Jump to content
IGNORED

Korišćenje suplemenata u sportu


Ravanelli

Recommended Posts

Za rekreativce nisu problem samo suplementi, problem su i sportske povrede. Na primer, ja sam jedno godinu dana imao mali, ali dosadan problem sa desnim ramenom koji me je sprecavao da radim kosi benc (na njemu sam se i povredio pri zagrevanju), i obican benc me je ogranicavao na jednu kratku seriju (3-4 ponavljanja) po treningu. Van treninga ovu povredu nisam osecao. Instruktor u teretani mi je predlozio da se konsultujem sa lekarom, a kad sam ga pitao kako bih svom izabranom lekaru, ili bilo kom lekaru do koga bih bez teskih veza mogao da dodjem, uopste opisao problem, slozio se da je to glupa ideja.Mislim da bi otvaranje privatne specijalisticke klinike sportske medicine za rekreativce mogao biti dobar poslovni potez.

Link to comment
  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zli Gli

    11

  • eumeswil

    11

  • Aineko

    10

  • Ravanelli

    9

Volim suplemente i rado ih se secam :( Zapravo, koristio sam samo protein i kreatin (koji me ne radi ali sam za Haslera i pored te cinjenice svakako Mister Univerzum :P ), i ne vidim nista posebno lose sto i mi rekreativci koristimo te osnovne suplemente. Kad imamo para, a to je u mom slucaju jednom godisnje :D

Link to comment

@AionKad sam jednom tako lekaru opste prakse (a i neurologu, kada sam imala one glavobolje) rekla da imam problem kad vezbam, njima je prvi odgovor bio "pa prestani s tim dizanjem. Idi trci". Ja im rekla da su disrespectful :P. Slazem se za dobar poslovni potez.

Link to comment
ja sam imao problem sa holesterolom.imao sam normalne trigliceride, normalan secer, ali povisen holesterol i veliku gustinu krvi. lekar mi je preporucio da regulisem ishranu(tipa da jedem vise puta dnevno, umesto neredovne ishrane koju praktikujem), da pijem sto vece kolicine tecnosti(caj i voda) i pazi sada, PREPORUCIO SLANINU! (covek je izveo dijagnozu na osnovu moje ishrane... znaci nakon sto sam dve nedelje tacno zapisivao sta jedem, napravio mi je "dijetu" koja odgovara mojoj ishrani i krvnoj slici)... e sada, i mene je cudilo kako to da je slanina OK, kada imam povecan holesterol, covek mi je lepo rekao da je slanina(ova domaca, sto je ja napravim, ne ona iz Matijevica) zapravo dobra jer pospesuje produkciju pozitivnih masti.e sada, lekar je idiot po vama, iako se meni holesterol stabilizovao. valjda me je usralo...znaci uopste nije bilo pitanje ni mrsavljenja, ni gojenja, ni bilo cega drugog, vec cista regulacija krvne slike. da bih regulisao holesterol, ja sam izmedju ostalog jeo i slaninu(ne svaki dan 3x dnevno, naravno, vec u normalnim kolicinama, kao i sve drugo... ono sto mi je izbacio su bila biljna ulja, pastete, virsle, sve te mesne preradjevine, kupovni sokovi, cips, pomfrit i slicne stvari sto se prze na ulju...)
Doca ti je rekao da povremeno jedeš domaću slaninu jer je ispravno procenio da nećeš izdržati toliku promenu u svom životu, imajući u vidu sve ovo što si napisao u poslednjem pasusu, čega si morao da se odrekneš. :D
Link to comment
Pa kad si znao što nisi odmah postovao Dr. Roberta Lustiga? Jedno je gospon Lustig, endokrinolog i pedijatar, a drugo akupunkturni "ekspert".
cova je 1 kralj!!! :Hail: ja ga obozavam
naravnomoja poenta je u tome da gluten može da napravi probleme mnogimaa nalazi se u žitaricamado sada je povika bila uglavnom na mesa, a naročito na masnoćeizgleda da mi još dosta toga ne znamo, lutamo, pa čak kad se radi o naizgled prostim stvarim o kojima se navodno zna sve
ta odluka,80ineke, da se demonizuju masnoce je doneta jako traljavo i bez apsolutno validnih dokaza i detaljnih istrazivanja koja do dan danas ne postoje,mislim da to i cova Lustig kaze u tom videu gore...ima jedno koje je napravljeno na zecevima,dakle oni su biljojedima davali zasicene masnoce i dokazali da su stetne pa je tako usledila preporuka SZO o povecanju procenta ugljenih hidrata u ishrani kojom nam peru mozak do dana danasnjeg a svet sve bolesniji i deblji..
Link to comment

