Jump to content
IGNORED

House Of Cards


3opge

Recommended Posts

Ako tražiš nešto da ti prođe vreme, uzmi nešto smešno (a dobro), u to je obično lako uključiti i/ili isključiti se. Arrested Development, Flight of the Concords, Parks & Recreation, Peep Show, tako nešto.Arrested Development (kultna serija) ima added bonus što ćeš posle moći da pratiš Arrested Westeros parody blog...

Link to comment
  • Replies 519
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    60

  • Lrd

    38

  • MayDay

    34

  • MancMellow

    28

Jooojj, P&R sam odgledala prvu sezonu do pola i bilo mi dosadno. Hanzo mi rekao da postaje bolje kasnije, ali ja se smorila ko krava.Gledacu AR, a sad prestajem da trolujem topik ove diiivne serije. Krivo mi sto se zavrsila sezona.

Link to comment

Ma možemo još malo, šta ima veze. Samo da ti izreklamiram još malo Arrested Development, moju omiljenu seriju svih vremena: Sve se vrti oko porodice Bluth, u kojoj je Michael (Jason Bateman) Ned Stark, GOB (Will Arnett) Jaime Lannister, Lindsay (Portia de Rossi) Cersei Lannister, a Buster (Tony Hale) je... ovaj... Hodor.Dobro, nisam je najbolje izreklamirao ali veruj mi na reč - serija je genijalna. Ili pitaj Calaveru, i on je obožava. Ubijena na pravdi boga posle tri sezone, ali kažu da se uskoro nastavlja isto u Netflix produkciji kao i House of Cards.

Link to comment
kler nije trivijalan karakter nikako, ali se itekako lomi upravo po rodnoj liniji. ili polnoj.vini, zoino ponasanje se promijenilo u trenu kad joj je drugarica koleginica rekla da ne mora da se prostituise za dobru pricu no moze da radi i drugacijeposlije joj je kler odala priznanje da je zena (kad je dosla kod nje u stan), sto je itekako znacajnozene su prikazane kao sklone saradnji (i osjetljivije na okolinu) a muskarci konkurenciji do istrebljenjazene su inovativne a muskarci konzervativni (da bi odrzali svoju soc poziciju), imamo kler i onu vlasnicu novina koje kidaju, pa i vlasnicu novog medija u istom kosu. kler je ravnopravna sa frenkom, nije ni najmanje zakinut lik po pitanju ambicija.nije uopste slucajno ni sto izgleda kao androidinica kratke kose koja pocne da se smije tek u krevetu sa fotografom (kad i vidimo njen portret sa dugom kosom, a ona prokomentarise da frenk nikad nije znao da je cijeni takvu)zoi nije zena nego djevojcica sa sisama i dupetom, sto se mijenja naocigled gledalacamislim, i meni je smor to m/ž preseravanje
фалим те, о, Пантелејомоне, да бар неко капира финесе и колико су ликови суптилно и зналачки урађени и одглумљени.ово сви ово што даве са џукцем треба да прочитају.
Link to comment

колико би само још све било опакије да је уместо бркатог енглеског мамлаза изабран неки други глумац а лик додатно обогаћен и уплетен.

Link to comment

Gde bre više da ga upliću, samo fali da su napravili najidiotskiji mogući podzaplet u vidu ljubavnog trougla, gde ova kao mora da bira između muža i ljubavnika :isuse: Brkati je za Claire samo outlet, svaki put kad ga je zvala bila je nečim sitnim iznervirana, a pošto u svom ispeglanom životu očigledno nema nikakve prijatelje, svaki put se hvatala za privid nekog života koji nije izabrala, čisto malo da se smiri. A on je glup pa je to trpeo 12 epizoda. Dakle, taman ga je bilo koliko treba.

Link to comment

свиђа ми се и онај детаљ када Клер оде и направи оригами од средишње фотографије, то је Брку тотално збунило.

