Jump to content
IGNORED

Mustafa Kemal'in askerleri


InvisibleLight

Recommended Posts

desavanja u istanbulu x xpostavljam na ovu temu jer je problem gezi park/taksim skver vs shoping centar paradigma koncepta ovogodisnjeg bijenala koje se zasniva na javnom domenu kao politickom forumu i, sire, kritici vladavine krupnog kapitala

Link to comment

Ima ovde, počeo sam da pratim prekjuče pošto skoro svaki dan prolazim tuda. Par poznanika mi je reklo (ali nisam stigao da se raspitam i proverim) da postoji važeća sudska odluka kojom je park zaštićen i nijedno drvo u njemu ne sme biti pipnuto. Vlast poslovično ne ferma nikakav sud kada se namerače na neku novu idiotariju, a otpor se suzbija što pritiskom što hapšenjima (ne samo u slučaju Gezi parka nego i inače). Bilo kako bilo, protest je od zaštite drveća na početku, sada ušao u četvrti dan pod imenom "Occupy Taksim" i doima se da svakog dana ima više ljudi nego prethodnog. Retorika je bespoštedna, etikete lete na sve strane, za sada nema ozbiljnog nasilja i ostaje da se vidi da li će neka od strana odlučiti da podigne ulog.Edit: jutros je teže povređeno nekoliko učesnika protesta kada se obrušio zid na koji su se popeli. Ima i povređenih novinara, puno ljudi je dobilo direktan pogodan patronom sa suzavcem. Ali hit dana su tvitovi lokalnog Gangule iz vladajuće partije (svaka sličnost sa Đilasovim konceptom zavođenja reda je namerna i poželjna):

“Obviously there are some people in need of gas.” Ünal posted.“If you leave there [Taksim] I hope you will have a good day, the system needs to be obeyed.”
Edited by beowl
Link to comment

malo me podsecaju na Beogradjane..kada su raseljavali Sulukule, protestovale su samo romske organizacije, a za Gezi park spremni su i da robijaju.no, ovo je gore od svega sto je Beograd doziveo od strane svoje urbanisticke mafije. Gezi park je jedina zelena povrsina na potezu Galata - Taksim, ova slika je jebeni hororgezi.jpga ovako je bilo pretaksim-gezi-parki1.jpgne znam sa cime da ovo uporedim, kao da ceo uzi centar Beograda nema Kalemegdan, Tasmajdan niti ijedan drugi park osim Manjeza, i da neko odluci da to izravna.

