Jump to content
IGNORED

SEKTE SU MEĐU NAMA!


Аврам Гојић

Mišljenje o malim verskim zajednicama  

49 members have voted

  1. 1. Regulativa spram malih vera

    • Treba ih strogo kontrolisati
      11
    • Treba zabraniti netradicionalne verske zajednice
      2
    • Neka rade slobodno
      36
  2. 2. Male verske zajednice, ili sekte su...

    • Opasne po društvo
      4
    • Zanimljive grupe bezopasnih ekscentrika
      11
    • Prevarantske organizacije
      13
    • Član sam jedne od njih
      1
    • Potpuno nebitne
      20
  3. 3. Verujete li u postojanje destruktivnih kultova?

    • Da
      32
    • Ne
      5
    • Ne znam
      12


Recommended Posts

Moja iskustva su minorna ali mi je interesovanje za temu veliko. Valjda u našem vremenu, kad nam je sve dostupno i proverljivo misao da postoje neke čudne pojave i ljudske aktivnosti unosi i radoznalost i nemir. Curiosity killed a cat*. Ne kaže se džabe.Početkom 90ih obavešten sam o sektama prvi put. Bilo je priče u OŠu, nekoj se devojčici desilo da skrene i sad nema nazad. Nije me to prevše zanimalo ali sećam se da sam se prilično usrao gledajući ATF kako roka po Dejvidu Korišu i sledbenicima. Ubrzo sam ustanovio dihotomiju crkva = dobro, sekte = zlo. Bilo je dosta tv storija koje su objašnjavale kako ljudi negde upadnu i ostanu bez para i ja sam to posmatrao kao neko prevarantstvo i nebitnu stvar za tinejdžerski život.Međutim, bilo je i dosta sadržaja koji se bavio paranormalnim fantazijama, a neke od njih su ulivale neku dozu poverenja makar da se nešto sasluša do kraja. Takav je bio lik od čije emisije mi nije bilo prijatno ali to je bilo kao gledanje dobrog horora. Iako lik sam po sebi nije bio ni jeziv, ni napadan. Ne pominjem ga slučajno.Prvi susret sa "vrbovanjem" ako se to tako može nazvati se desio 96te u prevozu posle škole. Nama klincima je neki stariji bračni par krenuo da tutka neke hrišćanske brošure, liflete, flajere pa čak i neki od dva zaveta. Iz današnjeg ugla, ne mogu da kažem da su bili neki kvalitetni vrbovateljiTM jer je žena par puta vrlo odsečno i odbojno rekla "Pokaj se!" na posrpdne komentare našeg druga ali jedan od nas je tada imao neku krizu i on se jednostavno primio. Ja sam osećao da nije kul da mu neko uvali Sveto pismo i da mu kaže "čuvaj ga da te ne bi tukao maler" dok je u teškom periodu. Zato sam, nagovarajući ga da baci to na kraju predložio da skoknemo do crkve pored naše gimnazije i da pitamo jelte popa da nam kaže jel to valja. Pop je naravno odmah rekao da se to baci i pozvao na neko predavanje na koej bilo potrebe da idemo jer nas se više nije ticalo. Drugar mi je kasnije rekao da je ipak sačuvao knjigu dobrih par godina. Toliko o tome da baba nije bil dobar prodavac. Uglavnom, pojma nemam koja je to bila kongregacija, denominacija ili kako se već kaže. Drugi put nas je takođe startovao neki lik da nam objasni kako su "sveci divna stvar" ali tad mos već bili iskusniji da ne ulazimo u priču.Kao što se da primetiti bio sam uzoran hrišćanski omladinac i mogu reći da sam to pokupio sa ulice.Do promene je došlo iz nekoliko razloga. Za početak, negde mi je u dubini mozga bilo sumnjivo zašto pop ipak nije pogledao one flajere nego ih je naslepo prokazao. Kao drugo, sve moguće priče o satanističkom rokenrolu nekome sa 16 godina su toliko šuplje i banalne da jednostavno, iako ne razumeš šta se tu dešava, jasno ti je da objašnjenja koja se nude od zvaničnih kanala nisu zadovoljavajuća. AKO NEKO OD EDUKATORA OMLADINE OVO ČITA, MOLIM VAS NEMOJTE POKAZIVATI DECI FOTOGRAFIJE GRAFITA ATHEIST RAP I TVRDITI DA SU U PITANJU SATANISTI. Isto sam kao i Radagast imao utisak da je u pitanju neka državna strategija ali danas pre mislim da je strah od veštica utemeljen u ljudskoj psihi.Vremenom je i ta priča o satanistima, sada već naučena napamet postala malo izlizana ali moram priznati da mi nije bilo jasno koja je ta religijska potka koja je ipak pratila određene slučajeve. Malo sam se više zainteresovao nakon jednog internet slučaja. Bojana Maljević je imala svoj blog na b92. Ona