Jump to content
IGNORED

windows phone(s)...


Zoe

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zoe

    204

  • katamaran

    112

  • wall

    106

  • Roger Sanchez

    103

Top Posters In This Topic

Posted Images

dobio lumiu 925 na poslu. nisam neki preteratno zahtevan korisnik, ali mi se čini :thumbup:samo što sam jedva našao silikonsko sranje kao zaštitu, a foliju da štitim ekran još nisam :(.
Probaj nešto ovakvo, sigurno se neće ogrebati.

safe.jpg

Link to comment

mene je uvek uveseljavalo kada ponosni vlasnici ajfona i raznih korejskih marki ističu njihovu prednost - "imamo lagane telefone" ... ali ih zato svi drže za nedajbože u futrolama (a kao takvi su teži i od najteže lumie 920), jer se pri svakom padu raspadnu na sastavne delove. To se i meni desilo sa 1 korejskim govnetom.Nokijine Lumie - to iz ličnog dvogodišnjeg iskustva pričam - nemate potrebu za futrolama. Pada, odbija se, nikom ništa - nema čak ni vidljivih fizičkih oštećenja (onaj njihov polikarbonat je čudo koje se uvek sam od sebe zaleči).jutros pročitao jedan primer

Link to comment

у мом случају је футрола због навике, не заштите, имам сличну за тренутни фон (xperia arc) и навикао сам ту да држим пар картица, мада у тој једној јединој прилици када ми је испао сони ериксон футрола је примила све на себе тако да је телефон прошао без иједне огреботине... сваком случају ћу лумиу у првих пар недеља користити без футроле, па ако се навикнем тако можда и одустанем од наручивања п.с. поручио 920 јутрос :fantom:

Link to comment

стигла 920, играм се, већину мени потребних апликација сам успео да пронађем (evernote, xbmc remote, dropbox, еквивалент parking manijaku - parking.rs...), за сада имам замерке на delivery report код слања смс, који ми стиже у облику поруке од оператера... има ли неки начин да се то намести да буде нормално, тј. нешто као на андроиду

Link to comment

нисам баш имао превише шансе да прочешљам све, али за сада су утисци следећипозитивно:- хардвер, телефон је одлично направљен, пријатан је за држање, и уопште се не стиче утисак да је направљен од пластике, друга ствар је та тежина која се примети и коме је то битно не би требало да разматра 920- екран је одличан, боје јако лепо изгледају, за ипс важи да црна нема, коју реч тражим, дубину или шта већ црнину :) углавном примети се разлика у односу на амолед, али није у питању нешто што боде очи, јако је осетљив на додир, реагује на све живо, у суштини није неки пресудни feature, али интересантно у сваком случају- репродукција звука је одлична, свиђа ми се што има и фул equalizer па може детаљно да се подешава, мада постоји наравно и гомила пресета, и слушалице које долазе са телефоном су сасвим солидне- нокиа је промовисала ту своју Nokia Music апликацију, али мени пријављује да мој уређај или регион није подржан, тако да нисам имао прилике да је испробам, за сад ми овај уграђени музички плејер делује као пристојна опција за пуштање музике, али видећу још шта може да се нађе за ту намену- камеру нисам до сада превише испробавао, мада о њој је већ на нету речено прилично, окинућу касније неколико фотки па окачити, додата је нокиа камера, која комбинује могућности смарт и про камера тако да би требало да постоји доста опција за окидање фотки- live tiles доста добро служе као замена за виџете за ствари типа, календара, временске прогнозе, статус батерије, брз приступ подешавањима wifi, 3g и слично, с тим што неки не апдејтују инфо редовно, мада мислим да је ту проблем конкретна апликација а не live tile, сам по себи- office долази са телефоном, нисам користио, али колико сам видео укључује word, powerpoint и excelшто се тиче мана:- ово за смс сам већ навео, додатни проблем је што се sms thread везује за особу, што значи да поруке са свих бројева одређене особе се гомилају у исти thread при чему није могуће (или бар мени промиче опција) видети на који број је нека од порука послата, такође не знам ни када се добије одговор од те особе, да ли по дифолту ће следећа порука бити послата на број са кога је добијен одговор или на број на који је претходно слато... генерално је утисак да недостаје боља апликација за слање смс-ова, много боља- недостатак апликација, конкретно одсуство гуглових се примети одмах, мени недостају пре свега drive, talk/hangout и currents (мада flipboard би требало да ми надомести ту потребу), мапе су одличне и нокијине тако да без тога могу да живим- не постоје одвојена подешавања јачине звука (тј. нисам пронашао), тако да подешена јачина звука важи и за медиа фајлове и за игрице и за рингтон- шта још, а да, browser, после смс-а највећа мана, интернет експлорер је ту наравно, али ниједан познати се не може наћи на маркету (opera, chrome, firefox, dolphin), тако да за сада ћу морати живети са мајкрософтовим чедомово је после пола дана коришћења :) додаћу још утисака кад се мало више уходам у коришћење windows phone-а

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...