Jump to content
IGNORED

Smrt fašizmu!


Muwan

Smrt fašizmu!  

82 members have voted

  1. 1. Koliko je fašizam realna pretnja po Srbiju?

    • Nije realna pretnja, to kod nas ne može da bude
      4
    • Izdržaćemo u okviru standardnih 10% podrške biračkog tela raznoraznim fašistima
      30
    • Sad je malo izraženiji zbog sveopšte krize ali biće bolje čim ekonomija živne
      32
    • Kako bude drugima, biće i Srbiji
      25
    • Iza svega toga stoje Amerikanci
      3
    • Totalni mrak, nacistički marševi, logori, odredi smrti, i svi će se praviti da nemaju pojma šta se dešava
      10
  2. 2. ... a koliko po svet u globalu?

    • Nije realna pretnja, čovečanstvo ima dovoljno mozga da mu se odupre
      5
    • Svet će se uglavnom držati u okviru onih 10%, tu i tamo možda bude nekih ekstrema ali to je njihov problem
      24
    • Manje krize = manje fašizma
      32
    • Demokratija će opstati kao forma ali će njome na finjaka upravljati fašističke ideologije
      24
    • Kao i prethodne globalne pošasti, i ova će krenuti iz šatro "kolevke" tj. Evrope
      13
    • Globalno ludilo, domino fekat, masovna istrebljenja, a po završetku istih zvižduckanje uz "omaklo se, slučajno, niko nije kriv"
      9


Recommended Posts

Ma ne bi Dveri pravile pravoslavni Iran. Nisu oni ni naivni, niti su pak religiozni fanatici. To za roštiljijadu je, cenim, bila samostalna ispala nekog lokalnog odbora.Ja se upravo Šešelja ne bojim jer je vreme za njegov nacionalizam prosto isteklo - Srbija više nema čime da se kurči. Ali Dveri su mnogo prilgođenije vremenima koja dolaze i koja zahtevaju preusmeravanje desničarskog diskursa sa ekspanzionizma na istragu unutrašnjih neprijatelja poput homoseksualaca. Politiku koju bi Šešelj vodio već vode radikali, i vidimo sa koliko uspeha. Ali Dveri su napipale nešto ozbiljno sa ovom pričom o porodici u raljama tranzicionog kapitalizma, i gradiće na tome. Oni se obraćaju srpskom evrimenu jezikom koji ovaj razume.
Tja,... nekako nemam utisak da Dveri imaju kapacitet za nesto ozbiljno. Od srpskog evrimena najcesce se mogu cuti seseljike tipa - Sta ce nam Evropa, ko jebe Ameriku, svi nas mrze... Naravno, tu je i ona prica kako svi narodi "znaju sta zele" samo smo mi neslozni, iz cega proizilazi da su nam za sve probleme krive nase prodane duse i da nema njih mi bismo bili najjaci.Ne verujem da bi Seselj vozio onu njegovu staru pricu. Nemamo kapacitet za rat sa Evropom i Amerikom, za bombardovanje Rima, itd. Seselj bi mogao staviti "izdajnike" u prvi plan. Naravno, za izdajnike proglasis one koji su najslabiji (Gejevi, Zene u crnom, Ceca&Ceca) i vozi...Mislim da je toj "antiizdajnickoj" Srbiji samo jos potreban nekakav lider. Seselj bi mogao to biti. Dveri nemaju takvog vodju. Uostalom, sad su u punoj snazi. Ima ih i na naslovnim stranama i u Dnevniku, tek pocinju da im se kace prve afere, a podrska im je - corak. Ja znam samo dva Dverasa a obojica su jadni likovi sa dijagnozom na psihijatriji. Edited by ficfiric
Link to comment
  • Replies 660
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    77

  • kim_philby

    50

  • Otto Katz

    30

  • Прслин

    29

Nama je godinama u vlasti notorna fašistička stranka, žaba se kuva još malo pa je gotova
Slažem se sa Muslinom. Jagodina! To možda izgleda komično zbog "živopisnog" Kingpina ali je mnogo bliže suštini fašizma.
Link to comment

Prognoze u Srbiji su stvarno nezahvalne. Mi smo davnih dana ispunili mnoge preduslove za skretanje udesno, ali opet se ništa ne događa. Valjda su ovo društvo iscrpele devedesete i postpetooktobarsko razočarenje, pa je svaka vrsta aktivizma, čak i onaj desni, osuđena na neuspeh. Taj faktor u spoju sa činjenicom da smo stara nacija (a stere nacije niti ratuju niti prave revolucije), biće da je Crna Trava najizglednija, ipak.Politički, dve stvari mislim da mogu imati teške posledice. Konačno odustajanje Evrope od nas. Evropa zainteresovana za proširenje može u korumpiranoj Srbiji i od Boška Obradovića stvoriti novog Vučića. U suprotnom, Vučić postaje još jedan Obradović. Druga stvar - Bosna. Jedini lonac u Evropi koji stvarno može eksplodirati, što bi itekako Srbiju pogodilo