se u neoliko navrata osvrnula na "destruktivne kultove" ali je manjkalo objašnjenja nama namćorima "ko, gde, kada i zašto". Do promene je došlo kada se pojavio lik koji je tvrdio da priča besmislice, da je prisustvovao crnoj misi i da nije reč ni o kakvoj zločinačkoj aktivnosti već nekom tamo hibridnom hrišćansko-egipatskom ritualu koji je Krouli smislio dok je bazao dole. Nastao je momentalni haos za dve ipo seunde. Bojana je napisaa da ej lično involvirana u to, u smislu da je neko njen bio žrtva OTOa i ja sam negde mislio da to treba poštovati i pustiti ali moram da priznam da je intenret linč ovog lika dostigao u jednom momentu nenormalne razmere. Ono što ej meni u tom reenutku bilo najparadoksalnije je to da je lik sve vreme govorio nešto što bih i sam rekao. Priča mu se svela na "ja sam u ovmome pronašao nešto što me ispunjava, nisam nikog povredio niti planiram i manite me". Ekipa je doterala dotle da su čak objavili i njegovo ime i prezime.Uglavnom, ja sam se više usrao od te mase koja je iz tastatura emitovala jeziv vajb. Ovaj lik mi je bio skroz okej. Mislio sam da bih mogao da blejim sa njim ali je u jednom trenutku, bivjući optužen da "pije krv" izjavio kako se krv odavno ne koristi u ritualima ali da bi po njemu par kapi ipak trebalo kanuti jerbo ipak, energija i to. Zvučim cinično ali nije mi namera. Imao sam utisak da lik i ja razmišlajmo u istom smeru ali su nam pravci na dva različita koloseka. Sa druge strane, okej, ako neko pije urin da bi se seksualno uzbudio, neka i on kane malo krvi ako će se produhoviti.Od tada sam malo sitražio to po netu i imam podeljene stavove. Postoji zanimljiv materijal na vebu koji se tiče jugoslovenskog OTOa i svih frakcija. Ne bih to da kačim jer mi nije najjasnije odakle potiče i deluje kao da je neko pisao sa idejom da diskredituje ljude. Tu je pomenut i tv lik sa početka priče.Sem toga, danas na YT možemo da vidimo pregršt stvari pa čak i snimak gnostičke mise. Ne znam šta bih rekao. Mislim, ti ljudi hodaju po nekim višim sferama, ja imam problem da se krećem i po ovozemaljskoj. Ono što mi je veoma odbojno u celoj priči je neki stav "sam pao, sam se ubio" koji mi se čini da provejava tu. Kao da čitava nauka i tehnika uima u sebi neku surovu komponentu preživljavanja.Ipak, koliko vidim OTO savršeno normalno egzistira na zapadu, organizuju festivale sa odličnim lajnapovima (john zorn je istaknuti član), i generalno, malo priča deluje kao neka kompilacija svih mogućih duhovnih učenja, da ima za svakog ponešto. Kao da je neka potreba za time koja postoji još od fin de sicle prisutna u ljudima i danas pa OTO jednostavno imaju svoje mesto pod suncem.Odnos u Srbiji je strašan. Nije mi jasno šta impliciraju "destruktivni kultovi" i koji bi bio pravni mehanizam da se nešto birokratizuje. Zapravo, tu se vraćam na pretporošli pasus i zaključak da očito ni ne treba svako sve da čita jer izgleda da ljude poremeti prejaka reč. Nemaju svi oseaja za metafore. Meni se govno smrzne od pojava poput one u pazovi 2007 ali i dalje nisam načisto je li u pitanju školski primer psihopate ili zasita postoje društvenokulturni okviri u kojima je našao prostor ili hrabrost da uradi šta je uradio. To je pitanje na koje nemam odgovor. Rekao bih da je ovo prvo ali nisam pametan.Sa druge strane, nakon te tragedije, video sam neki b92 specijal gde je neki lik, prerušen u blejda jbt, pričao kako je on borac protiv stanista i onako mrtav ozbiljan objašnjavao da se inicijacija sastoji u tome da se prespava u sveže iskopanoj raki dan pred sahranu. Dve sekunde kasnije je upravnik JKP rekao da se rake kopaju isti dan. Kako da shvatiš nekog ozbiljno u toj situaciji? Šta je interes tog čoveka da laže? Mislim da nije svestan koliko je to destruktivno. Mislim na ovog "borca" ne na upravnika.Bilo je bizarno i kad sam tržio nešto o Gurđijevo na netu pa sam se pojavio na nekom forumu gde je lik pitao "upomoć, moj drug je postao član sekte gurđijev! kako da mu objasnim da je to zabluda?" missim, toliko o tome. destruktivnost je širok pojam.Odlična tema btw*pu pu pu

