Jump to content
IGNORED

tvrdnja dana


betty

Recommended Posts

e da, pitanje za betty.da l sam ja dobro ukapirala - aplikacija radi tako sto tebi stigne pitanje, ti odgovoris true or false, a sutradan ti stigne npr. summary istrazivanja koje je u prilog suprotnom odgovoru? ili mozes da dobijes i - bravo, dali ste tacan ogdovor, vi ste genije. razumela sam da, sta god da ti odgovoris, naci ce se argumenti i rezultati istrazivanja i za i protiv. :huh:
ne, nego ti oni kazu sta je tacan odgovor, i koja istrazivanja mu idu u prilog. i broji ti koliko imas tacnih odgovora, s tim sto ti broji negativno i ako preskocis neki dan :mad:
Link to comment
  • Replies 372
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • betty

    79

  • Indy

    65

  • Turnbull

    25

  • gagorder

    20

Top Posters In This Topic

zar postoji (apsolutno) tacan odgovor?ili te app zeza i uvek daje kao objasnjenje neko istrazivanje koje govori protivu tvog odgovora :wicked:

Edited by lostfanforever
Link to comment

pa moguce je da racuna kao tacan odgovor onaj kome vise relevantnih istrazivanja ide u prilog.

Edited by Patty Lee
Link to comment
ili te app zeza i uvek daje kao objasnjenje neko istrazivanje koje govori protivu tvog odgovora :wicked:
cesto, ali nije do appa :Di ja mislim da ne postoji apsolutno tacan odgovor, vrlo cesto. ne mislim da je app dobar, ali moze da se razvije kvalitetna diskusija tu i tamo oko ovih pitanja. naravno ukoliko ne odgovaramo samo sa true/false.licno, nemam dobru intuiciju sta je ovde tacan odgovor. znam da i muskarci i zene pozitivno reaguju na lepotu, ali da li kolicina pozitivne reakcije zavisi od polova koji ulaze u interakciju, pa jos u poslovnoj situaciji, pa jos kad se doda kvalifikovanost kao kategorija, ne znam.
Link to comment

^^ pa da, to bi bio taj (apsolutno) tacan odgovor, ali svako istrazivanje je (bi trebalo da bude) specificno i tesko da mozes da ih izjednacavas pa prebrojavas

Edited by lostfanforever
Link to comment
igra se sastoji u sledecem: postavicu tvrdnju iz psihologije koja je tacna ili netacna, a onda mozemo da diskutujemo o tome sta je od ta dva.tvrdnje ne smisljam ja, nego imam app po imenu socialk, svaki dan dobijem novu, a iduceg dana mogu da vidim odgovor, kao i kratak opis nekih studija. ne mogu da obecam apdejtovanje svaki dan, ali nekoliko puta nedeljno svakako. kvalitet pitanja i odgovora me uglavnom frustrira, a ovo je dobro mesto za ispoljavanje frusta :Ddanasnja tvrdnja je:People who are well qualified and physically attractive are less likely to be hired for a job when the interviewer is of the same-sex as them rather than the opposite sex.true or false?
Common sense kaze true, ali common sense zna da omane. Mislim da je false, zato sto interviewer suprotnog pola, znajuci da je kandidat privlacan, zeli da otkloni sumnju da privlacnost utice na njegov izbor, bivajuci stroziji prema tom kandidatu.
Link to comment

Btw, nema sanse da je ta dinamika ista u musko-zenskom vs. zensko-muskom smeru. (Tj mora da zavisi od pola uposljivaca, ako uopste ima neke veze. Zene su mnogo osetljivije na izgled drugih zena, imho).

Link to comment

mozda pitanje moze da se preformulise u: da li jednako padamo na lepotu kod suprotnog i svog pola? u tom slucaju, mislim da je true, cisto intuitivno.

Link to comment

Ako je ozbiljan poslodavac trebalo bi da je false. Valjda mu je bitnija dobra kvalifikacija od lične sujete. (previše gledam Mad Men, tamo su svi lepi i zgodni)

Link to comment

Mose, ovo iz bettine ekspertize funkcionise tako da ti i ne znas da se to desilo. Ta njena psihologija je ono sto se dogadja pre misljenja (svesnog). Barem ja to tako razumem.

Link to comment
(Tj mora da zavisi od pola uposljivaca, ako uopste ima neke veze. Zene su mnogo osetljivije na izgled drugih zena, imho).
svi su mnogo osetljiviji na izgled žena. zato je ženska atraktivnost više prodavana na tržištu nego muška.ne znam šta je odgovor u proseku, na mene pojava (prvi utisak) definitivno deluje i više nego što bi trebalo - često presudno, ali u toj pojavi lepota baš i ne igra ulogu.
Link to comment
svi su mnogo osetljiviji na izgled žena.
Pa od 2 moguca pola jedan ima mnogo ostrije oko od drugog po tom pitanju. To je ono sto sam rekao, i to stoji, jeltakotakoje.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...