Jump to content
IGNORED

Ovde pitamo i sladimo se zajedno sa keksi kremom


Singer

Recommended Posts

Ima po fensijim supermarketima.
Imal u Kaufhofu?Ja se Lidlu, Aldiju i Plusu nisam ni nadala, ali sam tražila po Reweu, Realu, DMu, i nikad ne videh ništa A, samo B.A onu Vahlronu sam onomad našla na aerodromu u Nici.Bwt iskreno, ne nadam se preterano /ja sam očigledno čovek B i C klase ;)/ ali volela bih da probam, bar taj Vivani i Amedei koji je keksov omiljeni.
Link to comment
... taj Vivani...
15 minuta laganog hoda od tebe do prodavnice BioCompany koja sigurno ima, ako ne onda 20 minuta do BiofFrischeMarkt prodavnice koja isto drži Vivani proizvode.da saljem detalje na PM?amedei je preskup u nemackoj, preko 5 evra za tablu od 50 grama... Edited by aram
Link to comment
dragi keksi, koja je najkvalitetnija bela cokolada?
Ako mislis od ovih koje se prodaju u Srbiji, pa i nema nekog izbora...bela Milka je najbolja, ali je kvalitet povuci-potegni...bela Bambi je smesna...Inace od belih cokolada najbolje su Amedei Toscano White, Godiva White, Valrhona Blanc 35%, Callebaut White, Vivani Weisse Vanille, Green & Black's White, Divine White, Hotel Chocolat White, itd...
@keksikakvo ti je misljenje o vollenweider i sprüngli i u koju klasu ih svrstavas? cenim da su neka b ili mogu da se nose sa ovima iz gornje liste?
Obe pripadaju B klasi (eto i ti ga pogodi iz prve)...po pitanju kvalita nisu u rangu onih gore 10 nabrojanih jer je razlika u kakao zrnu koje koriste, dok je nacin proizvodnje gotovo isti...obe su vrhunske cokolade...
ima li tih A klasa po supermarketima u Nemackoj, Francuskoj itd, odnosno dje da se jure?
A klasa se uglavnom distribuira specijalizovanim prodavnicama luksuzne robe (cokolada, vino, cigare), najpoznatijim hotelima, elitnim restoranima i raznim pojedincima ili grupama koje organizuju prestizne dogadjaje i manifestacije kojima prisustvuju bogate i poznate licnosti...u manjoj meri neke od ovih cokolada dospevaju na aerodrome i free shopove, a mogu se naci i u nekim trznim centrima, supermarketima i prodavnicama zdrave hrane, ali je to dosta suzen izbor i u pitanju je veoma limitirana distribucija...takodje dosta ovih proizvodjaca A klase imaju svoje cokoladne butike po celom svetu, to je najbolja opcija...Vidim da ti je dosta njih odgovorilo za Nemacku, tu nemam nista da dodam jer Nemacku slabije posecujem, uglavnom samo u prolazu, pa nemam dovoljno vremena da trazim gde se prodaju najbolje cokolade...Sto se tice Francuske tu ti vec mogu pomoci, ali jedino ako je Pariz u pitanju posto se tamo najvise krecem...pre svega zaboravi na supermarkete, Pariz i Brisel su dva najbolja grada na svetu kada je u pitanju cokolada jer su tu skoncentrisani svi najbolji cokoladni butici...osim sto sve prsti od A klase, u tim buticima rade najbolji cokolateri koji smisljaju takve kombinacije ukusa da to nije normalno...cokoladni raj...E sad, glavna radnja u Parizu koju treba posetiti je A l’Etoile d’Or (30, rue Pierre Fontaine), najbolji candy shop na planeti sa velikim izborom cokolada A klase (Bernachon, Bonnat, Le Roux, itd)...A evo i najboljih cokoladnih butika u Parizu, vecina njih se moze naci na vise adresa...kao sto sam napomenuo, uz cokoladne butike u Briselu, ovo je najbolje sto postoji kada je u pitanju cokolada...La Maison du Chocolat (19 rue de Sèvre; 6e, St-Germain-des-Pres)Patrick Roger (108, blvd. St. Germain; 6e, Latin Quarter)Pierre Marcolini (89 rue de Seine; 6e, St-Germain-des-Pres)Jacques Genin (133 rue de Turenne; 3e, Le Marais)Richart (258 Boulevard St-Germain; 6e, St-Germain-des-Pres)Michel Chaudun (149 rue de l'Universite; 7e, Invalides)Jean-Charles Rouchoux (16 rue d'Assas; 6e, Luxembourg)Pierre Hermé (72 rue Bonapart; 6e, Latin Quarter)Christian Constant (37 rue d'Assas; 6e, Luxembourg)Henri Le Roux (1 rue de Bourbon le Château; 6e, St-Germain-des-Pres)Jean-Paul Hévin (231 rue Saint-Honore; 1er, Louvre/Tuileries)Josephine Vannier (4, rue du Pas de la Mule)Gerard Mulot (76, rue de Seine; 2, rue Lobineau)Michel Cluizel (201, rue St. Honoré)Debauve & Gallais (30, rue des Saints-Pères)Chocotruffe (39 rue du Cherche-Midi)Puyricard (27 avenue Rapp)A la Petite Fabrique (12 rue St-Sabin)Regis Chocolatier (89, rue de Passy)À la Mère de Famille (35 rue du Faubourg; 47 Rue Cler)