Edited by McCabe
Link to comment

Gwydion se zvao taj učesnik rasprave. Veliki znalac okultnog, pitom i inteligentan čovek. Ako ga neko guglanje dovede do ove teme, zovem ga da se priključi.Što se krvi tiče, u nekim obredima OTO koriste se kolačići luči, male hostije u koje se stavlja tzv. Abramelinovo ulje i malo menstrualne krvi (ako nemate, može i obična dobrovoljno data krv) i to je sve od krvne žrtve.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

još jedan aneks:seto sam se kesićeve "više sile". car je pronašao tri najobičnije moguće starije žene i snimio ih u njihovom ritualu. ne mogu da se setim čime su se bavile, valjda neke čistačice i reč je bila o okolini begea. jako ludo.mislim da je pola srbije u ritualima, bajanjima, vradžbinama. ovo je njuorleans evrope, zajedno sa rumunijom. ne mogu baš da uklavirim strah od "destruktivnih kultova" koji se javlja u takvoj sredini. kao da onda nešto zamandaljeno izađe na svetlo dana što je svima no-no. vudu je inače, kažu, dosta sličan vlaškoj magiji u smislu da su obe stvari duboko vezane za zemlju, telesne izlučevine i tako to. npr ono pupupu pljuvanje kad mačka pređe put je odatle proisteklo.

Link to comment

E ali najbolje je kada ti o sektama i kultovima kenja osoba koja vikne "istina" kada nešto ispusti na zemlju.btw, sa sektašima bih rado popio pivo; sektologa se klonim.

Edited by pacey defender
Link to comment
Inače, zanima me da li neko zna nešto više o slučaju Meneder?
Nadovezao bih se na ovo pitanje. Da li je postoji slučaj u kome je zaista bilo nekog organizovanog bekgraunda? U smislu da je Laza počinio krivično delo i da je istraga otkrila da su ga Pera i Žika izložila da to učini? Mislim da je pravni mehanizam koji poznaje zločinačko udruživanje zapravo sasvim dovoljan. Ili možda grešim,
Link to comment

Ja mislim da se problem sekti u sustini svodi na ljudsku tendenciju da se zavrte u jednu pricu i onda to teraju godinama bez mogucnosti da izadju: sekte su jedno otelotvorenje te varijante, ali umesto sekte je moguce staviti svasta drugo (kao npr. pokusaj primene frojdove psihoanaliticke teorije na sebe i druge). Pravo pitanje onda nisu sekte, vec sta je to sto stvara uslove da se covek zavrti u pricu i sta znaci "zdravo" ostajanje vani. Pritom "socioloski" uslovi, tipa nezaposlenost ili drustvena kriza su ubitacno dosadni za raspravu.Inace tema je koloritna zbog koloritnosti grupacija kao sto su svedoci, adventisti, adventisti sedmog dana, i tako to.

Edited by odmor
Link to comment

Nisu li advenisti samo jedna protestantska varijanta hrišćanstva? U rangu sa pravoslavcima, katolicima, anglikancima...Nisam ukapirao ukoliko je neka ironija u pitanju. Izvinjavam se u tom slučaju.

