Jump to content
IGNORED

windows phone(s)...


Zoe

Recommended Posts

Aman, Instagram je Facebook-ov, pa bi onda bilo logično da Cukerberg naredi da se to sklepa. Big deal. Uskoro će i to biti. Rekoh već da postoje alternative, neke i free, koje rade istu stvar. Ne sličnu, istu.Ja sam imao WP7 (HTC Trophy), sada ganjam Android na LG L9. Ne mogu rečima objasniti koliko je WP brži, fluidniji, elegantniji, logičniji - pogotovo za početnike, i sve to na znatno slabijem hardveru. Ono što mi je smetalo na WP tada jeste manjak apps, ali se to popravilo u poslednje vreme. Fali mi recimo Chrome, i uopšte nepostojanje alternative za IE, ali taj IE na WP radi ko zmaj, tako da - who cares. Videćemo, voleo bih da mi sledeći fon bude neka jača Lumia.Licenciranje OS... pa, ne znam koliko licenca opterećuje cenu, to bih voleo znati. Sumnjam da je nešto previše. Ako neko ima dobar proizvod i način da distribuira po operaterima, ne vidim zašto se i drugi fonovi ne bi slično prodavali kao Lumije (sad, što svaki WP proizvođač sem Nokije ima 1 WP i 15 Androida, to je njihov problem). Sa prodajom preko ugovora i otplatom, ni te OS licence nisu bog zna kako skupocene.

Link to comment
  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zoe

    204

  • katamaran

    112

  • wall

    106

  • Roger Sanchez

    103

Top Posters In This Topic

Posted Images

Instagram je samo znak, jer ih boli patka sa Ballmerove pare, i nemaju partneršipe s Redmondom ko Cukerberg. Ali koja god je neka postojeća must have aplikacija za WP a koja već postoji odvajkada za Android i iOS, znaš da se za to Ballmer morao iskeširati sa bribing accounta.I da, Apple licencira iOS. Foxconnu. :lolol:e da.. i tvoj superfon je stvorio takvu pometnju na tržištu da: :fantom:It's a bargain!!! :0.6: A ko ga kupio kad je frižko izašao, sad nek jede govna.. :fantom:
pa ako je instagram od facebooka (nisam uopće znala čiji je), a facebook uredno radi na wp , onda je logičnije očekivati da će instagrama biti.dalje, oko licenciranja. - ok, to je već argument. u to se doista ne razumijem, ali moja poanta je sljedeća - koja je točno razlika u tome što MS licencira svoj wp od toga da se iOS može koristiti isključivo na iphonu (jer je apple). nikad naime nisam čula da iOS platformu koristi ijedan drugi proizvođač samrtphonea. dakle, u čemu je konkretno onda razlika?a u vezi cijene Lumie 1020, e neka si mi rek'o! :D mislim, big deal - kao da skupe androide ne možeš dobiti u pola cijene na dvogodišnje ugovore.i uopće, čemu takva ogromna zloba? jesi li ikad imao Lumiu pa se teško razočarao ili pljuješ tek tako? Lumia 1020 je sjajan uređaj. isto kao i 920. generalno, u vezi tvog skepticizma, ima li išta što ga potvrđuje i opravdava? mislim, ljudi ovdje koji IMAJU te uređaje govore kako rade odlično. misliš da lažu ili što??
Link to comment
Instagram je samo znak, jer ih boli patka sa Ballmerove pare, i nemaju partneršipe s Redmondom ko Cukerberg. Ali koja god je neka postojeća must have aplikacija za WP a koja već postoji odvajkada za Android i iOS, znaš da se za to Ballmer morao iskeširati sa bribing accounta.I da, Apple licencira iOS. Foxconnu. :lolol:e da.. i tvoj superfon je stvorio takvu pometnju na tržištu da: :fantom:It's a bargain!!! :0.6: A ko ga kupio kad je frižko izašao, sad nek jede govna.. :fantom:
ti ili pojma nemas, ili trolujes, ili si naprosto glup za tehniku.

da ne bude da samo vredjam bez potrebe, serija gluposti koje je rodja ovde odvalio:- ms&nokia integracija: i gugl je uzeo motorolu odavno- ovi sto su kao pravili win telefone su to radili preko kurca, nokija drzi preko 80% wp trzista- android dolazi za dzabe, ali posto svako radi svoju customizaciju, sw za android za proizvodjaca je cesto skuplji od licence za wp (+ posledica toga su jebeni apdejti koji ce mozda doci, a mozda i nece, kako se kom proizvodjacu digne patka za koji model)- za razliku od ostalih proizvodjaca koji s vremenom ne snizavaju cene svojih uredjaja, nokija je to uradila za 1020 :o :o :o- sam je rekao da smartfonove gleda izdaleka i drzi se svoje cigle