A ja još sav happy što iz njihove "slatke kuće" ovde kod mene izađem sa dve pune kese slatkiša i na sve to potrošim jednu crvenu. Imaju neku čokoladicu plagijat buena pod nazivom bellisima koja naravno kvalitetom nije ni 10% buena, ali košta 8 dinara, da OSAM DINARA, tj kutija 160 kinti. Ja sam kao pravi uzeo po nešto od svega da probam i vidim šta valja. Ovo mi je uvek bilo stvarno ukusno:
Realno je Swisslion najgori od svih tih nasih vecih konditora, mada nisu to drasticne razlike jer i ovi ostali imaju tek po 2-3 solidna proizvoda, a sve ostalo im je krs...naravno, pricam samo o kvalitetu, ne ulazim u to da li se nekome svidja ukus necega ili ne, to je licna stvar...ali kad vec volis taj Choco Biscuit, jednostavno moras kako znas i umes da probas Petit Ecolier (LU) i onda ces shvatiti kolika je to razlika u kvalitetu ;)
Kakvu nam cokoladu ovi nude?
Od svih domacih rucno pravljenih cokolada, oni su najbolji jer koriste najkvalitetnije sirovine, mada se neko ovde vec zalio da je par puta naleteo na bajate praline...meni se to nije desilo, ali treba biti oprezan...Pisao sam vec o Adore cokoladama u nekoliko navrata, za tu cenu je verovatno bolje kupiti neku stranu cokoladu B klase, ali treba probati i njih...da se ne ponavljam, evo ti neki citati iz ranijih postova:"Adore je po ovoj klasifikaciji B klasa jer je njima iskljucivo Callebaut dostavljac sirovina (salju im gotove crne, mlecne i bele blokove od po 5kg koji su im osnova za priline)...""Callebaut je A klasa sto se tice proizvodnje svojih sopstvenih cokolada...Medjutim oni, kao i mnogo drugi veliki proizvodjaci, se takodje bave proizvodnjom sirovina koje potom kupuju vlasnici radionica za rucnu proizvodnju cokolade...tu spadaju table od po 5kg zvane "couverture chocolate" koje sluze za topljenje i pravljenje pralina, zatim kakao prah, kakao maslac, razni prelivi i glazure, kostunjavo voce, sitnice za dekoraciju, i jos mnogo toga...Oni takodje imaju i svoju skolu "Callebaut College", i svako ko je zavrsi i osnuje svoju samostalnu radionicu za proizvodnju cokolade ima mogucnost da od njih dobija sve potrebne sirovine po izuzetno pristupacnim cenama...vlasnica prodavnice Adore je jedna od onih koji su uspesno zavrsili njihovu skolu i od samog osnivanja svoje radnje koristi iskljucivo njihove sirovine...Ko zeli da bude A klasa mora pre svega da ima svoje plantaze i da mu proizvodnja krece od branja kakao zrna, a kao sto vidis to definitivno nije slucaj u vezi Adore cokolada...njima dolaze gotovi blokovi od po 5 kg koji oni tope, i onda prave pojedinace praline dodavajuci im razlicite sastojke...posto koriste kvalitetnog snabdevaca sirovina i pridrzavaju se svih procedura, to ih automatski stavlja u B klasu...e sad, da li im je svaki eksperiment sa novom pralinom uspesan ili ne, to je vec druga prica i stvar ukusa..."
Kako neko moze da se bavi tvojim poslom ili da pocne da se bavi istim? Da li to radis iz Srbije? Koliko je to trziste i koliko "keksi kremova" ima u Srbiji?Primera radi kako se kakao (u bilo kom obliku) nudi konditorima (velikim/malim/srednjim/porodicnim firmama)?Moj odlican prijatelj je imao ideju da diluje kakao ovim nasim konditorima u kraju al mi se cini (posto sam se ja u datom trenutku prilicno bio zagrejao za celu stvar) da je celoj stvari prisao prilicno trapavo i idilicno tako da fakticki nista nije uradio. Odnosno ostalo je na tome da su neki uzorci dostavljeni nasim konditorima al' dalje od toga nista.U celoj prici on je trebao da bude posrednik izmedju holandskog proizvodjaca i kupaca ovde u Srbji. Da ih spoji i da se "sladi" tj. da ima % od svake narudzbine koju bi kupci odavde (Srbija i region) imali. Meni je to zvucalo kao dobra ideja™ al' mi je bila previse idealisticna tako da sam ga izhejtovo kao nekog ko je imao potencijalno dobro ideju ali ju je sproveo trapavo kao trogodisnje dete posto od toga na kraju nema nista. Islo mi na jaja™ sto je on postavio to kao neki usput posao gde bi on malo kucko po lapotopu, telefonu a pare se kotile/mnozile.Koliko je zapravo realno da ti spojis prozivodjaca i kupca i da oni svaki put odvoje % sa strane za tebe? I zasto te ne bi istisnuli jer tako je isplativije obema stranama, zar ne?Kako to zapravo ide? :P