Link to comment
http://www.nspm.rs/s...da-se-radi.htmlNabasah na ovo.Najjace mi je kada se na Festivalu "Subversive" pojavi predsednik Hrvatske i slika sa glavnim ucesnicima. Do jaja subverzivno.
Najjače mi je kad se na konzervativna desnica sa "simpatijama" bavi levicom. Do jaja iskreno.Bio sam na ovom panelu Tsiprasa i Žižeka, pa sam zato i izneverovao na ovaj tekst. Čak sam morao još jednom da pogledam
na YT da se uverim da nisam lud, već da je samo NSPM zlonameran i užasno neprofesionalan.Ne samo to, nego bukvalno izmišljaju i falsifikuju citate kao npr: "„Сириза не смије користити радикалне мјере отпора“ ili „промјене не смију ићи у правцу редистрибуције капитала“. Ne bi bilo iznenađenje od Žižeka da je ovako kontradiktoran sam sebi i da pokušava da šokira prisutne, ali uopšte nije ovo govorio, već recimo da promene ne smeju ići SAMO u pravcu redistribucije kapitala ili da Siriza ne sme koristiti SAMO radikalne mere, itd...Poenta koju je autor teksta namerno izokrenuo i falsifikovao je glasila da postoje neke stvari kod kapitalizma koje funkcionišu. I Žižek kaže da je njegov san da Siriza u nekoj novoj globalnoj redistribuciji, (dakle ne bez nje) treba da omogući lakši i bolji život, čak i za kapitaliste. Koga zanima, to je oko 50og minuta na snimku. Možda malo kasnije.NSPM je želeo da stvori sliku razjedinjene, posvađane i sluđene levice, ili prosto autor teksta nije mogao da prati dijalog. U svakom slučaju, izmišljane su stvari, kako je Žižek protiv redistribucije, radikalnih poteza i socijalističke države, što ni u jednom trenutku nije rečeno, a da se zalaže za "novi kapitalizam" koji ni jednom nije pomenut, to je autor izmislio, kao i ove citate, a Žižek je između ostalog rekao da samo postojanje SIRIZE onemogućava blerovsku izdaju i da ih zbog toga i podržava toliko. Jadan tekst, baš jadan.
Link to comment
malo me podsecaju na Beogradjane..kada su raseljavali Sulukule, protestovale su samo romske organizacije, a za Gezi park spremni su i da robijaju.no, ovo je gore od svega sto je Beograd doziveo od strane svoje urbanisticke mafije. Gezi park je jedina zelena povrsina na potezu Galata - Taksim, ova slika je jebeni hororgezi.jpg
Na ovoj slici je park netaknut, eno ga u pozadini samo je opalo lišće. Ovo je slikano odnekud iz Tarlabaşı bulevara, u pitanju su veliki radovi na izmeštanju saobraćaja na Taksimu pod zemlju, što je 1 sasvim dobar i koristan projekat. Problem je nastao kada su dileje najpre osmislile da iskoriste zamajac i na mestu Gezi parka podignu ogromnu džamiju, pa kada se od toga odustalo zbog ozbiljnog pritiska javnosti došlo se do šoping mola koji se može jako™ braniti tvrdnjom da "donosi nova radna mesta u gradu koji je pod ogromnim migracionim pritiskom". Sve te ideje i zamisli su inače prilično sveže, datiraju negde iz marta i još uvek su predmet raznih sporova uključujući i sudske.
Link to comment

Aaaa, bravo, nisam dugo bio pa mi se ucinilo da ovo divljaju po parku

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
grohotom se nasmejem svaki put kad neko iz pozicije US levice gleda u tzv. progressives-e ocekujuci od njih nesto.
americki progresivci su go q, sluze za slikanje.Steven A. Cook ‏@stevenacookFenerbahce fans plan on joining protest in Gezi Park tonight. Sounds kinda familiar. #TurkeySteven A. Cook ‏@stevenacookThis isnt just IST. Calls for protests in Adana, Izmir, Ankara, Eskisehir, Anatalya, Izmit, Bursa, Fethiye, Samsun, Yozgat, etc #Turkey Edited by Gandalf
Link to comment

Prilazi Taksimu se već zatvaraju a postoji i mogućnost da metro bude zaustavljen (u petak uveče :isuse: ). Kapiram da će masa ljudi sa posla otići na protest iz čistog revolta, pošto će im bez metroa trebati 3-4 sata da stignu do kuće.Edit: zatvorili metro stanicu. Fakat bi bila kosmička pravda da im se masa sada ružno načestita milosne nove godine zbog 600 stabala. Lepo su mogli da se ponašaju civilizovano i imali bi posla sa šakom environmentalista, a pošto su po svaku cenu hteli da demonstriraju silu, bahatost i nedodirljivost, sada će im na Taksim doći svi kojima je pun nježnik njihovih svinjarija.