Link to comment

- gugl je uzeo motorolu, ali daje i dalje android za đabe, a Nexus dogfoodira naokolo. the OEM love is still there.- radili su preko kurca jer nisu imali interesa za to. Nokija je pak radila i radi jer ju Ballmer iskeširava s bribing accounta, a eto sad je na kraju balade morao kupiti i cijelu radnju. (da sad spomenem i Nokijin Android tease o kojem se čuje ovijeh dana?)- proizvođači i carrieri obožaaaaaavaju customizaciju, a mrze da im neko naplaćuje licencu i onda im još strogo ograničava što i kako smiju priheftati na OS da im donese extra dohodak.- carrieri su skinuli cijenu, a ne Nokia. imaju Nokijine fonove na lageru, a ne prodaju se baš. pa se nadaju da će bar nadoknaditi gubitke tarifama. i to nekako baš brrrrzo skidaju cijene, kao pok. Jobs 2007. samo bez ribejta. :naughty:- tu nema spora. ali imam najbliži rod opremljen ajfonima, i kolegu na poslu s WP. meni zasad ne treba ta vrsta financijskog jarma. što se tiče performansi svi su koliko čujem tu negdje, ali su im prodajne statistike vrlo različite.

Link to comment
što se tiče performansi svi su koliko čujem tu negdje, ali su im prodajne statistike vrlo različite.
pa mene konkretno performanse i zanimaju, a ne prodajne statistike. jer ako ćemo po prodajnim statistikama, ispada da je android bolji od iOS-a?? ... mislim da je prerano spominjati statistiku jer lumie na neka tržišta dosta kasne (što je mana - i ta strategija mi je nejasna) i ovdje govorimo o uređajima koji su prisutni tek nekoliko mjeseci, a mnogi od njih su, primjera radi, tek sad stigli u Hrvatsku,dok nekih uopće nema. pouzdano znam da su neki modeli u HR rasprodani(720, 625) 625 je tek ovaj tjedan ponovo stigla u Mobis (zastupnik), a u HT-ovom webshopu ih nema - rasprodani su.ali hajde pa se zabavljaj kad te toliko veseli (zanimljivo je čitati komentare ispod članaka):http://www.racunalo....jzastupljenija/http://www.wpcentral...-well-lumia-928http://www.wpcentral...lackberry-applei logično je nepovjerenje kupaca s obzirom da se radi o novoj i posve drukčijoj platformi (mislim na w8). međutim ono što je posebno interesantno; iako s Lumiama ciljano idu na mlađu populaciju, prepoznati su od strane poslovnih korisnika (link koji je dao barrcode). primjera radi, na tom istom linku su i podaci za najbolji desktop 2013 - na prvom mjestu je Apple Mac. i ne znam zašto, ali te podatke (uključujući i one za najbolji smartphone) smatram prilično relevantima :)na jednom drugom forumu; tip koji ima iphone, je svojoj ženi kupio Lumiu 920 - iz čiste znatiželje. i kako sam priznaje, bio je krajnje skeptičan. nakon mjesec dana je uzeo od žene Lumiju i poklonio joj svoj iphone. nije rekao o kojem iphoneu je riječ (pretpostavljam stariji model), ali je rekao da je oduševljen Lumiom 920. i sad, zašto ne bih vjerovala nekome tko ima iOS, da i w8 vrijedi?
Da se ne mesam u diskusiju, ali: :lolol:
zašto ne, dapače. samo se ti miješaj. :) Lumia 1020 bi se tebi možda mogla dopasti - ako si ju pogledao na youtubu, zanimaju me tvoji utisci. onako, čisto odokativno i neovisno o tome čiji si fan.ima li osim Nere još netko od vas Lumiu? hajde pišite o utiscima, neka vam ne bude teško. Edited by Zoe
Link to comment
zašto ne, dapače. samo se ti miješaj. :) Lumia 1020 bi se tebi možda mogla dopasti - ako si ju pogledao na youtubu, zanimaju me tvoji utisci. onako, čisto odokativno i neovisno o tome čiji si fan.
Možda bi mi se dopala, nisam to držao u ruci. Nisam u stvari fan ničega, iPhone moram da koristim na poslu, a inače od ranije imam i svoj privatni iPhone, do koga sam došao tako što sam apgrejdovao stari iPhone (...tako da ispadoh neki iPhone fanatik, a to nije slučaj... sviđa mi se onaj novi Galaxy, kako se već zove, S4 valjda, a rado bih pogledao i Lumiju. Mada u stvari ne verujem da ću išta kupovati sada, osim ako ne naletim na neki dobar dil.)
