Jump to content
IGNORED

House Of Cards


3opge

Recommended Posts

inace, u donjem clanku je moguce objasnjenje za prikazivanje svih 13 epizoda odjednom - ne mogu reci da mi je privlacan dramatican ton teksta, al svakako ima zanimljivostihttp://www.salon.com...urce=newsletter
Jeste zanimljivo, ali i sam čovek kaže: "It’s certainly possible to overstate the case here. One could argue that Netflix’s strategy is only a slightly more sophisticated version of what’s already been in place for, well, forever. We wouldn’t be seeing teenage vampires or zombies every time we turn on the TV if the money that bankrolls the content creation business hadn’t already decided that’s what we want to see (...) So what else is new?"Neće se produkcija korenito promeniti zato što sad više user data analiziraju, i to do besmislenih detalja. I bez toga se forsira (navodno) optimizovan sadržaj koji, eto, svi želimo da gledamo...
Link to comment
  • Replies 519
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    60

  • Lrd

    38

  • MayDay

    34

  • MancMellow

    28

pogledala 1,5 epizodu, nastavljam sa mlakim entuzijazmom.premali uzorak da bih sudila, ali za sada sve izgleda vrlo predvidljivo, standardno, vec vidjeno - ne znam da li je do mene ili do spejsija, ja ovde ne vidim glumacki napredak i pomak, samo jednu preciznu i majstorsku reciklazu njegovih (uglavnom sarmantnijih) predjasnih likova.btw, on u kombinaciji sa robiin me podsetio na jedan od nekada dragih mi filmova, hurlyburly - e tu me je gluma zadivila. moracu ponovo da pogledam, moguce da je i to do sada izbledelo :Dinace, u donjem clanku je moguce objasnjenje za prikazivanje svih 13 epizoda odjednom - ne mogu reci da mi je privlacan dramatican ton teksta, al svakako ima zanimljivostihttp://www.salon.com...urce=newsletter
svakako da se u seriji i posebno na Spejsijevoj glumi odrazavaju statisticka usrednjavanja kao posledica obrade big datae u Netflixu i naravno da je njegov lik sve samo ne privlacan, davljenje psa na samom pocetku Fincher uvodi sa ciljem da upravo na neki nacin odmah ubije od gledaoca ocekivani stereotip. meni je fascinantno da to sve ipak jako dobro radi. Edited by 3opge
Link to comment

Pogledao sam i ja do kraja.Drago mi je što je ispalo ono što svi u stvari znamo i ne treba više da se lažemo: sve ove tzv. jake žene u stvari žele da budu majke i da paze na kuću i da budu odmor ratnika. Šta, ambicija, gluposti. Zna se valjda gde je ženama mesto.edit: A ostatak je isto ono kao što je Robin Vilijams smešan - svi oko njega umiru od smeha, a ti u fazonu "šta se dešava, koj kurac?" I ovde je Spejsi kao briljantni političar koji ima neverovatne mahinacije, a u stvari svi čujemo dublje i slojevitije spletke na pivu iza drakstora.

Edited by Lrd
Link to comment

Ekeke, kod Fransisa u kancelariji Apple skalamerija, porukicaju se na sve strane i glavi medij je Politico-like Slugline. Kod ovog Britanskog Fransisa registratori na policama. Nije mi los ni obaj drugi, ali generacijski ukus me vuce ka US verziji.

Link to comment

Dragi svi, malo me mrzi da čitam topić od početka. Ukratko, stari FU mi je ostao u odličnom sećanju, obožavao sam sva tri serijala i redovno ih gledao, svakog ponedeljka navečer. Da li da gledam novu ili ne? preferiram odgovor nekog fosila poput mene koji je prvo gledao BBC.Unapred hvala.

