Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Neka moja ideja je da su ti Turci tu da bi markirali liniju podele Idliba na interesne sfere Rusije i Turske, tj. da se ne desi da se SAA zaleti i u deo koji nije njima namenjen. Već sada linija dodira SAA sa proturskim snagama i YPG u Afrinu ide manje-više paralelno sa tursko-sirijskom granicom na potezu od Eufrata do Latakije, pretpostavljam da je to ta zamišljena turska bafer zona. Moguće je da ovi na terenu ne znaju za dogovor, ili znaju pa ga opstruiraju, i otud okršaji, ali sam siguran da će se sve vrlo brzo smiriti.

Link to comment

mislim da su se Turci ovde malo zaigrali, ovaj njihov konvoj što je zaustavljen trenutno, ide ka Al Eisu koji uopšte i nije u Idlibu već Alepu. sa druge strane se pojačava bombardovanje puta koji od Al Duhura vodi ka Sarakibu što implicira da ni ovi nemaju nameru da stanu 

Link to comment

Bila je neka teorija da je put Alepo-Hama, koji prolazi posred provincije Idlib, zapravo ta buduća linija razgraničenja. Istočno od puta biće Sirija a zapadno alkaidistan.

Link to comment

Rusi izgubili Su-25 i pilota u zoni podrške jedinicama SAA u Idlibu. Oboren na maloj visini, najverovatnije manpad-om zarobljenim or sirijske ili iračke vojske u prethodnim godinama.

Link to comment
18 hours ago, Eraserhead said:

Ovo onaj S400 profat Turcima vec stavljen u upotrebu...

 

Naravno da nije, Upotrebljen je prenosni sistem (lansira se "s ramena") koji je ili opljačkan iz nekog vojnog skladišta ili im je doturen u sklopu američkog programa naoružavanja umerenih glavoseča u kojem učestvuje i Srbija. Realnija je ona prva opcija.

Link to comment
 
Naravno da nije, Upotrebljen je prenosni sistem (lansira se "s ramena") koji je ili opljačkan iz nekog vojnog skladišta ili im je doturen u sklopu američkog programa naoružavanja umerenih glavoseča u kojem učestvuje i Srbija. Realnija je ona prva opcija.


Sve dok se glavosece i decoubice medjusobno kokaju ok.
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...