Jump to content
IGNORED

Ravna Gora - TV serija


Filipenko

Recommended Posts

jebem ti seriju kad znam da ce glavnog junaka da ubiju na kraju.
Jok. Serija se zove "Ravna Gora 1941-1945". Glavni lik gine 1946. Pod uslovom da održe autentičnost, dabome. A to će biti i poruka serije, da Draža živi.
Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    275

  • Singer

    160

  • Filipenko

    123

  • Otto Katz

    123

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mozda Rados pulls a Tarantino i udje malo u palp alternativnu istoriju, pa Djenerale prezivi i pobegne od komunistickog terora sa drugarima u Argentinu.
To!
Link to comment

Ne mora da bezi u Argentinu, moze samo da se pritaji, obrije bradu i posle nekog vremena uclani u KPJ da iznutra siri cetnicku ideologiju medju najmladjim clanovima, ipak je on stari obavestajac (btw, to bi objasnilo dosta toga).

Link to comment
Nije jos trenutak da se piloti ubace u seriju. Cek prvo da drustvo zauzme stav ko su negativci - Ameri ili Nemci
Sudeci po trejleru, Englezi.
Link to comment
kakva je trenutna atmosfera ovo je pre za sramim se priznati, ali ja bih dodao +1Ratni film mi je omiljeni žanr, a i ovde rade neki ljudi koje dobro poznajem i čiji rad cenim i s nestrpljenjem očekujem da vidim koliko su napredovali i kako sada rade i razmišljaju.Kako mi deluje iz ovog ugla, gledajući par minuta trejlera, najveći problem može biti polazna tačka serije, a to je tekst. I to ne iz razloga biranja strane, mada bi se po naslovu dalo zaključiti da je strana već izabrana, već više scenarističko, zanatski. Mislim da Radoš B. nije dorastao takvom zadatku pogotovu gledajući njegov poslednji serijski uradak. Ranije je pričao da su saradnici na scenariju bili neki naši istoričari i da je sa te strane bio prilično oprezan. Pa ovde, na forumu, se dovodi pod znak ? i tekst jednog Bobe Selenića i Borislava Pekića pa mogu da zamislim šta će se sve ispisati posle emitovane prve epizode.A režija nije nikakav problem time se bave i Bijela i Smoki i Klint i Ben pa što ne bi i Radoš pogotovu što je učio od najboljeg(domaćeg reditelja).Glogovac je ispred cele svoje generacije, i par generacija ispred i iza, za koplje iznad svih.psmolba za moderaciju, prebacite ovo na pdf serije
Naravno da je sa strane "zanata" bolje da ljudi rade i napreduju....Ono sto je problem ovde kod drugog dela "ekipe" sto se velikog zalogaja prihvataju ljudi koji su nedorasli tim temama.Prosto oni ce potrositi te teme, potrositi pare, ojaditi budzet RTS i napraviti vise stete nego koristi...Verovatno nisu ni prvi, a ni poslednji ali margina je sve manja...A ovo sa Bajicem i Klintom nije ni za komentar ;)
Link to comment

poenta naravno nije bila da poredim Radoša i Klinta, već da ukažem™ da svako ko je dovoljno dugo u poslu, glumačko montažerskom, može da se prihvati i režije i da to neće biti po difoltu loše samo zato što nije po vokaciji reditelj i nije završio režiju

Link to comment
poenta naravno nije bila da poredim Radoša i Klinta, već da ukažem™ da svako ko je dovoljno dugo u poslu, glumačko montažerskom, može da se prihvati i režije i da to neće biti po difoltu loše samo zato što nije po vokaciji reditelj i nije završio režiju
Pa nije po difoltu naravno, vec po učinku...Naravno razumeli smo...
Link to comment
Simovicu, ovo da je Rados ucio od najboljeg, pretpostavljam da mislis na Ziku Pavlovica?
da, Žika mu je bio mentor i jako dobar prijateljapropo Klinta, u jednom razgovoru pitali su Šerbedžiju o radu sa Kjubrikom, i rekao je da nije doživeo ništa što već nije sa Žikom Pavlovićem.Od dobrog reditelja kupiš dobre fore, a od lošeg kako ne treba raditi, zato mislim da svako ko provede 10, 20 i kusur godina u tom poslu može da se prihvati posla da bude reditelj. Nije to nikakvo sveto pismo.
Link to comment

Jel znas mozda kako se zvao jedan projekat koji su zajedno pisali. Trebalo je valjda Zika da rezira, pa je umro, pa je onda Rados hteo, ali nista od toga na kraju. Isto je bila neka ratna prica o nekom vojniku cini mi se. Ne znam detalje.

Link to comment

Aha, okej, mislio sam da si možda na to mislio. Čini mi se da je i oko njega bilo nekih problema, ako se dobro sećam, da su ga nešto zbrzano završavali.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...