, bioinformatika, TU Delft

PhD candidate, ja se nadam do kraja 2018 i phd. primenjena tehnologija, ino

prvo sam imala mentorku sa područja biotehnologije, nismo našle zajednički jezik, zanimljivo da je mlada, diplomirala tj doktorirala u vreme kada i korisnik Budja.

Promenila mentora, našla na fizici i dva komentora na hemiji.

Sada shvatam da im ništa ne značim, da posle objave u RSC su se ohladili totalno za moju temu i gledam drugi rad da preko teme o transferu tehnologije odradim, SAMA! mentor je samo reko, okej može, jer voli što ga hvalim, tj njegovu tehnologiju koju je uspešno preneo na tržište. ali ništa više ga ne zanima o meni.

Komentori su super, ali sada su u krizi, Ona mora da podnese za assosiciate-a, pa je pravo da kažem briga za mene, samo je htela da je stavim koa koresponding autora, jer na kontu toga dobija poene, drugi komentor je super, ali on pa predaje za full professora, odobrili su mu jedna jako veliki grant za basic reaserch, pa je usresrešen na to, nikakav feedback ne dobijam od njega više,a uvek je bio prvi i najažurniji.

Moj lab je otišao u smeru pervoskajt čelija, i samo to jure. Meni nema neke budučnosti tu.

Ali gde je onda? Razmišljala sam Australiju, ovaj Endevour program mi lepo izgleda za postdoc, ali dzaba kada mi iz srbije nemamo pravo. 

Druga opcija je Kina, imaju dosta oglasa, samo se meni ne ide.

Isto mi se ne ide u industriju.

Link to comment

Ovo pitanje na na Academia SE, me je ostavilo u šoku

kaobajagi, OP ima neku mentalnu bolest koja tera ljude da nenamerno plagijariziraju, to su otkrili mentori i zatražili od njega da da ostavku.

bezobzira što je OP izdao već članke u dobrim revijama.

e sada, nas ništa nisu učili o plagijarizmu, dakle rekli su nam imamo Turnitin program, on pregleda i prema uni requirementima, mora da je ispod 15, nejtiv speaker u labu mog komentora dobio pa 22 posto, bio je malo besan ali profesor mu samo rekao, prepričaj još bolje i to je to. Prošao, nije morao da da ostavku.

Pitanje je jako popularno, mada meni sve tu nešto smrdi. Kako je moguće da otkriješ da imaš neku mentalnu bolest i posle ne tužiš fakultet što su se tako ponašali prema tebi?

Link to comment

 

 

There are two or three students who take data from techs and package as their own. There are a couple who are on Easy Street with cushy, simple projects...and then there is me. Slogging through endless Western blots and RTPCR runs to get....nothing after 3 days of culturing and sampling. 

Every step of my degree-seeking process has been the MOST painful as it can be. I'm 40lbs heavier, low T, low D, anxiety, depression, OCD and blemish-ridden skin. My parents are horrified at what this has done to me and all I can think is that if I can just get ONE good Western blot, that would be wonderful.

The best thing for me is to quit, but I won't. I think I can graduate in another year or so (4.5 to 5 years total) with ONE good IF 6 or 7 journal articles and several second author papers. 

When you're in your 30s and you start graduate school, you are condemining yourself to ruined health in exchange for a degree no one cares about. If you are 30 and want a PhD, go to Pharmacy school instead.

Nekako se saosećam sa njim.

ionda ovaj čovek ne ode posle da radi u akademiji. Mislim stvarno.

Link to comment

https://www.theguardian.com/us-news/2017/sep/28/adjunct-professors-homeless-sex-work-academia-poverty

 

Facing poverty, academics turn to sex work and sleeping in cars

 

Adjunct professors in America face low pay and long hours without the security of full-time faculty. Some, on the brink of homelessness, take desperate measures

 

Ja sam bio PhD upisao cisto iz hobija. Zadesilo se da sam radio u IT-ju na univerzitetu preko puta fakulteta. 15-ak metara.

A kada sam video na sta sve to lichi u praksi prosla me je zamisao relativno brzo. 

 

Imam jednog drugara ovde, dosao iz Srbije bas na PhD. U principu ako se ostaje u akademiji, tu se slazem sa njim a i na osnovu onog sto sam video, je kao u sportu. Vrlo mali broj ljudi uspe da bash uspe. Ovo resto se ili gura na institucijama zvucnih imena i lakta za koske koje im bacaju (neku sicu-shaku dolara), ili uspe da to unovchi tako shto batali akademiju radi akademije i onda to unovchi u privatnim skolama diljem planete gde predaje deci bogatasha na privatnim univerzitetima ili kursevima koji su priprema da se ta deca poshalju na univerzitete tih zvucnih imena. Na primer Dubai, video sam i Kazahstan i tako neke zemlje. Tu kad se ubacis nema vise akademije za tebe, ali zato zivis veoma dobro sa zapadnom platom na mestu gde troskovi mogu biti znacajno pristupacniji nego na zapadu.

Edited by noskich
Link to comment

Niste videli, već sam postavila taj link. Ja mislim da ljudi tj profesorke opisane u tom članku su iz takve vrste oblasti. Sam članak je sponsored content za neku ustanovu tj organizaciju.

Nije mi jasno zašto mislite da su sve grane akademije iste. IT uvek je potrebna nova profesorksa snaga jer jako veliki broj se vrati u industriju, ljudi misle da će programirati posle PhD, a to smisao PhD iz IT oblasti nije. Čak i ona profesorka što je izmislila C++ ili onaj u vezi cloud, kada pogledate njihove radove imaju jako mali deo sa programiranjem.

Naš CS departman non stop ima otvorena mesta i traži nekog. Sada imaju novi projekat da sjedine BA i CS. Ne mogu da započnu program jer nemaju zakonski broj nastavnog osoblja.

Link to comment

Pa to bas i napisah. Ako ce da se bave istrazivanjem onda je tu laktanje za koske i ako gledamo prosek mala verovatnoca uspeha.

A ako ce iskljucivo da predaju bez ikakvog istrazivanja, onda to moze lepo da se unovchi u raznolikim belosvetskim verzijama Megatrenda i Karic univerziteta za maminu i tatinu decu. Samo sto kad jednom krenes tako da tezgaris nema vise vracanja u pravu akademiju i istrazivanje.

Edited by noskich
Link to comment

šta znam, CS departman stvarno radi punom parom, svi jako brzo dođu to associate pozicije, kreću se uz lestvicu jako brzo, baš i nije borba za koske.Troškove snosi fakultet, oni imaju najveći račun za struju, kod nas se prati odluka fakulteta da se klima uključi samo posle 14h. Svi žele da sarađuju sa CSom, nekako malo mi čudno da je u IT teško naći grant ili podršku.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...