Jump to content
IGNORED

Ravna Gora - TV serija


Filipenko

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    275

  • Singer

    160

  • Filipenko

    123

  • Otto Katz

    123

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nije ni Drzava mrtvih. Ovo su Zika i Rados zajedno pisali, ako sam dobro upamtio. Sad cu verovatno lupiti, ali mota mi se naziv Snajperista ili tako nekako.

Link to comment

je l' najavljen broj epizoda? bar 12?1-4 refleksije o ratu, sudbinske lekcije. neiskusni kralj. nisu ni ti nemci toliko losi kao sto izgleda.5-8 pisanje saopstenja. prelepe srpske sume. bog, domacin i porodica.9-11 spasavanje americkih pilota, britanska izdaja.12 leto na adi

Link to comment

serija će imati 15 epizoda :o@Jimmyu pravu si, postojao je neki scenarij u pripremi koji su zajednički pisali Žika i Radoš ali nema šanse da se setim naziva, a priču sam čuo od Radoševe kćeri

Link to comment

Žika je po Radoševom scenariju snimio Na putu za Katangu.Tu je Radoš igrao jednu od glavnih uloga. Posle je imao jednu od dvije glavne u Dezerteru i manju u Državi mrtvih.

Link to comment

Ja sam tek sad video trejler. Suza mi je krenula... pogotovo kad je ona zavesa ubila batlera. Ali onda sam povratio kad sam čuo one mlade komunistkinje koje su opisivale komunizam kao raj.Mal mal pa neka dilema, da se narod zapita. Da li umreti od stida ili časno u svojoj zemlji, da li Maček ima neke dodatne informacije ili ne, je li važniji kralj ili sloboda, kad pređu Drinu da l' na levo ili na desno... Već je trejler ostavio gomilu pitanja.Ali naj, naj, naj, naj, najbolji trenutak je onaj kad prvi put u trejleru srećemo Čiča Dražu, a on se okrene onako kao Deni Zuko na početku Brilijantina...

aovpcj.jpg

Link to comment
apropo Klinta, u jednom razgovoru pitali su Šerbedžiju o radu sa Kjubrikom, i rekao je da nije doživeo ništa što već nije sa Žikom Pavlovićem.Od dobrog reditelja kupiš dobre fore, a od lošeg kako ne treba raditi, zato mislim da svako ko provede 10, 20 i kusur godina u tom poslu može da se prihvati posla da bude reditelj. Nije to nikakvo sveto pismo.
Uz svo poštovanje i divljenje prema Živojinu Pavloviću poređenje sa Kjubrikom je neumesno.A ovo svako može, nije Sveto pismo ... videti Selo gori i sve ti je jasno.
Link to comment

Jbga to što je dobar bio sa ž.p. ipak ne govori da je dobar reditelj jbga...Ko za miksera da kažu: svako može da bode dugmiće....A ne može...

Link to comment
Uz svo poštovanje i divljenje prema Živojinu Pavloviću poređenje sa Kjubrikom je neumesno.A ovo svako može, nije Sveto pismo ... videti Selo gori i sve ti je jasno.
koje su rediteljske zamerke za sgabsč, nisam gledao seriju, po par scena maksimalno jednu epizodu pa ne mogu da dam sud. ono što sam ja video kao problem je sporost što manje više nije samo do režije već i do scenarija. a video sam i sjajnog mandu što mislim da ima dosta i radoševog uticaja, a i onog mirka babića takođe sjajnog. tu je i okanović i bajić junior, al jbg. naravno nije spilberg al ne moramo ni srati po čoveku bez razloga, s razlogom da. jbg. nisam ih ja poredio već Šerbedžija, a moraš priznati da je veći autoritet i od tebe i od mene u proceni rediteljskog umećaedit:kako ne želim da se stavim u ulogu advokata RBa, povlačim se iz diskusije do početka emitovanja serije :smoris: Edited by kud u maglu Simovicu
Link to comment

Ako je tebi "Selo.." na bilo kom nivou u redu onda nemam šta da dodam. Po meni je to zatvor, oduzimanje imovine i gubitak građanskih prava. U pitanju je naravno estetski zločin. A pravi topik za tu seriju je "Zaglupljivanje nacije".Što se tiče Kjubrika ... :isuse:

Link to comment

neko je pisao o problemima u firmi koje je uzrokovaonemenikuce su mi ostale u dobrom secanjuzavlacio nas jedan, a mi mu platili unared 10k eurapopizdeh i otidoh tamo i resio sam problemkuce su im uz puteve i nije bilo adresa na igou raspitivanju sam i cuo neku pricu o poreklu imena seladva slepa brata bez potomstva za kojima ni kuca nije ostalai sad ova goraako se moze provuci neka paralela dobro su selo po imenu izabralie terca p

Edited by fragand
Link to comment
oni ce potrositi te teme, potrositi pare, ojaditi budzet RTS i napraviti vise stete nego koristi
1 suština.Voleo bih da se neko ozbiljan, jednog dana, pozabavi filmom o građanskom ratu u Srbiji, u kome četnici neće biti ni naivni patrioti koje je zajebao zli Čerčil, niti vikend gibaničari koji beže u planinu da bi šljokali. Radoš...teško, mada je Glogovac dobar izbor.
Link to comment
1 suština.Voleo bih da se neko ozbiljan, jednog dana, pozabavi filmom o građanskom ratu u Srbiji, u kome četnici neće biti ni naivni patrioti koje je zajebao zli Čerčil, niti vikend gibaničari koji beže u planinu da bi šljokali. Radoš...teško, mada je Glogovac dobar izbor.
Dakle, hoćeš retro SF? Nešto kao što bih ja voleo ratni film gde JNA odbacujući agresorski napad zločinačke NATO alijanse pobedonosno ulazi u Italiju, zauzima Rim i podiže zastavu sa petokrakom na Vatikanu, dok poslednji papa biva eskortovan da umre u kućnom pritvoru?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...