Ovde vec ima dosta licnih pitanja...za ovo sto ja radim covek mora da zavrsi HEC (Hautes études commerciales de Paris), to je kljucna stvar jer je sve stvar veze i bez toga nikada ne bih bio u poziciji u kojoj sam danas, tj bez obzira na znanje i vestine, ne bi mi bila pruzena sansa jer su odredjeni poslovi direktno povezani sa obrazovnom ustanovom koja je zavrsena (ili na kojoj se i dalje zavrsavaju napredniji programi)...Osim toga, potrebno je kompletno znanje o kakao i vanila plantazama (znaci apsolutno sve, od rada na terenu do upravljanja iz kancelarije), zatim strategijski menadzment u malom prstu, ozbiljno poznavanje finansija i rada na berzi, potom marketing, odrzivi razvoj, strani jezici (engleski, francuski i spanski su obavezni, a italijanski i nemacki su takodje pozeljni), i jos gomila stvari koje se posle uce samo na praksi...Ne radim iz Srbije...na svakih 7-10 dana putujem u Francusku ili Italiju gde podnosim izvestaje, analize i slicne dosadne stvari...razne sitnije projekte nosim nazad u Beograd i onda ih samostalno odradim, a kada su veci projekti u pitanju onda se desi da zaglavim mesec-dva u inostranstvu...kompanija ciji sam clan je registrovana u Luksemburgu (zbog poreskih olaksica naravno) i tamo su glavne prostorije, a svako ko je njen deo ima isti vlasnicki procenat (6.66%), nas ukupno ima 15 i jedini sam sa ovih prostora (vecinu cine francuzi i italijani), a svi smo zavrsili istu skolu (zato kazem da je veza veoma vazna)...nasa kompanija je osnovana od jednog veceg francusko/belgijskog konglomerata sa sedistem u Zenevi koji je pre 6 godina napravio specijalizovanu firmu koja ima svrhu samo da se bavi plantazama, berzom, globalnim trzistem i fair trade protokolima, a takodje nam je dao potpunu autonomiju uz obavezu da iskljucivo za njih obavljamo konsultantske poslove i neke druge "prljave" poslove...inace taj konglomerat se bavi uglavnom investicionim fondovima...toliko o meni...Interesuje te kakao i njegova distribucija...pa ovako, vec sam pisao da svi proizvodjaci cokolade A i B klase imaju svoje kakao plantaze i sami sebe snabdevaju, neko to cine direktno, a neki koriste onaj pomenuti LLM faktor i to rade na indirektan nacin...proizvodjaci cokolade C i D klase veliku vecinu kakao zrna kupuju od posrednika, a to su raznorazne kompanije iz Latinske Amerike, Afrike i Azije koje ili imaju sopstvene plantaze ili imaju sporazume sa lokalnim farmerima...ali imaj na umu da tu postoji jedna ogromna siva zona, tj neki narko karteli imaju kontrolu nad odredjenim distributerima iz Latinske Amerike, a takodje i odredjene teroristicke grupe drze razne distributere iz Afrike...postoje i mali farmeri koji obradjuju svoje kakao plantaze i onda svoju robu nude vecini distributera iz njiove regije, pa ko plati vise, taj dobije kakao...Konditori koji nemaju svoje kakao plantaze sami uspostavljaju kontakt sa distributerima...to je vec ogromna i komplikovana sema, razni su faktori u igri, moze da se desi da kompanija ima samo jednog distributera, a cesto je slucaj da to bude vise njih koji se rotiraju po potrebi...naravno i sami distributeri mogu da ponude svoj kakao odredjenim kompanijama, ali je to mnogo redji slucaj, uglavnom su konditori ti koji iniciraju taj prvi kontakt...pomenuo si Holandiju, preko nje se uvozi najveca kolicina kakao zrna koja se potom distribuiraju u ostatak Evrope, taj holandski proizvodjac kojeg pominjes je verovatno samo fiktivna firma registrovana tamo zbog uvoza robe, a prava firma je verovatno iz Afrike ili Latinske Amerike, tako taj sistem funkcionise...medjutim cim je vise firmi tu povezano, onda je i profit manji za svakog pojedinacno...Pitas koliko je realno spajati proizvodjaca i kupca...ponavljam, ta holandska firma je samo uvoznik, a pravi proizvodjac je neka sasvim druga firma...da je tvoj drugar sproveo tu semu do kraja onda bi on morao ovde u Srbiji da osnuje firmu na cije ce se ime uvoziti taj kakao koji stize iz Holandije, pa bi sebe isto tako mogao da predstavi kao srpskog proizvodjaca i na tu foru bi prodavao kakao nasim domacim konditorima (ako oni to zele)...a kao sto vidis ni on (niti ta holandka firma) nisu proizvodjaci vec samo karike u lancu cele te distribucije...ne bi niko mogao da ga istisne iz posla jer bi on u ocima drugih bio proizvodjac koji dostavlja svoj kakao, iako je u relanosti samo posrednik cija firma sluzi za laksi uvoz...nadam se da shvatas i da nisam previse zakomplikovao...koliko bi mu to bilo isplatljivo je vec druga stvar, to zavisi od svih strana ukljucenih u dogovor... Edited by keksi krem
Link to comment