Link to comment
Možda bi mi se dopala, nisam to držao u ruci. Nisam u stvari fan ničega, iPhone moram da koristim na poslu, a inače od ranije imam i svoj privatni iPhone, do koga sam došao tako što sam apgrejdovao stari iPhone (...tako da ispadoh neki iPhone fanatik, a to nije slučaj... sviđa mi se onaj novi Galaxy, kako se već zove, S4 valjda, a rado bih pogledao i Lumiju. Mada u stvari ne verujem da ću išta kupovati sada, osim ako ne naletim na neki dobar dil.)
hmda, sasvim logično. ni ja se ne bih zamarala da mi ne treba novi. :)
Pa četnici ga i mese. Samo su četnici sposobni da dobre početne pozicije pretvore nakon nekog vremena u apsolutno rasulo. :fantom: U tom smislu Jobs je ljukavi Zagorec, Jabuke su partizani a Android je Crvena Armija.
nije da mi smetaš, ali čekam da dosadiš sam sebi, pa da eventualno kažeš nešto pametno. ako imaš. :)
Link to comment
Ja dobih od firme Lumiu 520 na koriscenje i za sad sam zadovoljna. Licno sam iPhone fan ali izmedju Androida i Windows-a biram ovaj drugi. Ni sama ne verujem da udeljujem kompliment hibridu Nokie i Windows-a :P Za sve ovo sto si nabrojala mislim da je Lumia dobar izbor. Da, glatko radi, jeste jos uvek skromna sa aplikacijama ali ne bih to uzela kao veliku zamerku. Jedino sto valja proveriti je oko navigacije, konkretno u Srbiji Lumia 520 ima navigaciju za Srbiju i jos poneku zemlju iz komsiluka (Grcka ne), za ostalo treba dokupiti licencu, dok Lumia 620 ima licencu za ceo svet. Naravno, ako ti je to jako bitno. I to je, osim izgleda, jedina razlika izmedju ta dva modela.
Ja sam to rešio ovako:Install HERE maps (nokijin servis koji radi na SVIM uređajima WP8, nebitno od kog proizvođača) aplikaciju za mape i downloaduješ koju god hoćeš mapu (po zemljama). Potpuno offline, kalkulacija rute offline, rekalkulacija takođe.Zatim, instaliraš neku od navigacija koja podržava/učitava offline HERE mape, a i ostale normalno.Ja sam kupio aplikaciju "GPS Voice navigation" 700rsd :) i radi kao leptir. Putovao i po Srbiji i po Grčkoj i po exYu...ama u 3 metra je precizna.P.s. Preporučujem da se kupi u svezamob auto-nosač za WP (600rsd) i upaljač-punjač sa usb (300rsd).P.p.s. Nokijin HERE Drive je za sada aktivan samo u nekoliko zemalja. USA, CAN, GER, ITA, ESP, UK, ...i još tri ili četiri , čini mi se... Pri pokretanju app izbacuje Service error
Link to comment
Ja sam to rešio ovako:Install HERE maps (nokijin servis koji radi na SVIM uređajima WP8, nebitno od kog proizvođača) aplikaciju za mape i downloaduješ koju god hoćeš mapu (po zemljama). Potpuno offline, kalkulacija rute offline, rekalkulacija takođe.Zatim, instaliraš neku od navigacija koja podržava/učitava offline HERE mape, a i ostale normalno.Ja sam kupio aplikaciju "GPS Voice navigation" 700rsd :) i radi kao leptir. Putovao i po Srbiji i po Grčkoj i po exYu...ama u 3 metra je precizna.P.s. Preporučujem da se kupi u svezamob auto-nosač za WP (600rsd) i upaljač-punjač sa usb (300rsd).P.p.s. Nokijin HERE Drive je za sada aktivan samo u nekoliko zemalja. USA, CAN, GER, ITA, ESP, UK, ...i još tri ili četiri , čini mi se... Pri pokretanju app izbacuje Service error
??http://www.nokia.com...ere-drive-plus/http://www.nokia.com/hr-hr/podrska/proizvod/lumia710/korisnicki-vodic/?action=onlineuserguidepagechange&pFile=GUID-5518CA40-6040-4FA5-B4F5-95CA572E880E_FILE001.htmlmožda zbog ovog "my commute" ? bar koliko vidim, to nije dostupno za sve zemlje. Edited by Zoe
Link to comment