Link to comment
zasto?
zato sto je zabavnije sedeti sa nekim ko veruje da je makar jedno jevrejsko pleme doglavinjalo do SAD pre vise od 4000 godina nego sa nekim kaki-deda DBovcem born-again pravoslavcem koji veruje da je kresa cosic bio zavrbovani agent CIA.
Link to comment
E ali najbolje je kada ti o sektama i kultovima kenja osoba koja vikne "istina" kada nešto ispusti na zemlju.btw, sa sektašima bih rado popio pivo; sektologa se klonim.
Bilo bi zanimljivo ispitati ko su sektolozi u Srbiji.Jedan koji se gotovo uvek pojavljuje u medijima kada je o sektama rec je Zoran Lukovic, inspektor MUP-a i "strucnjak za sekte".Na sajtu MUP-a, u sekciji, saveti / preventiva, Lukovic objasnjava da su sekte, a u njih ubraja sve MVZ, opasne po pojedince i drzavu.

Novi religijski pokreti-sekte, širom sveta, kroz zloupotrebu verskih prava i sloboda, šire paukovu mrežu u lovu na ljudske duše u koju se zapliće sve veći broj lakovernih. Vodje verskih sekti, "inžinjeri" ljudskih duša, suptilnim vodjenjem, uglavnom teže jednom cilju, a to je materijalno bogatstvo. Dok svojim manipulisanim vernicima, sugerišu slepu poslušnost i skromnost, oni se basnosnovno bogate. Druga kategorija harizmatskih lidera sugerišu bekstvo "iz ovog sveta" te svoje sledbenike podučavaju različitim tehnikama, kojima se izlazi iz "nesrećne" realnosti i dolazi u stanje blaženstva (razne vrste meditacije, vizuelizacije, diskrecije...). Neki ekstremni lideri, "iz nesrećne realnosti", svoje sledbenike odvode u smrt - činom samoubistva.Delovanje verskih sekti, u svakom slučaju, sve više uzima danak u psihičkom zdravlju svojih sledbenika, a često dovodi i do toliko visokog stepena destrukcije, koja uzrokuje brojne posledice, počev od asocijalnog ponašanja, ugrožavanja javnog reda i mira, skrnavljenja sakralnih objekata, svetilišta, groblja, pa zatim i autoagresije - samoranjavanja, samoubistva; seksualne izopačenosti i brojnih i raznovrsnih krivičnih dela, sve od onih najtežih kao što su ubistva, otmice, razbojništva i silovanja. Verske sekte novog doba, nisu samo, kao što definicija kaže jeretički pravci izdvojeni od matice religije, nego i komercijalno-profitabilne organizacije, grupe sa političkim, pseudo-naučnim i psihoterapeutskim, čak negde kriminalnim pa i vojnim pretenzijama. Sektama se više ne bave samo mesne, matične verske zajednice, nego i zdravstveni radnici, pedagozi, pripadnici organa bezbednosti, sociolozi... Pored novih pravnih normativa kojima se uredjuje ova materija, vodi se stalna briga o edukaciji gradjana kroz predavanja, tribine, radio i TV emisije, članke, knjige, časopise... Iskustvo Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije ukazuje na porast sektaškog delovanja u Srbiji. Osim registrovanih šezdesetak, najmanje još toliko organizacija prikrivenih pod različitim imenima, kao što su psihoterapeutske, humanitarne, sportske, zatim razna udruženja – misionara kod nas. Takodje je primetan povećan broj pojedinaca, samozvanih iscelitelja, proroka, vidovnjaka, čudotvoraca.Štetnost navedenih parareligijskih grupa i pojedinaca primarno se manifestuje kroz ugrožavanje psihičkog zdravlja gradjana. Po pravilu, posledično, strada i porodica člana sekte. Obzirom, da im se najčešće sugeriše da se izdvoje iz svog "demonskog" okruženja, članovi sekti sve svoje interese svode na interes sekte. Tako deca gube roditelje ili roditelji decu, u zavisnosti samo od toga ko je u sekti. Istvoremeno preduzeće gubi odgovornog radnika, škola pedagoga, institut stručnjaka, fakultet profesora..., a problem nije samo lični i porodični, već i šire društveni. Podaci Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije govore da nisu retki ni slučajevi narušavanja javnog reda i mira, kao i krivična dela izvršena direktno od strane članova sekti.U okviru svojih nadležnosti Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srbije, deluje ne samo operativno, već pre svega preventivno, u cilju ublažavanja posledica dejstva verskih sekti, naravno nikako ne ugrožavajući verska prava i slobode gradjana, nego suzbijajući zloupotrebu istih.

