Jump to content
IGNORED

Superkapitalizam


Indy

Recommended Posts

Pa fakat je da su onomad protivnici pokreta za emancipaciju crnaca i zabranu segregacije kao svoje argumente zasto to ne valja koristili identicnu retoriku koju sada koriste protivnici gej / trans prava i istopolnih brakova i generalno tako tih stvari. "Ako im dopustimo prava sutra ce na silu nama da menjaju pol!" i tome slicne gluposti. I kao sto nije nastupio kraj sveta kad je crncima dozvoljeno da idu u skolu / bioskop / kafanu / bolnicu sa belcima tako isto cemo preziveti i brak izmedju Perice i Stevice bez da se bilo sta drasticno promeni u nasim zivotima na bolje ili na gore (osim, eto, za Pericu i Stevicu).

Na stranu da je cela buka oko ovoga zapravo samo zamajavanje i bacanje prasine u oci da se paznja skrene sa pravih tema a to je cija je ruka u mom dzepu i ko se bogati na moj racun; zapravo su najglasniji i najdublje ukopani u ideoloske rovove sa obe strane u ovim identitetskim "ratovima" na istim stranama kad se pogleda klasna pripadnost - kolovodje / ideolozi i jedne i druge strane su medju onima koji jebu dok je pesadija u prvim (i ostalim) redovima jebena stranka. Ovakve price dobro dodju elitama (jebacima) da kontrolisu bes masa (jebenih) i daju im nesto oko cega ce da se glodju dok nastavljaju da nas sve zajedno kradu, ljudi nisu toliko glupi da ne vide da su jebena strana, otud i ocigledno nezadovoljstvo, ali su ipak dovoljno glupi da padnu na price onih koji predlazu jednostavna i brza resenja za komplikovane probleme i spremno upiru prstom na "dezurnog krivca" ili sledece zrtveno jagnje.

 

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

Ovo je idealni recept za nekog novog Hitlera, Musolinija, Lenjina, sta god... Za sad narod bira klovnove koji su u dilu sa bogatom elitom ali vrlo lako se moze desiti da dodje true ludak koji ne jebe zivu silu i onda krece raspad sistema.

 

Nakon prosle krize po Evropi su birali komicare, populiste i levicare, sad u ovoj su na red dosli nacionalisti i ekstremni desnicari. Sta ce biti u sledecoj pitaj Boga...

  • +1 2
Link to comment

Generalno postoje 2 leve price: socijalna i manjinska prava/klimatske promene, i one nisu sukobljene, vec komplemantarne.

Neki levicari daju prednost prvoj, neki drugoj.

Problem je sto establisment gura samo ovu drugu, svuda se mogu videti borci za prava XXX (upisi po potrebi) grupa, ima politickih opcija na tone.

Ali prva je teski tabu, i gle cuda nema ozbiljne politicke stranke koja ovo gura.

Prodali su nam ciglu, kao eto, imate levicu, sta hocete, ajd sad se razidjite, to je sustina.

 

Edited by brusli
Link to comment
3 hours ago, brusli said:

Generalno postoje 2 leve price:

 

 

Generalno levica danas ne postoji, jos otkad je Bil Klinton u USA uzeo izbore na prakticno Reganovoj platformi ciji su primer onda sledili i ostali zapadni formalno levicari (Toni Bler i slicna ekipa). Kad se prica o ekonomskoj / finansijskoj politici, privredi itd sustinski danas ne postoji razlika izmedju levice i desnice, obe su sponzorisane od strane istih korporativnih sponzora i potpuno je sa te strane svejedno ko je trenutno na vlasti, izbori jedino odlucuju kome ce naredne 4 godine ici novac od lobista. Ali zato se po ovim perifernim pitanjima, identitetskim kurcima-palcima zauzimaju ekstremne pozicije s obe strane i od toga pravi pitanje svih pitanja ne bi li sirotinja raja imala kosku da glodje i s cim da se zamajava da ne primeti dok je kradu.