Još o holesterolu, zasićenim mastima, slanini...http://www.cholester...and-health.htmlhttp://balancedbites...s-disguise.htmlZnačaj testosterona i uticaju ishrane na isti:http://www.artofmanl...one-week-intro/http://www.artofmanl...erone-benefits/Tip je uradio 3-mesečni eksperiment da bi podigao nivo T. Jeo je, između ostalog, hranu bogatu mastima i holesterolom, jaja, slaninu, punomasno mleko. Krvna slika po završetku je bila, malo je reći, odlična.Ne bi bilo loše imati posebnu paleo/low carb temu, da se što više ljudi informiše o ovome.

Edited by miki.bg
Link to comment
Ne bi bilo loše imati posebnu paleo/low carb temu, da se što više ljudi informiše o ovome.
pa otvori ali bi isto tako bilo lepo kada bi nešto znao da napišeš o tome umesto što samo kopiraš linkove Edited by ivy
Link to comment
pa otvori ali bi isto tako bilo lepo kada bi nešto znao da napišeš o tome umesto što samo kopiraš linkove
Misliš, da "prevedem" ključne informacije na srpski pa da bude dostupno onima i koji ne znaju engleski (da li ima takvih ovde uopšte?) ili nekako nešto "svoje, originalno" da napišem? Ovo drugo je nemoguće a i nepotrebno jer sve što postoji o tome je od judi koji znaju o tome mnogo više nego bilo ko odavde.Mogu da otvorim temu sa linkovima i generalnim opisom, a za detaljnjie kada budem imao više vremena, jer ću imati mnogo obaveza narednih par meseci. Edited by miki.bg
Link to comment
Mene samo interesuje koliko ce trajati paleo-craze. Znala sam jedan mnogo dobar blog na tu temu koji linkuje studije koje pominje, ali bih sada morala da potrazim.
Osnove na kojima se zasniva su mnogo godina stare, tipa miliona godina :D, tako da i nije neki stvarni fad/craze. Ako govorim o modernijem dobu, počelo je od Atkinsa 70-ih, a tek se sa internetom, Lustigom, Taubesom, Wolfom, Sissonom raširilo. Može se reći da je craze jer je ljudima toliko godina govoreno suprotno.Btw, da nije to ovaj sajt? Edited by miki.bg
Link to comment

Nije taj.Zasto li sam znala da ces da upotrebis 'milioni godina' argument... :D moj stav o paloe dijeti je da su ljudima trebali milioni godina da izmisle cokoladu a neko bi sad da je izbacuje iz dijete. How yes no. Sto se mene tice - sve umereno.

Link to comment
Misliš, da "prevedem" ključne informacije na srpski pa da bude dostupno onima i koji ne znaju engleski (da li ima takvih ovde uopšte?) ili nekako nešto "svoje, originalno" da napišem? Ovo drugo je nemoguće a i nepotrebno jer sve što postoji o tome je od judi koji znaju o tome mnogo više nego bilo ko odavde.Mogu da otvorim temu sa linkovima i generalnim opisom, a za detaljnjie kada budem imao više vremena, jer ću imati mnogo obaveza narednih par meseci.
to mogu i ja a jedem lchf i donekle sam u temi vec godinu i po..svako moze da pokaci gomilu linkova sa neta..
Link to comment
Mene samo interesuje koliko ce trajati paleo-craze.
doklegod postoje uslovi i dokle god se zivi u svetu izobilja..misim meni je taj paleo trip malo preteran,ok ljudi su jeli meso hiljadama godina ali takva ishrana je skupa,dal energetski dal novcano i vecinu vremena je vecina ljudi jela hleb,sir i krompir..ali sam licno i duboko protiv secera i njegove preterane upotrebe dok apsolutno nema potrebe za tim,naprotiv
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...