Zoran Luković

Lukovic je takodje objavio knjigu Verske sekte: Prirucnik za odbranu, u kojoj detaljnije izlaze svoja saznanja o toj posasti. O tome koliko njegov je pristup strucan i naucno utemeljen dovoljno govori nacin na koji definise razliku izmedju Crkve i sekti. Dakle, ovo su za Lukovica osnovne karakteristike Crkve: "1. Crkva je produzetak Hristovog prisustva na zemlji... 2. Crkva je apostolska... 3. Crkva je stub i tvrdjava istine i ladja spasenja... 4. Crkva Hriscanska je jedna... Crkva je sveta... Da ne nabrajam dalje, poenta je jasna. Sa druge, strane osnovna karakteristika (pseudohriscanskih) sekti je odstupanje od crkvenih tumacenja Svetog pisma i to sto "nemaju apostolsku vezu sa osnivacem Crkve, Gospodom nasim Isusom Hristom."Eto odlicnog primera fashizacije Srbije: jedan polupismeni balvan pravoslavno-talibanskih svetonazora sebi dozvoljava da vredja pripadnike MVZ u celini, kako lupetajuci po medijima u svojstvu predstavnika MUP-a tako i na sajtu te institucije, i umesto da ga se ukloni iz sluzbe i medija, on postaje maltene medijska zvezda i "najveci strucnjak za sekte" u zemlji.

Link to comment
Nisu li advenisti samo jedna protestantska varijanta hrišćanstva? U rangu sa pravoslavcima, katolicima, anglikancima...Nisam ukapirao ukoliko je neka ironija u pitanju. Izvinjavam se u tom slučaju.
Nije ironija. Da, verovatno su adventisti samo protestantska varijanta hriscanstva, medjutim tu ulazimo na tanak led diskusija sta definise sektu.. u Srbiji je definicija sekte verovatno rigidnija nego u Americi, pa bi adventisti bili sekta, dok je tamo samo jedna od varijanti hriscanstva..
Link to comment

