Jump to content
IGNORED

Ravna Gora - TV serija


Filipenko

Recommended Posts

Ali lozinka:"Volga je daleko"."Volga je široka"."Dobrodošao, druže"!:Hail:Pa jebote da li tamo ima nekoga sa elementarnim poznavanjem...ne istorije nego života an ženeral, da im skrene pažnju koliko je to debilno i naivno.Ja ovom prilikom molim i apelujem na agenta Kominterne koji se vodi kao MP40 da dođe na forum i doprinese konstruktivnoj kritici serije.

Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    275

  • Singer

    160

  • Filipenko

    123

  • Otto Katz

    123

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja ovom prilikom molim i apelujem na agenta Kominterne koji se vodi kao MP40 da dođe na forum i doprinese konstruktivnoj kritici serije.
ili svi masovno odosmo u cetnike na radzu i gibu!
Link to comment
Najjače je njegovo odelo, nastup i to što mu nose prtljag. Kao da je sišo s plavog voza 70 i neke u neku varoš u provinciji a ne, kako piše, s narodom u zbegu pred ustašama
Зашто би бежао од усташа? Бакарић је у том истом Аграму провео четрдес-прву.Уосталом, тада, у том периоду лета 1941. су Совјети и Нацисти били савезници (Рибентроп-Молотов), ergo и хрватски комунисти и некомунисти...
Link to comment

Mene je bas zanimalo koji je profil retarda koji ovu scenu smatraju istorijski plauzibilnom, hvala na razjasnjenju.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
:cry:
RADOŠU BAJIĆU PRETE ZBOG RAVNE GOREDeseti maj ‘41. Skoro je podne. Voz iz Zagreba stiže u železničku stanicu u Zemunu. Ljudi užurbano izlaze iz vagona, noseći sa sobom kofere pune različitih sudbina. Drugi ljudi ih na peronu čekaju raširenih ruku ili pognutih glava. Među njima, najnestrpljiviji - Slobodan Penezić Krcun i dve lepe, mlade dame, Davorjanka Paunović i Veselinka Malinska. Iščekuju najvažnijeg gosta. Krenuli su ka vagonima, kako bi ga što srdačnije dočekali. A onda, prolazeći kroz dim parne lokomotive, u sivom elegantnom odelu, sa šeširom i koferom u ruci, pojavljuje se on - Josip Broz Tito. Ovo je samo jedna od scena devete epizode serije “Ravna gora”, koja će se u režiji Radoša Bajića do 18. juna snimati u Vršcu. Prve klape pale su na železničkoj stanici, koja je do sada bila zanimljiva mnogim filmadžijama. Ovoga puta, ona je “odglumila” Zemun, te 1941. godine. - U ovom vozu su se pored Tita nalazili i ljudi koji su, bežeći od nastupajućih fašista i povampirenih ustaša, tražili sklonište. Sve se to dešavalo dva-tri meseca pre početka rata, kada se Srbija suočavala sa jednim od najžešćih građanskih ratova u istoriji čovečanstva, o čemu se upravo i govori u prvom delu trilogije - komentariše Radoš Bajić. Uprkos teškim finansijskim uslovima, kao i stalnim pritiscima, zbog teme kojom se bave, brojna ekipa, koja je uključena u ovaj veliki projekat “Kontrast studiosa” i RTS-a (oko 200 glumaca i više od hiljadu statista), snima sa puno entuzijazma i zadovoljstva.- Istrajni smo i hrabro guramo napred. Teškoća ima na svakom koraku, lično trpim ogromne pritiske i pretnje, sa željom da mi onemoguće da ovo uradim do kraja, jer mnogi misle da ovaj najosetljiviji period srpske istorije treba gurnuti pod tepih i ostaviti ga da “živi” onako kako je lažno istorijski predstavljen. Ne, mi treba da pogledamo sebi u oči, da se suočimo sa traumama, kao što su to uradili mnogi evropski narodi, pa čak i istočni Nemci, i da krenemo dalje - uporan je u svojim namerama Bajić, dodajući da bi “država mogla mnogo više i širokogrudije da se osvrne na temu koja govori o najznačajnijim trenucima našeg identiteta”.Opširnije ovde: http://www.novosti.rs/vesti/spektakl.147.html:440134-Bajic-Prete-mi-zbog-Ravne-gore
Link to comment

U, bemti miša, koja hrabrost snimiti seriju o "antifašistima" s Ravne Gore u zemljičija ih je skupština stavila u istu ravan s partizanima.

Link to comment

Kako li je Krcun taj dan presao pontonski most na Savi pored Hortijevih strazara i usao na hrvatsku teritoriju pa se jos isti dan i vratio u okupiranu Srbiju, sve sa Drugom i dve Drugarice, ima li ikakvog prikaza u seriji, zna li se?Edit: mislim, dug je to bio put da se pesaci u elegantnom odelu od Zemuna do Ribnikarevih na Dedinju, jos sa koferom. A pontonski most tog 10.maja jos uvek iskljucivo rezervisan za nemacki vojni saobracaj.

Edited by Topola
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...