Link to comment
Jeste zanimljivo, ali i sam čovek kaže: "It’s certainly possible to overstate the case here. One could argue that Netflix’s strategy is only a slightly more sophisticated version of what’s already been in place for, well, forever. We wouldn’t be seeing teenage vampires or zombies every time we turn on the TV if the money that bankrolls the content creation business hadn’t already decided that’s what we want to see (...) So what else is new?"Neće se produkcija korenito promeniti zato što sad više user data analiziraju, i to do besmislenih detalja. I bez toga se forsira (navodno) optimizovan sadržaj koji, eto, svi želimo da gledamo...
ama naravno, zato sam i napisala da mi donekle smeta dramatican ton teksta koji nije sasvim potkrepljen podjednako uzbudljivim novotarijama.
svakako da se u seriji i posebno na Spejsijevoj glumi odrazavaju statisticka usrednjavanja kao posledica obrade big datae u Netflixu i naravno da je njegov lik sve samo ne privlacan, davljenje psa na samom pocetku Fincher uvodi sa ciljem da upravo na neki nacin odmah ubije od gledaoca ocekivani stereotip. meni je fascinantno da to sve ipak jako dobro radi.
spejsija kao negativca su obicno opremali mnogo prefinjenijim instrumentim za predstavljanje tamne strane od davljenja psa, zato sam i pomenula da je ovo ipak samo senka njegovih sarmantnijih likova. no, da ne zaboravim da naglasim: a) jos uvek nisam odglledala ni celu drugu; b) meni scena sa psom nije ni blizu toliko upecatljiva ni kljucna, ne znam koliko je minuta pamti statisticki idealan netflix konzument, al ne bih bas racunala da i njemu/njoj presudno utice na formiranje slike o liku.nego, jedno me muci: kako svi ti uzorci za ispitivanje trzista izgleda uvek obuhvate breta eastona ellisa, a mene nikad?
Link to comment
Dragi svi, malo me mrzi da čitam topić od početka. Ukratko, stari FU mi je ostao u odličnom sećanju, obožavao sam sva tri serijala i redovno ih gledao, svakog ponedeljka navečer. Da li da gledam novu ili ne? preferiram odgovor nekog fosila poput mene koji je prvo gledao BBC.Unapred hvala.
Ma jok, pogledaj ovo i sve će ti biti jasno.

in-the-loop.jpgJače od najjačeg sirupa za iskašljavanje. Dušu sam ostavio gledajući ovu maestralno napisanu komediju, officially najpsovačkiji film svih vremena

.

Link to comment
ama naravno, zato sam i napisala da mi donekle smeta dramatican ton teksta koji nije sasvim potkrepljen podjednako uzbudljivim novotarijama.spejsija kao negativca su obicno opremali mnogo prefinjenijim instrumentim za predstavljanje tamne strane od davljenja psa, zato sam i pomenula da je ovo ipak samo senka njegovih sarmantnijih likova. no, da ne zaboravim da naglasim: a) jos uvek nisam odglledala ni celu drugu; b) meni scena sa psom nije ni blizu toliko upecatljiva ni kljucna, ne znam koliko je minuta pamti statisticki idealan netflix konzument, al ne bih bas racunala da i njemu/njoj presudno utice na formiranje slike o liku.nego, jedno me muci: kako svi ti uzorci za ispitivanje trzista izgleda uvek obuhvate breta eastona ellisa, a mene nikad?
потпуни неспоразум, наравно да је сцена неважна, то сам нешто пре и рекао. ја сам је поменуо само због тога што се овде неколико дискутаната ухватило те Финчерове зезалице као да она дефинише пресудно лик. Ф. је то ту убацио из чисте ироније и поигравања као и због разбијања стереотипа који обично гледалац види у Спејсију.
Link to comment
Ma jok, pogledaj ovo i sve će ti biti jasno.

in-the-loop.jpgJače od najjačeg sirupa za iskašljavanje. Dušu sam ostavio gledajući ovu maestralno napisanu komediju, officially najpsovačkiji film svih vremena

.

dizem za thick of it.@syme: meni nije jasno kako ce rastegnuti onako kompaktnu seriju na 4+ sezona. inace vidim da ova dece ne cene FU-a dovoljno. taj bi sigurno spakovao ovog novog, sa sve gadzetima, u jedan stari registrator za 3 minuta.
Link to comment
Mislim da serija ne može uopšte da funkcioniše u US, ali sad šta ja znam, nisam gledao.
pa sta ti ja znam. zorge je zao i cinik ali je covek od stila (sto mu se vidi po avataru) a imam poverenja i u mau (iako gleda onu gikovsku seriju pomno).
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...