Odlicna tema!Bejase davno (negde 1985. godina - dakle ja u srednjoj skoli) serijal emisija o "malim versikm zajednicama" na programu JRT-a (mislim da je RTVNS radila to) i tada me je to kao nekoga ko potice iz sto bi se reklo porodice "postene inteligencije" i iskrenih komunistickih vernika to jako zaintrigiralo.Iz tog perida potice i jedna publikacija koja je izasla pod okrijem izdavackog centra SSOJ-a na temu "Mladi i neformalne grupe", gde sukao jednu od tih grupa uzelim mislim Nazarecane (prekopacu arhivu ovih dana pa cu editovati)No, ono da se vratim na prvi pasus. Dakle, adventisiti - moj prvi susret i saznanje sa tim "malim verskim zajednicama".Majka mi je kao mala, sa porodicom, kolonizirala u Vojvodinu. Dakle klasicno svabsko selo, usoreno - po svim pravilima. Njena mladja sestra, udala se za komsiju od prekoputa ulice.Tako sam ja odlazeci kod bake svracao i prekoputa kod "prijatelja i prije". Njihova kuca je bila spolja kao nasa. Nikakav spektakl. Medjutim, ono sto je meni bilo cudno (a desava se sve to krajem 70ih i pocetkom 80ih), imali su kupatilo u kuci, namestaj full tipa za ono doba (tipa trosed+dvosed+fotelja+tabure) - naivno decije pitanje tipa "odakletilova frajeru kad si isto zemljoranik kao i moj deda" - tek kasnije su mi objasnili da je "prijatelj" jedan od propovednika adventista, a potom sam i sam saznao da je u toj zajednici praksa "bozije desetice" (sto nije slucaj samo kod njih) - tj. da 10% prihoda dajes crkvi koja ce to vec "najpametnije" raspodeliti.Inace doticnom propovedniku je deda davno prestao da daje bilo kakav alat na pozajmicu jer ga ovaj nije vracao, ali to mu nije smetalo da mu do kraja zivota povremeno dolazi u kucu pa da ga povremeno "posavetuje" kakko bi trebalo da ga sahrane. I da, nije dosao dedi na sahranu, ali je bio uredno na daci koja se prema tamosnjim seoskim obicajuma odrzavala u dvoristu kuce preminulog, a celokupna oprema je vec bila pripremljena (inventar od posudja do sredstava za spremanje hrane) - lokacija severna Backa.Adventisti no. 2U varosi u kojoj sam odrastao postojala je (i verovatnojos uvek postoji) Adventisticka crkva. Smestena je tik uz tada jedinu Pravoslavnu crkvu. Za ssve godine zivota nikada niko nije pricao o tome tipa ko su, sta rade, ko su clanovi, ... I sada mi na um pada misao (mozda teorija zavere) o svesnom precutkivanju delovanja "malih verskih zajednica" u tadasnjoj SFRJ. Naime, tu crkvu je vaspostavila osoba X koja je imala sina Y. Elem, taj sin Y je ucio skole, zavrsio medicinu, postao jedan od najznamenitijih kardiologa u SFRJ i bio licni lekar nekih bitnih faca u drzavnom rukovodstvu tadasnje zemlje. Nije bio lekar Titu, Kardelju i Dolancu, ali nekima iz Top 10 jeste. Skolski je drug mog oca i cesto nam je dolazio u kucu. Pitanje religije se nikada nije postavljalo. Sem jednom. Tada sam vec bio dovoljno "mator", recimo jedno 17-18, kada mi je samoincijativno ispricao pricu ko je i sta je u religijskom smislu. meni bilo to tada malo smorno da ga slusam, pa sam ga otkacio recenicom tipa "svako ima pravo na svoju veru"...U smislu ovoga lika - secanje na Kresimira Cosica bez koga se nijemogla zamisliti reprezentacija tada, a koji je iskreno bio Mormon.Dakle,imamo ih i agresivnih i ne agresivnih ...Jehovini svedociSporadicne slucajeve da distributerima Kule strazare preskacem. No, ...Moj pokojni otac je jedno vreme imao sekretara (dakle sekretaricu, ali musku). I vrlo cesto je komentarisao da mu nije bas jasno kako zivi u trosobnom iznajmljenom stanu sa zenom i troje dece kada zna koliku ima platu, a da zena koja je bila neki muzicar u filharmoniji ima sigurno manju platu od njega. Doduse on je popravljao neke elektro uredjaje ali od toga sigurno nije mogao da se dodatno obogati. Elem, mislim da kod njih postoji pravilo da se ne priznaje nitijedno drugo ime sem imena Hristovog i da se druga imena ne pisu. Zasto je to bitno? Krece doba hiperinflacije 90ih i meni crkava crnobeli minimatik koga imam u svojoj studenskoj gajbi. Matori mi preko njega nabavlja drugi plus sobna antena - iok, vrsio je posao, samo ... naziv gorenje na minimatiku i naziv gorenje elrad na anteni su najsurovije ostrugani ....Nisu se to igrala neka deca pa doslo do mene polovno ...Jehovini svedoci vol.2.Gore pomenuti sekretar je ponovo glavni junak price.S obzirom na posao koji je obavljao, imaoje telefonski imenik od matorog i znao je s kim se poslovno i privatno druzio .... Jednog dana ga je upitao ...- Da li bi vi mogli da vidite sa vasim prijateljima iz FK Crvena Zvezda (Ceda i Toza konkretno) da mi iznajmimo Marakanu za jedan skup za nase clanoveMatori ga je naravno kao svaki posten covek koj navija za Zvezdu, oterao u postojbinu i ta tema se vise nije spominjala. Ali opet pitanje jacine finansijske moci kada ste spremni za tako nesto ...Jehove il Adventisti nije bitno ....Dugo vremena sam ih povremeno sretao kako u buljucima dolaze u Halu Sportova na NBGu na skupove. Vrlo zanimljive figure i kreature ....ApendixDoktore,Nisam clan niti jedne velike niti jedne male vareske zajednice a ni onoga sto se zove sekta.Priznajem, ujednom trenutku svog, pa moze se reci ludila, resio sam da se krstim pod okriljem SPC.Ne znam sta mi je tacno bilo, ali resio sam.I dodje taj svecani trenutak, vidovdansko sunce upeklo, ii odoh ja na to cinodejstvovanieSad da vam skratim pricuPrvo mi je malo pozlilo, pa mi popa dodao stolicu da tako nastavimA onda nastavi on sa litanijem i sve bejase uslovno receno normalno do pitanje - da li se odricem sotone ?Kazu svedoci da sam se posle tog pitanja srozao sa stolice kao u crtanom filmu, a posledica je bio Urgentni sa dg. infarktaU Urgentnom su potvrdili dg. i poslali me na koronografiju da vide de da ture stent.A, koronogradija rekla - sta ceovde stent ovaj je cist...Doktore,ja znam da nisam normalan,al` zasto ?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...