Edited by beowl
Link to comment
Najjače mi je kad se na konzervativna desnica sa "simpatijama" bavi levicom. Do jaja iskreno.Bio sam na ovom panelu Tsiprasa i Žižeka, pa sam zato i izneverovao na ovaj tekst. Čak sam morao još jednom da pogledam
na YT da se uverim da nisam lud, već da je samo NSPM zlonameran i užasno neprofesionalan.Ne samo to, nego bukvalno izmišljaju i falsifikuju citate kao npr: "„Сириза не смије користити радикалне мјере отпора“ ili „промјене не смију ићи у правцу редистрибуције капитала“. Ne bi bilo iznenađenje od Žižeka da je ovako kontradiktoran sam sebi i da pokušava da šokira prisutne, ali uopšte nije ovo govorio, već recimo da promene ne smeju ići SAMO u pravcu redistribucije kapitala ili da Siriza ne sme koristiti SAMO radikalne mere, itd...Poenta koju je autor teksta namerno izokrenuo i falsifikovao je glasila da postoje neke stvari kod kapitalizma koje funkcionišu. I Žižek kaže da je njegov san da Siriza u nekoj novoj globalnoj redistribuciji, (dakle ne bez nje) treba da omogući lakši i bolji život, čak i za kapitaliste. Koga zanima, to je oko 50og minuta na snimku. Možda malo kasnije.NSPM je želeo da stvori sliku razjedinjene, posvađane i sluđene levice, ili prosto autor teksta nije mogao da prati dijalog. U svakom slučaju, izmišljane su stvari, kako je Žižek protiv redistribucije, radikalnih poteza i socijalističke države, što ni u jednom trenutku nije rečeno, a da se zalaže za "novi kapitalizam" koji ni jednom nije pomenut, to je autor izmislio, kao i ove citate, a Žižek je između ostalog rekao da samo postojanje SIRIZE onemogućava blerovsku izdaju i da ih zbog toga i podržava toliko. Jadan tekst, baš jadan.
Sto se desnice i NSPM tice to je drugi paradoks.Sto se clanka tice, verovatno su birali ciji stav da prenesu (autorka deluje kao neki loklalac iz Hrvatske).
Link to comment
pošto su po svaku cenu hteli da demonstriraju silu, bahatost i nedodirljivost, sada će im na Taksim doći svi kojima je pun nježnik njihovih svinjarija.
Isha'Allah
Link to comment
Prilazi Taksimu se već zatvaraju a postoji i mogućnost da metro bude zaustavljen (u petak uveče :isuse: ). Kapiram da će masa ljudi sa posla otići na protest iz čistog revolta, pošto će im bez metroa trebati 3-4 sata da stignu do kuće.Edit: zatvorili metro stanicu. Fakat bi bila kosmička pravda da im se masa sada ružno načestita milosne nove godine zbog 600 stabala. Lepo su mogli da se ponašaju civilizovano i imali bi posla sa šakom environmentalista, a pošto su po svaku cenu hteli da demonstriraju silu, bahatost i nedodirljivost, sada će im na Taksim doći svi kojima je pun nježnik njihovih svinjarija.
jel se obratio gradonacelnik..il premijer?kakvo je stanje u medijima povodom ovih desavanja?http://geziparkitv.blogspot.com/2013/05/gezi-park-canl-yayn.html?spref=fb
Link to comment

neverovatno mi je da domaci mediji ovo uopste ne primecuju kao vestedip: a i ja idiot bih mogao pazljvije da gledam onlajn novine :D evo sada videh

Edited by Pontijak
Link to comment

Gradonačelnik se samo kratko javio, da kaže da je policija privela 60 osoba. Ministar unutrašnjih poslova je dao relativno neutralnu izjavu, nešto u stilu "policija nije imala izbora". Danas su nekoliko puta pokušavali rasterivanje ali postižu samo kontraefekat, ne mogu da se bore protiv društvenih mreža. Verovatno još uvek smišljaju šta im je činiti, pošto nisu očekivali da će im se ovo olupati o vugla.Među (lakše) povređenima su Sırrı Süreyya iz opozicione BDP (čuveni "poslanik drveća") i nekoliko novinara. Možete ovde da pratite na engleskom: http://www.hurriyetdailynews.com/Danas je sud privremeno obustavio sprovođenje prenamene Gezi parka, a nekoliko velikih lokalnih brendova se povuklo iz zakupa u famoznom šoping molu.

Boyner Holdings CEO said: “I need to listen to my clients. It is impossible to participate in such a project which is very much objected to by our people and clients."
Link to comment

Krenuh na Bosfor da predjem na azijsku stranu, i na Kabatasu se nagutah suzavca za sve pare. Vetar ga je doneo cak sa Taksima, kazu ljudi da je avenija Istiklal zasuta godisnjom zalihom patrona. Demonstranti i dalje pristizu.Neko je pitao za medije, ovo se ne desava ni na jednoj televiziji. Covek bi ocekivao da se utrkuju u zivim prenosima, ali oni opusteno caskaju o trecem bosforskom mostu, Hureminom napustanju Sulejmana Velicanstvenog i tako tim stvarcicama.Pardoniram za tipofelere, kucam nna mobilnom.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...