Keksi krem je HEC sektaš. Ja sam iz neprijateljskog tabora. :DI keksi neće da se druži sa mnom u Parizu. :-( Tek sad vidim da je non-stop ovde. Uvek sam mislila da je negde u Latinskoj Americi zbog njegovog pisanja u pola pet ujutro.

Edited by MayDay
Link to comment
15 minuta laganog hoda od tebe do prodavnice BioCompany koja sigurno ima, ako ne onda 20 minuta do BiofFrischeMarkt prodavnice koja isto drži Vivani proizvode.da saljem detalje na PM?
šalji :)bwt sada mi je malo lakše što nikad nisam probala A klasu (zapravo, nikad nisam ni čula za skoro nijednu od njih sve do sada :lolol:), očigledno (kao što i keksi posle reče) da ih ima samo na specijalizovanim mestimanpr ja te što sam i probala dosada su bile one neke belgijske koje sam bila dobila na poklon i sada Vahlronu (za koju sam čula i pre ali nisam znala da je bitna) na aerodromuali baš hoću da probam još neke, iako kao što rekoh ne očekujem da će mi se dopasti više od B klaseinače mislim da sam već rekla, razliku između B i C klase primećujem (jedino bih za Moser Roth ja lično mojim receptorima rekla da je B, jedino je sumnjivo što se prodaje u Aldiju) iako dosta volim i C, ali razliku između A i B dosada nisam primetila (mada mi je i uzorak realno bedan)
Link to comment

keksi, molim te, kad budes dolazi u bg, donesi mi ovu novu:r_Tafel_Feine_Bitter_92.jpghttp://www.vivani-ch...cent_cocoa.html

