Jump to content
IGNORED

the americans


luba

Recommended Posts

37055_514510778612527_752341460_n.jpgprvi put posle ihahaj, slazem se sa svim blurbovima. fala bogu sto graham yost voli da cita pa se dokopao knjige josepha weisberga i pozvao ga za ideje za seriju, a ovaj izvukao pilot iz fioke.ne zna se sta je bolje, plot, dijalozi, gluma, tempo, snimanje, scenografija. prica o njihovom braku jednako je napeta i uzbudljiva kao i akciono-spijunski detalji. prvo mi je bilo najbolje kako je savrseno odradjena decenija - deo sa atentatom na regana je bukvalno kao da je radila tajm masina, izbor muzike, detalji, sve je pokriveno u potpunosti.za svaku pohvalu, i to zaista treba naglasavati, da su rusi jednako dobro i realno obradjeni kao i ameri, dakle nema one houmlendovske budalastine da su arapi niza bica itd. i nevidjeno je uverljivo, koliko ima uspona, toliko je i padova, i za jedne i za druge.onda, kako radi likove i njihove odnose, totalno u duhu kraja 70-ih i pocetka 80-ih, kao apdajk da pise novi roman. i uspelo mu je ono sto malo kome uspeva, filip i elizabet, tj misa i nadezda su nas toliko uvukli u svoju privatnu dramu da im bez frke oprastamo sve gadosti koje pocine, poput bezrazloznih ubistava, poslovnog seksa i ideoloske opsednutosti.ne mora da se misli kao tokom gledanja rubicona, ali bi bilo pozeljno bar malo. kodovanje i tumacenje, tajni sastanci, akcija uvek na tako visokom nivou da zadovolji i one koji samo pucacinu traze. snimljeno sve fantasticno, intimne scene stalno kao da imaju neki sfumato trag, ma predivno.povratak mile felisiti na televiziju se dugo cekao, i nije mogao da bude bolji. savrsena je mama margo iz justified, kao i svi uostalom. i ninocka, naravno.fx postaje zaista vodeca kuca, njihove revolucije nisu bucne i zvucne kao hbo pocetkom decenije, ali nema greske do sada. od luija, preko american horror story, justifieda, jos jedan dokaz da ima mesta i za pametnu televiziju. ako budu uzeli i southland kako se prica, i mozda razraditi rubicon za dalje, ih.
Link to comment
  • Replies 177
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sludge Factory

    32

  • Milosh76

    16

  • malkin

    13

  • Ryan Franco

    11

Moram priznati da mi je prilicno opalo interesovanje za Amerikance u medjuvremenu. Mislim da sam odustao kod one slow motion pogibije

Gregoryja

...previse melodrame za moj ukus, pogotovo sto su mi svi likovi sem Margo nesimpaticni. :(

Link to comment

previse melodrame u amerikancima, a sapunica got ti ne smeta :Dsta znam, mozda ne volis krajm i spijunce, pa zbog toga. jedan prijatelj mi je rekao, koliko god da je odusevljen serijom i pricom, ne moze nikako da prihvati da obozava nesto sto je iz "prokletih 1980-ih".

Link to comment

kul, jos jedna serija za gledanje, stavljam odmah na torent.samo se nadam da hatorijevo poredjenje sa prehajpovanim brejking bedom ne stoji :D

Link to comment

Dobro, GoT je meni pre svega serija sa Loads and Loads of Characters, a ja sam mnogo slab na takve. :DNe bih rekao da je problem u zanru, nego u licnim senzibilitetima. Meni su sva tri glavna lika uzasno nesimpaticni, a oni bi trebalo da su srce serije. Elizabeth zato sto je onako krvnicki prebila Margo i posle joj jos pretila nesto :isuse:, Filip zato sto zavlaci onu jadnu zenu a Stan zbog egzekucije onog klinca koji nije imao veze sa atentatom. Ne kazem da mi treba neko za koga cu da navijam, ali ako moram da gledam gomilu moralnih propalica™ iz nedelje u nedelju trebace mi mnogo vise humora da to pokrije, ovako mi je sve previse grimdark.

Edited by Calavera
Link to comment

Nahvalili mi, pogledao pilot, ali me se nije nešto posebno dojmila. Morao bih da vidim još koju epizodu da li se to šta poboljšava ili da batalim.

