Jump to content
IGNORED

andjelinin izbor


pacey defender

Recommended Posts

Na stranu sto se ne slazem s gotivcem, nije napisao nista ni blizu toga. Dosta nisko.
Nije, slažem se, ali nisam ni mislio da kažem da jeste, više kao ilustraciju.Izvinjavam se ako je izgledalo da njemu pripisujem taj argument.
Link to comment
  • Replies 327
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    43

  • zoki

    31

  • gagorder

    25

  • Аврам Гојић

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

pa ne vidim bas kako rak moze da se "sanira"...to je tako iz ugla lekara, koji vidi pacijenta koji boluje od raka samo na kontrolama i u slucaju rediciva. rak je oboljenje koje temeljno menja ceo zivot i ostvaruje dugotrajan negativan uticaj i na obolelog i na celu njegovu okolinu. sansa od 87% da se udje u krug hemoterapija, operacija, uzasno stresnih kontrola. jako povecane verovatnoce drugih maligniteta, stalnog straha od metastaza, jednostavno je prevelika. ako se to moze resiti rutinskom operacijom koja ostavlja samo kozmeticke posledice, to je fantasticno. ne bih ni sekunde razmisljao da se podvrgnem tome.

Link to comment
pa ne vidim bas kako rak moze da se "sanira"...to je tako iz ugla lekara, koji vidi pacijenta koji boluje od raka samo na kontrolama i u slucaju rediciva. rak je oboljenje koje temeljno menja ceo zivot i ostvaruje dugotrajan negativan uticaj i na obolelog i na celu njegovu okolinu. sansa od 87% da se udje u krug hemoterapija, operacija, uzasno stresnih kontrola. jako povecane verovatnoce drugih maligniteta, stalnog straha od metastaza, jednostavno je prevelika. ako se to moze resiti rutinskom operacijom koja ostavlja samo kozmeticke posledice, to je fantasticno. ne bih ni sekunde razmisljao da se podvrgnem tome.
Upravo. Odličan argument. Tu ne važi priča don't fix it if it ain't broken. Čak iako budeš mogao da ga popraviš jednom kad se pokvari, to pretvara ceo život u pakao.
Link to comment

Mislim da su rekli da su joj i baba i mama imale problem, ali sve i da je to uradila iz čista zabave to je njena stvar, ti što pljuju stvarno izgleda nemaju pametnijeg posla u životu.

ma sve stoji ako se radi o grudimaali šta sa ostalim organima ?
Pa ništa... ono što može može, što ne može ne može. Edited by Time Crisis
Link to comment

Moje znanje na tu temu je vikipedijsko, pa bih voleo da čujem šta kažu stručniji ako ih ima. Koliko razumem, histerektomija i uklanjanje jajnika jesu rizični imaju mnoge negativne efekte.

Link to comment

Imam drugaricu koja je pre nekoliko godina imala (prvi put) rak dojke, sto se zavrsilo manjom operacijom i kao sve je bilo u redu. Prosle godine su joj nasli rak opet, i odstranili su dojke. Ona sad zivi najnormalnije i nikad ni ne spominje zdravstvenu situaciju, mislim svakako da to nije naivna operacija i sve to, ali skinula je veliku brigu s vrata (po svemu sudeci dozivotno).Angelinina odluka je pre svega hrabra, pa posle toga sve ostalo. I ne treba sumnjati da je pritom imala savet lekara kakve vecina nas smrtnika moze samo da sanja (ili da gleda na House MD).

Edited by Indy
Link to comment

poznajem jednu ženu koja je užasno rano uletela u klimaks i to nije moglo da se spreči (isto bi se desilo odstranjivanjem janika)onda su joj predložili da uzima sintetičke hormone - estrogenona ih je jedno vreme i pila i sve je bilo okonda je malo krenula da istražuje po netumišljenja su kontradiktorna ali preovlađuju negativna, tj. da je veća šteta nego korist od tih sintetičkih hormona

Edited by duda
Link to comment
ma sve stoji ako se radi o grudimaali šta sa ostalim organima ?
izvagas rizike i benefite i odlucis sama za sebe, niko ne moze da te na to natera. za grudi, sa ovako velikim rizikom, ne bih dvaput razmislila o operaciji (jos bih trazila da mi ugrade vece, kad smo vec tu :D ) .sad bih svasta rekla o ovoj mushemi, ali ocigledno joj je vec dosta ljudi reklo nesto slicno - toliko da je morala da zatvori komentare (ona bar moze da bude sigurna da nece dobiti rak 'mozga').
Link to comment
izvagas rizike i benefite i odlucis sama za sebe, niko ne moze da te na to natera. za grudi, sa ovako velikim rizikom, ne bih dvaput razmislila o operaciji (jos bih trazila da mi ugrade vece, kad smo vec tu :D ) .
:lolol:mislim da angelini nisu trebale većemene tu samo jedna stvar buni malotj. nisam toliko upućena u domete savremene medicine pa sam negde verovatno propustila da je moguće odrediti rizik sa takvom preciznošćupa bili ti lekari i sam dr haus ličnoedipnagledala sam se lekarskih pogrešaka u poslednje vreme i to kada se radi o mojim najbližimadoduše, to su ovi naši, svako poređenje tu treba izbegavati Edited by duda
Link to comment
tj. nisam toliko upućena u domete savremene medicine pa sam negde verovatno propustila da je moguće odrediti rizik sa takvom preciznošćupa bili ti lekari i sam dr haus lično
Nisam ni ja upucen, ali svejedno mi je da li je nesto tu 87% ili 79% ili 91%. "Veoma visok rizik" je dovoljno precizno, a ne sumnjam da su dijagnosticki alati, kad se koriste kako treba, na nivou da to prilicno pouzdano mogu da kazu.
Link to comment

lol pa nisu sigurno merili u procenat, već su izneli procenu da 7od 8 žena sa tim defektnim genom oboli od raka- ta procena je sigurno bazirana na nekom istraživanju na hiljadama uzoraka

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...