Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

rešio sam da se umereno modernizujem da bi gledao netflix i ostalo na tv-u koji je panasonic plazma iz vremena svetskog prvenstva u juznoj africi znaci 2010. ne vidim prednosti novih tv što se tiče kvaliteta slike a ni ne gledam dovoljno da bi opravdalo investiciju. sad treba da uzmem neku spravu koja će mi dati da gledam aplikativne strimove, dakle šta uzeti za ekran koji nije HD ali svejedno ima dobru sliku

 

na KP ima raznih verzija chromecasta od 10 do 60e

 

https://www.kupujemprodajem.com/pretraga?keywords=chromecast

 

a ima i firestick

 

https://www.amazon.com/fire-tv-stick-with-3rd-gen-alexa-voice-remote/dp/B08C1W5N87

 

šta se uzima, pomagajte. ovih firestickova ima malo na oglasu pa ne znam šta da zaključim o tome...

Link to comment

Stick, TV Box .....

mora imati licencirani Netflix, Disney, Google. HBO  .... da bi mogao repridukovao te servise u full HD rezoluciji, sa Dolby atmos audio-om itd ....

Preporuka  od mene Xiaomi Tv Box S 2nd Gen + non SmartTV. 

 

Kupi sebi najveći TV čijom slikom si stvarno zadovoljan, koji si možeš platiti, koji si lično video da ima dobru sliku i nabaci licencirani TV Box koji te neće zajebavati, niti ćeš juriti garanciju negde preko granice.

 

PS

Ima upola jeftinijih rešenja, i sam imam jedno kinesko, ali ja TV servise ne gledam.

Edited by zmanic
  • Hvala 1
Link to comment
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

kupih 1 smart fox i isprobao sam kako ide sa puštanjem filmova sa spoljnog HDD. za razniku od tošibe u beogradu (ni na njemu ni na foxu se ne prepoznaje avi format) na foxu se ne prepoznaju ni srt ni sub formati. može li se šta učiniti? neko podešavanje?

Link to comment

morao bi da ih prepoznaje, za početak file titla i videa bi trebao da ima identične nazive(najbolje uraditi copy paste)

 

onda ima i ono eastern windows 1250

 

 

ili prosto instalirajte vlc player preko google stora pa tu lagano

  • Hvala 1
Link to comment
  • 1 month later...

Jel valja ovo necemu? https://hisense.de/tvs/alle-tvs/e7kq-pro/

 

(model je Hisense E7K Pro - q je verovatno za neko trziste)

 

Ne znam ni sam zasto gledam televizore jer sam poslednji kupio pre 10 godina i imam veliki monitor, ali je zena ubedjena da ce manje da me cuje (plus dete da ne uci psovke) ako vicem na televizor dok gledam fudbal iz druge sobe. Ne treba mi za previse: da probam 4k, sto dovodi u pitanje instaliranje vpna, embija, iptvja - jer koristi neki native OS, i koriscenje steam decka koji moze da potera 4k do 60herza sto je ok. Plus moguce povezivanje laptopa i igranje kanteratm dok lezim deluje zabavno. Ne daje mi se 1000+ evra za neki super fensi tv, jer ni ovaj ne znam sta ce mi. Za 600 evra na cekovetm za 55 incha deluje primamljivo? Ili ne?

Link to comment

Znam da je ranije isla prica o soundbarovima, ali cisto da ponovimo gradivo.

 

Trazim neki 2.1 soundbar za moj LG SmartTV. Ne bih davao vise od 200e, nasao sam neki lg s40q za koji po YT kazu da je ok za te pare.

 

Ima li neko iskustva sa soundbarovima i koji bi preporucili?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...