Osim vec postojecih aplikacija HERE Maps i Drive ne treba ti nista. Kao sto napisah, kad pokrenes navigaciju pita te da skines glas, a u mapama skines sve mape koje ti trebaju. Za 520 imas licencu za svoju zemlju i eventualno neku iz regiona, za World Wide se doplacuje nesto, samo sto vidim da u Srbiji jos uvek nema te opcije, tj. bice, mozda u Hrvatskoj vec radi.Inace, i dalje sam zadovoljna telefoncicem. :)

Link to comment
Za 520 imas licencu za svoju zemlju i eventualno neku iz regiona, za World Wide se doplacuje nesto, samo sto vidim da u Srbiji jos uvek nema te opcije, tj. bice, mozda u Hrvatskoj vec radi.
koliko sam čula, regionalne mape rade za skoro cijeli prostor ex yu :Dšto se tiče aplikacija za pojedine zemlje, konstantno se proširuju, pa je za očekivati da će stići i u HR/SR one koje još nisu.
Inace, i dalje sam zadovoljna telefoncicem. :)
pazi kad ti priraste srcu, pa ga poželiš i privatno, a ne samo poslovno ^_^Nera, ima li išta s čime nisi zadovoljna, da ti se ne sviđa ili ne radi dobro?
Link to comment

Za sad nemam primedbi. :)Ne znam da li sam napisala, ali kamera radi izvanredno, ima i nekih dodatnih opcija, panorama i smart shot koje isto rade perfektno. Sve aplikacije takodje rade odlicno, cak i Internet Explorer.Vec napisah da sam tezak iPhone fan, imala sam srecu kad se pojavio prvi model da ga kupim i jos uvek ga nosim. Sad bih ga menjala jer nema vise softvereske podrske a i polako pokazuje znake starenja (ipak mu je skoro 6 godina). Vec neko vreme ocajavam jer sad nisam u mogucnosti da ponovo uzmem noviji iPhone a Android mi se nikako ne dopada, narocito ne ove jeftinije varijante. Nisam verovala da bih ikada mogla pohvaliti ista sto dolazi iz Nokie pa jos ukrsteno sa Windows-om (ne sporim hardverski kvalitet Nokia telefona ali njihov interfejs me izbaci iz takta u roku od 20 sekundi), pa sam i sama iznenadjena sopstvenom reakcijom :P Tako da, ako budem morala da uzmem neki telefon umesto iPhone-a mislim da ce pre biti neka Nokia nego bilo koji Android jer ako ovako radi u jeftinoj varijanti kako li tek rade ove iz vise klase? :)edit: da dodam da sam ja standardni krajnji korisnik, i kada procenjujem telefon/smartphone, bilo sta, vodim se iskljucivo sa svidja mi se/ne svidja mi se, tehnicke specifikacije mi ni su presudne, narocito ne za koliko je MHz procesor brzi, ili da li kamera belezi 10, 11 ili 11 i 3/4 megapiksela. Takodje, ne podnosim komplikovane interfejse, narocito kod podesavanja. Kod Android telefona, Samsunga npr. posto sam njih najvise zagledala, 90% stvari u podesavanjima ne znam ni cemu sluze a uz to i ne rade, gomila nekih naprednih i nazadnih podesavanja koje sluze samo da se zbunis i ubedis sebe da imas neki mnogo zajeban uredjaj. iPhone-u su zamerali zatvorenost sistema, ali ako cemo iskreno, 90% korisnika nikad i ne pomisli na vise od osnovnih podesavanja. Kad mi je bilo do cackanja sistemskih fajlova snasla sam se i za to, a i to mi je dosadilo u nekom trenutku da stalno nesto tvikujem i doradjujem.

Edited by nera
Link to comment

pa ovo za "standardni korisnik" - tu smo :)meni i na starim mobitelima mnoge opcije ničemu nisu služile/nisam ih upotrebljavala, tako da...ono što mi sad konkretno treba je dobra, brza veza za net i neomeatno korištenje e-maila.ono što mi se najviše sviđa i što smatram korisnim kod wp, su besplatne navigacije i besplatni MS office.sviđa mi se i što su jednostavni/intuitivni za korištenje, a i što imaju vrlo dobru podršku i objašnjenja tipa "step by step" na svojim službenim stranicama za dummies poput mene.inače, nemam apsolutno ništa protiv iphonea, dapače. ali ne mogu ga dobiti povoljno, a Nokie Lumie mogu, čak i neke skuplje modele (npr. 920) u pola cijene preko pretplate. zato sad toliko i čačkam :Du svakom slučaju, puno ti hvala za info i da, apsolutno se slažemo, to sam i ja napisala prije par stranica - ako jeftiniji uređaji rade tako dobro (jer uglavnom smo navikli na suprotno), onda tek ne sumnjam u skuplje modele.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...