Link to comment
kul, jos jedna serija za gledanje, stavljam odmah na torent.samo se nadam da hatorijevo poredjenje sa prehajpovanim brejking bedom ne stoji :D
ne bih znala, stadoh sa bb posle prve sezone, nikako se nisam primila. ubila me u pojam ona zena, cak ni lazni eminem nije mogao da izvuce. ovog leta cu opet da se upustim u probanje.ovo ce ti se svideti, mislim. svedeno je, nema preterivanja kao u houmlendu, super je podsetiti se da su se osamdesetih nosile farmerke visokog struka, i tako to.kao i uvek, prvi put na forumu nailazim na ljude kojima se ne dopada :D
Dobro, GoT je meni pre svega serija sa Loads and Loads of Characters, a ja sam mnogo slab na takve. :DNe bih rekao da je problem u zanru, nego u licnim senzibilitetima. Meni su sva tri glavna lika uzasno nesimpaticni, a oni bi trebalo da su srce serije. Elizabeth zato sto je onako krvnicki prebila Margo i posle joj jos pretila nesto :isuse:, Filip zato sto zavlaci onu jadnu zenu a Stan zbog egzekucije onog klinca koji nije imao veze sa atentatom. Ne kazem da mi treba neko za koga cu da navijam, ali ako moram da gledam gomilu moralnih propalica™ iz nedelje u nedelju trebace mi mnogo vise humora da to pokrije, ovako mi je sve previse grimdark.
ih, pa jebote, sta je trebalo da uradi margo :D zao je i meni bilo, ali opet. cini mi se da ovde ni ne treba da bude humora. kao sto ga nije bilo ni u rubikonu, i to mi je super, sto nema ulagivanja gledalistu. da ne spojliramo morganu, ali recimo, scena kad se stenova zena otvara felisiti, u svakoj seriji ovog tipa bi usledilo savetodavanje, ali ovde ne, felisiti samo uhm i to je to.ti dramski™ delovi imaju neku atmosferu ang lijevog ice storma, sad mi pade na pamet.
Link to comment
Nahvalili mi, pogledao pilot, ali me se nije nešto posebno dojmila. Morao bih da vidim još koju epizodu da li se to šta poboljšava ili da batalim.
ni ja posle gledanja pilot epizode nisam bio odusevljen, cak ni posle tri-cetiri al sam nastavio da gledam po automatizmu, ali negde od pete serija postaje ozbiljno odlicna, poslednje dve epizode vrhunske..
Link to comment
ne bih znala, stadoh sa bb posle prve sezone, nikako se nisam primila. ubila me u pojam ona zena, cak ni lazni eminem nije mogao da izvuce. ovog leta cu opet da se upustim u probanje.ovo ce ti se svideti, mislim. svedeno je, nema preterivanja kao u houmlendu, super je podsetiti se da su se osamdesetih nosile farmerke visokog struka, i tako to.kao i uvek, prvi put na forumu nailazim na ljude kojima se ne dopada :Dih, pa jebote, sta je trebalo da uradi margo :D zao je i meni bilo, ali opet.cini mi se da ovde ni ne treba da bude humora. kao sto ga nije bilo ni u rubikonu, i to mi je super, sto nema ulagivanja gledalistu. da ne spojliramo morganu, ali recimo, scena kad se stenova zena otvara felisiti, u svakoj seriji ovog tipa bi usledilo savetodavanje, ali ovde ne, felisiti samo uhm i to je to.ti dramski™ delovi imaju neku atmosferu ang lijevog ice storma, sad mi pade na pamet.
у јеботе
Link to comment

Ne kazem da je serija losa, ima tu dosta pozitivnih stvari, samo nije moj tip. Ja gledao po navici do dvanaeste epizode koja mi je bila tu na desktopu nedelju dana, odlucim sinoc da konacno zavrsim s tim pre finala i provalim da me uopste ne zanima sta ce se desiti sa ovim ljudima. :(

Link to comment
ni ja posle gledanja pilot epizode nisam bio odusevljen, cak ni posle tri-cetiri al sam nastavio da gledam po automatizmu, ali negde od pete serija postaje ozbiljno odlicna, poslednje dve epizode vrhunske..
Od Wire-a svaki ovakav komentar nosi težinu. Trebalo mi je par meseci da doguram do 6. epizode a onda najbolja serija ikad, tako da kupujem ovo.
Link to comment
ni ja posle gledanja pilot epizode nisam bio odusevljen, cak ni posle tri-cetiri al sam nastavio da gledam po automatizmu, ali negde od pete serija postaje ozbiljno odlicna,
Taman sam tu negde odustao :DKad se zavrsi ovo sto pratim u narednih nekoliko nedelja, mozda skinem opet, pa pogledam...
Link to comment

meni je pilot bio slabiji, al sve ostalo mi je izuvanje.doduse, ne uspeva mi da je izreklamiram medj prijateljima, nikako... mega su skepticni, jos na pomen felisiti...lud'lo.i soundtrack kida.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...