Jump to content
IGNORED

tvrdnja dana


betty

Recommended Posts

igra se sastoji u sledecem: postavicu tvrdnju iz psihologije koja je tacna ili netacna, a onda mozemo da diskutujemo o tome sta je od ta dva.tvrdnje ne smisljam ja, nego imam app po imenu socialk, svaki dan dobijem novu, a iduceg dana mogu da vidim odgovor, kao i kratak opis nekih studija. ne mogu da obecam apdejtovanje svaki dan, ali nekoliko puta nedeljno svakako. kvalitet pitanja i odgovora me uglavnom frustrira, a ovo je dobro mesto za ispoljavanje frusta :Ddanasnja tvrdnja je:People who are well qualified and physically attractive are less likely to be hired for a job when the interviewer is of the same-sex as them rather than the opposite sex.true or false?

Link to comment
  • Replies 372
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • betty

    79

  • Indy

    65

  • Turnbull

    25

  • gagorder

    20

Top Posters In This Topic

nije istina.gledala sam neku emisiju BBC-ja o polasku u školu, namenjenu roditeljima, gde psiholozi pričaju šta se dešava sa detetom kada kreće u školu, koji odnosi se formiraju. sećam se da je emisija bila cela formulisana kao niz pitanja sa ponuđenim odgovorima, roditelji su pogađali, a psiholozi objašnjavali šta i zašto.uglavnom jedno od pitanja i odgovora se odnosio na upoznavanje dece prvog dana. deca koja se lepo obuku i koja su dopadljiva, obično najbrže ostvare kontakte sa drugom decom, tj. druga deca (oba pola) im najviše prilaze. primenjeno na pitanje, mislim da može da se uzme u obzir. mada ovde gore je reč o deci od 6 godina, ali svi smo mi mala deca :)

Link to comment
ako je istina, ima nade za mene.
Ili nisi razumeo pitanje, ili si za sebe rekao da si well qualified and physically attractive čovek koga će u budućnosti verovatno intervjuisati žene. Što je OK, ali malo čudno.Ja kažem false.
Link to comment
Ili nisi razumeo pitanje, ili si za sebe rekao da si well qualified and physically attractive čovek koga će u budućnosti verovatno intervjuisati žene. Što je OK, ali malo čudno.
ispravio sam u medjuvremenuelem, ja cu da kazem da je ovo istina, iako se razlika meri u malim procentima.
Link to comment

ja kazem true.mislim da (bez obzira na svesno odsustvo losih namera) nekad prosto prevlada zavist spram izrazito lepih i atraktivnih ljudi istog pola.

Link to comment

e da, pitanje za betty.da l sam ja dobro ukapirala - aplikacija radi tako sto tebi stigne pitanje, ti odgovoris true or false, a sutradan ti stigne npr. summary istrazivanja koje je u prilog suprotnom odgovoru? ili mozes da dobijes i - bravo, dali ste tacan ogdovor, vi ste genije. razumela sam da, sta god da ti odgovoris, naci ce se argumenti i rezultati istrazivanja i za i protiv. :huh:

Link to comment
ja kazem true.mislim da (bez obzira na svesno odsustvo losih namera) nekad prosto prevlada zavist spram izrazito lepih i atraktivnih ljudi istog pola.
cek, jel moze i 'objasnjenje'? :Dtvoje objasnjenje deluje kao logika na prvu loptu pa zato verovatno nije tacno (valjda tu i postavljaju pitanja sa iznenadjujucim odgovorima)dakle intervuisana ce biti primljena jer ce tako ova sto je intervjuise deo njenih kvaliteta da 'prisvoji' za sebe time sto je bila u poziciji da je odbije a nije. mozda ce misliti da joj ova duguje neku zahvalnost il privrzenost..gledace je dalje kao nekog svog 'pulena' i smatrati se delimicno zasluznom za njene uspeheisto vazi za musko-musko Edited by InvisibleLight
Link to comment
no sta uopste nije potkrijepljeno barem jednim istrazivanjem.
pa to. zato i pitam, ako ovo radi kako sam ja ukapirala, potpuno je svejedno u kom ce pravcu da odes.ali svejedno je zanimljivo.@invisiblelightma i jeste na prvu loptu. ne sumnjam ni da je totally wrong. Edited by Patty Lee
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...