"High percent" chocolate bar. The new flavour is made exclusively with top-quality Panama cocoa. This gives it a very mild taste despite the high cocoa content. Refined with coconut blossom sugar makes it a particular highlight for chocolate lovers. This bestows a light caramel-like flavour and evinces a lower glycemic index (effect on the blood sugar level).
treba mi za zdravlje :lolol:
Link to comment
keksi, molim te, kad budes dolazi u bg, donesi mi ovu novu:
Ta crna Vivani od 92% je vec stigla do Slovenije, uskoro bi trebala i u Srbiju...za sada je Vivani 85% najcrnja koja stize kod nas, ali strpi se jos malo :)
bwt sada mi je malo lakše što nikad nisam probala A klasu (zapravo, nikad nisam ni čula za skoro nijednu od njih sve do sada :lolol:), očigledno (kao što i keksi posle reče) da ih ima samo na specijalizovanim mestimanpr ja te što sam i probala dosada su bile one neke belgijske koje sam bila dobila na poklon i sada Vahlronu (za koju sam čula i pre ali nisam znala da je bitna) na aerodromuali baš hoću da probam još neke, iako kao što rekoh ne očekujem da će mi se dopasti više od B klaseinače mislim da sam već rekla, razliku između B i C klase primećujem (jedino bih za Moser Roth ja lično mojim receptorima rekla da je B, jedino je sumnjivo što se prodaje u Aldiju) iako dosta volim i C, ali razliku između A i B dosada nisam primetila (mada mi je i uzorak realno bedan)
To boldovano ti dovoljno govori :DMozda bi najvecu razliku izmedju A i B klase primetila kada bi probala neku od Bernachon cokolada, one najcesce izazivaju taj "wow efekat"...a potrebno je i vreme da se covek navikne na criollo i trinitario zrna...Isto tako ako te put nanese do nekog od La Maison du Chocolat cokoladnih butika, velika je verovatnoca da ces jasno moci da definises tu razliku izmedju A i B klase...oni su najsigurnija preporuka za takve stvari...
Keksi krem je HEC sektaš.Ja sam iz neprijateljskog tabora. :DI keksi neće da se druži sa mnom u Parizu. :-( Tek sad vidim da je non-stop ovde. Uvek sam mislila da je negde u Latinskoj Americi zbog njegovog pisanja u pola pet ujutro.
Pa nisam ja non-stop u Parizu, a sada i kad dolazim to je uvek vezano za posao...eto, a do pre par godina je sve bilo lepse dok je trajala skola i kad nije bilo toliko glupih obaveza :(Ako si neprijatelj znaci da si iz ESSEC tabora :D odmah imaj na umu da si nepozeljna u mom nametnutom "okruzenju" jer preovladava ParisTech lobi (HEC i X cine vecinu, a ENSAE, Mines i Agro ostatak) :lol:
Link to comment

Pas du tout. Ja sam sa INSEAD-a. Mi vas šaljemo po kafu. :DŠalim se, nismo mi u pravom rivalitetu jer su HEC i ESSEC frankocentrične škole, dok je moja tako nekako američka. A ja ti u subotu idem na neku večeru sa gotovo svim profanima sa HEC-a sa finansija. Treba da ih šarmiram da mi ponude posao ako budu zapošljavali u januaru. :D

Link to comment
Pas du tout. Ja sam sa INSEAD-a. Mi vas šaljemo po kafu. :DŠalim se, nismo mi u pravom rivalitetu jer su HEC i ESSEC frankocentrične škole, dok je moja tako nekako američka. A ja ti u subotu idem na neku večeru sa gotovo svim profanima sa HEC-a sa finansija. Treba da ih šarmiram da mi ponude posao ako budu zapošljavali u januaru. :D
Dobro je, sve osim ESSEC-a prihvatam...mada ne znam ko koga salje po kafu...niste losi, ali nemate taj potrebni snobizam i elitizam koji uz HEC i X jedino jos ENA studenti imaju :lol:Drustvo na veceri ce ti praviti Hege, Solnik, Vedie, Marois, Henrotte, Foucault, Hyafil, Calvet i Allaz (bar koje ja znam)...stalno pricaju o Pinault familiji, bar ovi koji su meni predavali (Vedie, Marois, Hege i Solnik)...Gledaj da bar jednom pomenes kako je François-Henri Pinault sjajan covek i jos bolji biznismen koji je nadmasio i svog slavnog oca...da veceras sa nekom od profesorki sa marketinga, tu bih ti i ja pomogao :D Edited by keksi krem
Link to comment
To boldovano ti dovoljno govori :D
Hehe pa kažem ja :)Ali šta da radim kad je mnogo ukusna, od čega god i kako god su je napravili -- odično su to uradili (kao što rekoh meni je ta ubedljivo najukusnija od svih klot crnih).
Mozda bi najvecu razliku izmedju A i B klase primetila kada bi probala neku od Bernachon cokolada,
Oke, dodajem i njih na spisak za probati obaveznih :)
Isto tako ako te put nanese do nekog od La Maison du Chocolat cokoladnih butika, velika je verovatnoca da ces jasno moci da definises tu razliku izmedju A i B klase...oni su najsigurnija preporuka za takve stvari...
A gde ima šanse naići na njih? Samo po Francuskoj?
ESSECHEC i XENSAE, Mines i Agro
INSEADHEC i ESSEC
ESSECHEC i XENA
Alo, zabranjeno je psovanje na topiku :lolol:
Link to comment
  • renne unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...