 

I nisu tu ni desni populisti nekakav disruptor, i oni su sto se tice ekonomije i poniznosti prema korporativnim gospodarima potpuno na liniji, nego samo koriste priliku da se dograbe malo vlasti da se razracunaju sa neistomisljenicima i onima koje smatraju nepozeljnima. Ni oni nisu alternativa, samo su za par nijansi gnusniji od ostalog u ponudi.

Alternativa danas ne postoji, nix, nada, njet. Zivimo u trzisno-fundamentalistickom totalitarizmu, zapusenih ociju i usiju urlamo jedni na druge i nazivamo se najpogrdnijim mogucim imenima u strahu da ce prvi komsija ubogi prosjak isti kao mi doci da nam uzme to malo crkavice sto su nam udelili gospodari.

  • +1 7
Link to comment

 

Treba neko da dođe ovde da objasni Sali Makmanus (vođa udruženja sindikata) i sličnim zaluđenicima da su Albo (predsednik savezne vlade), Džim Čalmers (državni blagajnik) i Toni Burk (ministar za zapošljavanje i odnose na radu) samo fantazmagorična predstava bez ikakve razlike u odnosu na Voldemorta i njegovu ekipu sa druge strane i da u poslednje skoro dve godine nisu uradili apsolutno ništa što njoj i članovima ide u korist. Cenim da bi Sali bila toliko uljudna da se ne nasmeje grohotom nego da bi objašnjavaču strpljivo objasnila par stvari o kljunarima i crnim labudovima, ako ništa drugo.

 

SaE

Link to comment
  • 3 weeks later...

Da li ste ispratili ovu pricu oko krize poslovnog prostora po svetu? I sa insistiranjem firmi da se ljudi vracaju u kancelarije (jebo ima ja mater), opet je ogroman broj poslovnih zgrada prazno, zavisno od mesta do mesta krece se do cak 50%. I to vuce i cene na dole, prezaduzeni investitori ne mogu da servisiraju dug bankama pa jadne banke ne znaju sta ce i... opet polako krece moljakanje drzavama da spasavaju banke i investitore ili kazu, srusice se cela ekonomije. Istovremeno cene kuca/stanova nikad vece, ljudi sve manje u mogucnosti da ih pazare al to je ok, jer cena asseta raste, dakle ekonomija good :thumbup:

 

https://www.wsj.com/real-estate/commercial/empty-office-space-f4e6ad0d

 

https://www.cbsnews.com/news/empty-office-buildings-doom-loop-cities-60-minutes/

 

https://edition.cnn.com/2024/02/09/business/commercial-real-estate-banks/index.html

  • +1 4
Link to comment

Zanimljiv grafikon o pranju novca:

 

02.25-s20-Geldwäsche-PRSO-GK.gif

 

 

Legenda:

Broj iznad bara je ukupno milijardi eura

Broj u krugu ispod je procenat BIP

Gornja crvena je inostrani, rozi u sredini je samo prolazni i donji je domaci.

 

Link to comment
8 minutes ago, bags said:

Zanimljiv grafikon o pranju novca:

 

02.25-s20-Geldwäsche-PRSO-GK.gif

 

 

Legenda:

Broj iznad bara je ukupno milijardi eura

Broj u krugu ispod je procenat BIP

Gornja crvena je inostrani, rozi u sredini je samo prolazni i donji je domaci.

 

pa Lonond je najveca perionica novca na svetu zadnjih 150 godina.

  • +1 2
Link to comment

Ok, ok, znam da zvuci malo kao realsocijalizam ali me je ovo bas pogodilo. Radim u velikoj korporaciji i ne mogu da vam prenesem koliko se svi osecamo nebitno. Radio dobro ili lose, efikasno ili ne, sve ti isto dodje. Ako kompaniji ide dobro icice i tebi dobro, ako ide lose, najebaces sve i da si najbolji radnik u njoj. Jednostavno je cudoviste toliko veliko i C-level toliko nesvestan desavanja na terenu da svi kao radimo na osnovu nekih ideja odvaljenih od zivota najnovijeg CEO-a, dok pravi problemi kompanije ostaju zapostavljeni. Dok ne dodje novi CEO sa novim idejama a vala menjamo ih bar svake dve godine. Sve vise i vise se osecam da moj trud nema smisla. Dizajn za tehnicko resenje na koji potrosim pola godine se vec sledece zameni necim drugim jer je CEO tako odlucio pa ti uci nove tehnologije i upinji se da opet napravis dobar dizajn dok... ga opet ne zamene. Za ove 4 godine koliko sam tu smo 3 puta menjali Firewall resenja, 3 puta resenja za komunikaciju timova, prvobitno smo gradili svoje datacentre pa presli na cloud da bi sada bili u fazonu biraj sta je isplativije... Prosle godine nakon sto smo radili na tehnickom resenju i birali najbolje proizvode mesecima, neko odozgo je odlucio da cemo prosto koristiti nesto za sta nikad nismo culi jer su sklopili odlica dil, hell yeah. 

