Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

Liči da će da padne ozbiljna šorka, vidim zakazani mitinzi za popodne/predveče u još petnaestak gradova?Panduri u civilu sa gas maskama hapse i pakuju u buseve, a kolege u uniformi sipaju ovaj suzavac kao nenormalni...
Koliko vidim, glavna opoziciona partija (CHP) je upravo otkazala današnji skup u Beşiktaşu jer je Erdoğan u svom govoru pokušao da im pripiše organizaciju onoga što se dešava na Taksimu. Prilično racionalna i promišljena odluka.Za druge gradove ne znam, bumo videli. Bilo je najava za 17h. Poznanici i prijatelji se dogovaraju za Taksim večeras, i ne treba im ni CHP ni bilo ko drugi da ih pozove. Takođe, u četvrtima blizu i oko Taksima, bakute otvaraju prozore i lupaju u šerpe bez da ih iko na to poziva. Konobari i vozači trube i aplaudiraju okupljenim demonstrantima bez da ih iko na to poziva. Na društvenim mrežama se uglavnom razmenjuju vesti, ne organizuju se skupovi. Ako u politici još uvek postoji termin spontanog okupljanja, ono upravo ovako izgleda. Motiv je iz udžbenika i zove se arrogance of power.Edit: stvari se brzo menjaju, nakon otkazivanja skupa CHP izgleda da će u 4 popodne biti organizovan marš sa azijske strane do Taksima (preko mosta). Lider CHP Kemal Kılıçdaroğlu upravo je pozvao Erdoğana da odmah: 1) posluša sudsku odluku o obustavljanju prenamene Gezi parka; 2) povuče policiju i pusti ljude da protestuju; 3) podnese ostavku. Edited by beowl
Link to comment
Daj bre, Zaze, kakve tajne službe, kakvi vojni krugovi... Da nisam viđao tu ekipu u parku tri dana zaredom, možda bi neko i mogao da me ubedi da ih je poslala neka zaverenička udruga. Bre, skupilo se par stotina intelektualaca, ne toliko zbog samog parka koliko zbog prohibicije, bioskopa Emek i još gomile drugih svinjarija, a ovi ih zasuli suzavcem. Klasičan sindrom moćnika opijenih vlašću, koji su izgubili svaku meru i taktičnost, i sav zakon im leži u topuzu.Evo ga Erdoğan na televiziji. Red odmerenosti, red bahatosti, a sve popunjeno klasičnim opštim mestima: promene se prave na izborima a ne na ulici, sistem funkcioniše savršeno, ne kažem ja da vlast može da radi šta hoće ali moramo da zastupamo većinu, društvene mreže lažu, mediji su slobodni, niko nije rekao da će tamo biti šoping mol, možda smislimo i nešto drugo.Edit: čini mi se da je indirektno zapretio kontramitingom, nešto kao: "Nije nikakva frka da protestujete, ja bih mogao da sakupim još više ljudi da me podrže". A čitav govor mu je u fazonu: "Svaka opoziciona aktivnost izuzev glasanja jednom u četiri godine je usmerena protiv demokratije i vodi u zakon ulice".Edit2: ipak se čuvao za grand finale: "Policija mora da koristi velike količine suzavca jer u masi ima terorista".
Izgleda da se ne razumemo. Ja se slazem sa tobom. Oni ne predstavljaju opasnost.
Link to comment
Dama u crvenom.Zaman je (kao i svi mediji) sumnjiv po pitanju toga ko im vuče konce. U prethodnih par dana su primetno umanjivali veličinu onoga što se dešava, a ovo im je najhrabriji tekst do sada.Edit: naknadno primetih da je u pitanju blog na njihovom sajtu, ali bolje išta nego ništa. Edited by beowl
Link to comment

To je slika sa maratona prošlog oktobra, čovek se već izvinjavao zbog kačenja.Edit: Karanfil strimuje iz Ankare.

Edited by beowl
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...