Edited by dillinger
Link to comment
Falila je i Vucicu.
Nisam siguran. Znam nekoliko (u to vreme) klinaca koji su se lozili na njega. Sta znam, za mene je on uvek bio budala ali neki mladji su u njemu videli vodju.
Druga stvar - Bosna. Jedini lonac u Evropi koji stvarno može eksplodirati, što bi itekako Srbiju pogodilo
Bosna moze biti opasan problem
Link to comment
Nisam siguran. Znam nekoliko (u to vreme) klinaca koji su se lozili na njega. Sta znam, za mene je on uvek bio budala ali neki mladji su u njemu videli vodju.
Isto kao sto se sad i neki klinci loze na Dveri. Oni su jos uvek pocetnici kad je politika u pitanju ali pre ili kasnije ce nauciti da sa fronta sklanjaju neuhranjene metiljavke u balon jaknama tipa Obradovica i ulozice u promovisanje tipova kao sto je onaj Glisic, koji makar pojavno i dok ne otvori usta izgleda sasvim kao materijal za medijsko eksploatisanje. Jebi ga, i Hitler je izgledao komicno, pa je na kraju izrastao u jednog od najharizmaticnijih vodja koje je svet ikada doziveo. Pitanje je samo nivoa ulaganja.
Link to comment

ja mislim da je najveci problem Dveri to sto nemaju kontakt sa masama™. njihova prica je elitna, usminkana, ne dopire do seljaka, malog gazde, urbane sirotinje.primer: demonstracije u automobilima.

Link to comment

Jeste, to je za sada pre svega stranka za nezadovoljne, fakultetski obrazovane, a zapravo nesposobne white straight males koji osećaju da im je status ugrožen. A takvih prosto nema dovoljno.

Link to comment
Ne bih precenjivao ulogu DS-a u fašizaciji društva, ali je ne bih ni potcenjivao. Bergasa je već kačio skorašnje Krstićeve nedićevske uratke sa blog b92. Šaperovo drugovanje sa Bokanom već je poznata stvar, tako da ne treba o tome puno trošiti reči. Daleko od toga da mislim da su ta dvojica zamlata aktivno radila na fašizaciji Srbije, ali mislim da njihova vizija Srbije nije daleko od Bokanove - romantizizacija prošlosti, anti-komunizam, golden age, itd.
Верујем да је требало сведа буде потпуно другачије.Да буде чисто ида буде од светлостии никад да ме не изневери...
Nešto me drugo kopka. Čitam sad malo Zlatnoj zori, i zaključujem da je super stvar to što oni nemaju suštinsku podršku Grčke pravoslavne crkve, nego su zapravo nekakvi naci neo-pagani. Pretpostavljam da im to garantuje marginalnu poziciju u jednoj pravoslavnoj zemlji. Takođe, super je što su toliki idioti da otvoreno koketiraju sa nacizmom, što je takođe nešto što teško da će proći u Grčkoj. (Pitanje za sve, ali posebno za Arbajtmana, pošto vidim da se razume - kako to da su uspeli da skupe i ovoliku podršku sa ovakvom ikonografijom? Da li je u pitanju to što Grčka ipak ima pagansko nasleđe kojim se ponosi, ili šta?).
Hvala na lepim rečima ali nisam nikakav poseban stručnjak. Što se ZZ tiče, nije nikakvo posebno iznenađenje da se true nazi ikonografija i ideologija javi u sredinama u kojima po logici nikad ne bi mogla da se javi (Poljska? Rusija?). Jednostavno uvek ima ljudi sa iščašenim predstavama o prošlosti. Ono što je mnogo veći problem je što su političke elite u Grčkoj, od obaranja pukovnika do danas, zajedničkog neprijatelja videle isključivo na levici. Strah od mladih koji su se izborili protiv vojne hunte a koji su najčešće bili na levici, strah od revizije postulata građanskog rata, strah od toga da će možda neko progovoriti o etničkom čišćenju Makedonaca, strah od možebitnog smirivanja tenzija sa Turskom, strah od toga da će se tražiti ukidanje povlastica Atinske arhiepiskopije, na kraju krajeva strah od razbijanja interesnih kartela ND i PASOKa su nagonili i jednu i drugu stranku da isključivo rade na razbijanju levice, prvo KKE u čemu su i uspeli, zatim raznih sitnih grupica na levom spektru političke scene. Zato je i danas Syriza najveći neprijatelj. A ZZ je tu jako zgodna, banda batinaša koju je lako nahuškati da nekog prebije, ubije, da nešto zapali itd. Da li su mislili da će jednog dana doći do 15% ne znam ali je činjenica da stranka sa neskrivenim i jasno napisanim nacističkim programom nikada nije smela ni biti registrovana i da je to bilo moguće jedino uz prećutnu podršku vlasti.Kada se jednog dana Grci opasulje, sahraniće ND i PASOK zauvek a ZZ će, prirodno, biti sa njima u paketu.
Link to comment

Nemojte pomisliti da ih nema i medju navijacima. Primer: juce jedan fakultetski neobrazovan, grupno jak, karijerno nula- kaci po ceo dan neko Dversko djubre o tome kako je sledece parada pedofila. Da nema 1389, sve bi se to slilo u Dveri. Ja mislim da ovi iz Syme-ovog opisa i dalje vole Koštunicu, samo tajno naravno. Nije hip.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...