 

Elem, da ne rantam unedogled. Poenta je da bi posedovanje akcija firme (ne ovih sto dobijes ko bozicni poklon nego ozbiljnih koje mogu da ti budu retirement plan ili osnova za kupovinu kuce), prisustvo ljudi sa terena u sastancima midl menadzmenta pa mozda i bordova, donosenje odluka sa vise konecnzusa a manje prosto diktata odozgo (tipa dal se radi od kuce ili iz ofisa ili hibrid, ili da li se u vreme krize otpustaju ljudi ili smanjuju plate) itd... Sto kaze ovaj Adam, jedna generalna demokratizacija kompanija je well overdue. Znam da zvuci kao real sozcijalizam ali mislim da postoji dobro mesto izmedju ovog diktata kvartalnih izvestaja i psihopata na mestu CEO-a i komunistickog ekonomskog raspada.

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Shan Jan said:

Ok, ok, znam da zvuci malo kao realsocijalizam ali me je ovo bas pogodilo. Radim u velikoj korporaciji i ne mogu da vam prenesem koliko se svi osecamo nebitno. Radio dobro ili lose, efikasno ili ne, sve ti isto dodje. Ako kompaniji ide dobro icice i tebi dobro, ako ide lose, najebaces sve i da si najbolji radnik u njoj. Jednostavno je cudoviste toliko veliko i C-level toliko nesvestan desavanja na terenu da svi kao radimo na osnovu nekih ideja odvaljenih od zivota najnovijeg CEO-a, dok pravi problemi kompanije ostaju zapostavljeni. Dok ne dodje novi CEO sa novim idejama a vala menjamo ih bar svake dve godine. Sve vise i vise se osecam da moj trud nema smisla. Dizajn za tehnicko resenje na koji potrosim pola godine se vec sledece zameni necim drugim jer je CEO tako odlucio pa ti uci nove tehnologije i upinji se da opet napravis dobar dizajn dok... ga opet ne zamene. Za ove 4 godine koliko sam tu smo 3 puta menjali Firewall resenja, 3 puta resenja za komunikaciju timova, prvobitno smo gradili svoje datacentre pa presli na cloud da bi sada bili u fazonu biraj sta je isplativije... Prosle godine nakon sto smo radili na tehnickom resenju i birali najbolje proizvode mesecima, neko odozgo je odlucio da cemo prosto koristiti nesto za sta nikad nismo culi jer su sklopili odlica dil, hell yeah. 

 

Elem, da ne rantam unedogled. Poenta je da bi posedovanje akcija firme (ne ovih sto dobijes ko bozicni poklon nego ozbiljnih koje mogu da ti budu retirement plan ili osnova za kupovinu kuce), prisustvo ljudi sa terena u sastancima midl menadzmenta pa mozda i bordova, donosenje odluka sa vise konecnzusa a manje prosto diktata odozgo (tipa dal se radi od kuce ili iz ofisa ili hibrid, ili da li se u vreme krize otpustaju ljudi ili smanjuju plate) itd... Sto kaze ovaj Adam, jedna generalna demokratizacija kompanija je well overdue. Znam da zvuci kao real sozcijalizam ali mislim da postoji dobro mesto izmedju ovog diktata kvartalnih izvestaja i psihopata na mestu CEO-a i komunistickog ekonomskog raspada.

 

 

 

Више звучи као самоуправни социјализам, мислим да у правом источном блоку није било самоуправљања у фирмама, то је био наш изум.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...