Link to comment
Ma možemo još malo, šta ima veze. Samo da ti izreklamiram još malo Arrested Development, moju omiljenu seriju svih vremena: Sve se vrti oko porodice Bluth, u kojoj je Michael (Jason Bateman) Ned Stark, GOB (Will Arnett) Jaime Lannister, Lindsay (Portia de Rossi) Cersei Lannister, a Buster (Tony Hale) je... ovaj... Hodor.Dobro, nisam je najbolje izreklamirao ali veruj mi na reč - serija je genijalna. Ili pitaj Calaveru, i on je obožava. Ubijena na pravdi boga posle tri sezone, ali kažu da se uskoro nastavlja isto u Netflix produkciji kao i House of Cards.
+1, najbolja komedija ikad.
Link to comment

nisam mogao da odolim i gledao svih 13 epsizoda

Odgledao do kraja, i imam par zamerki. Spoiler alert, i tako to:1) Kao i obično, Chekhov's gun je dosta besmislen. U jednoj od prvih epizoda, Underwood šalje svog ucenjenog drunky kongresmena Russoa da pokrene priču koja će oboriti novopostavljenog Ministra odbrane. Jedno prosto pitanje - zašto njega? Zar nije mogao bilo ko drugi da obavi taj zadatak, da ode u neki južnjački pripizdinac, napije se sa onim conspiracy theorist likom, i ubedi ga da slaže po pitanju članka napisanog pre 30 godina u nekim klinačkim novinama? Ne, makijavelista Underwood je mudro odlučio to da bude baš Russo, potpuno nepouzdan lik koga će kasnije uplesti u sve druge svoje planove... I naravno, kad se pred kraj povede istraga po tom pitanju, sve (navodno) krene da se raspliće. Potpuno neobjašnjiv potez, isključivo gurnut tu zbog potrebe zapleta.2) Bebe! Yay! Jednom u sto godina imamo ženski lik koji nije pre svega majka, i ne suze joj oči čim vidi malo dete... i šta se ispostavi? Na samom kraju ona shvati da joj samo treba neki mužjak da je oplodi, inače joj je život potpuno besmislen :isuse: Ne samo to, nego je i poslednja scena vezana za to - da su Gđa i Gdin Underwood ono veče ostali i popričali o planiranju porodice umesto što su otišli na džoging, primili bi ključni telefonski poziv, a ovako je ostalo ostvoreno da im mala Zoe sve upropasti. S tim u vezi...3) Zoe. Koji je njen problem, odjednom? Od starta serije ona je u mutually beneficial partnership sa Underwoodom, svesna da je on koristi, svesna da ona koristi njega, i sve ide po planu. A onda naprasno krene da ga potajno raskrinkava bez ikakve jasne motivacije. Odjednom se pravi da "just wants the truth", potpuno nasuprot svemu što smo videli od nje kroz celu sezonu.
+1 salje kongresmena u nekoj vukojebini da bi napio tamo nekog paranoika lolda nije rimejk moglo bi se reci mnogo dobra serija ali original je mnoogo bolji i uverljiviji bez holivudskih gluposti, ipak je to bbc@maydayako nisi gledala arrested development, nemoj da propustas - zabava zagarantovana
Link to comment

pogledala 1,5 epizodu, nastavljam sa mlakim entuzijazmom.premali uzorak da bih sudila, ali za sada sve izgleda vrlo predvidljivo, standardno, vec vidjeno - ne znam da li je do mene ili do spejsija, ja ovde ne vidim glumacki napredak i pomak, samo jednu preciznu i majstorsku reciklazu njegovih (uglavnom sarmantnijih) predjasnih likova.btw, on u kombinaciji sa robiin me podsetio na jedan od nekada dragih mi filmova, hurlyburly - e tu me je gluma zadivila. moracu ponovo da pogledam, moguce da je i to do sada izbledelo :Dinace, u donjem clanku je moguce objasnjenje za prikazivanje svih 13 epizoda odjednom - ne mogu reci da mi je privlacan dramatican ton teksta, al svakako ima zanimljivostihttp://www.salon.com/2013/02/01/how_netflix_is_turning_viewers_into_puppets/?source=newsletter

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...