Jump to content
IGNORED

Drustvene igre aka Gaming Unplugged


Aće

Recommended Posts

Igrao sam ovo prvo i to tu free verziju i kul je za jedno vece, jer za razliku od vecine karticnih igrica ove bukvalno odmah postanu bajate jer se cela igra zasniva na humoru, pa ako si vec cuo foru tj procitao karticu tesko da ce ti biti smesno.A ovo drugo mi deluje kao nesto sto bi gikovi igrali na dugom putovanju autobusom.

Link to comment

Pa ne baš odmah, ali u nekom roku koji je kraći od mnogih društvenih parti igara. Komparativna prednost joj je što može da se igra i kada su svi pijani/nadrogirani i kada ima dosta negejmera. A za ovu drugu si skroz u pravu. 8)

Link to comment
  • 2 weeks later...

Koliko dugo nisam bio na njihovom sajtu. Posle toliko vremena konacno navratim, i prvo sto vidim je ovo. Pa oni nisu normalni. :isuse:

Jbt, šta vam uopšte znači to sa avatarima i zašto jurite ljude po forumu za to? More treba jedna inkvizicija da poništi svu tu vašu jeres i vaspostavi ljubav prema jestastvenom izvoru postojanja čoveka u galaksiji, bogu-imperatoru.Iš, jeresi, i dok odlazite, čuvajte se Sivih Vitezova imperatorove pravde...
Filipe...[nerdovsko podjebavanje] Filipe ajde na stranu sto su ti gavrancici dosli iz igrica, i samim time su lame. Ono sto je osobeno tvom chapteru je to da im se ne zna caca, i da imaju neuobicajeno mnogo psajkera u svojim redovima. A posto se zna cije genetsko sjeme nosi potonju osobinu (the seed is strong sto bi reko Dzon Erin), bolje bi ti bilo da cutis i molis boga Imperatora da neko iz Inkvizicije ne krene da pretura po pre-Heresy marinackim godisnjacima.[/nerdovsko podjebavanje] Edited by Verterdegete
Link to comment
  • 4 weeks later...

Drug doneo prvu srpsku drustvenu igru zvanu Bas-Celik. Pise na kutiji da je pravio etnografski muzej i deluje paaa recimo ambicizno ali samo do trenutka kada pocne zaista da se igra. Ukratko sve i da zanemarimo jeftinu izradu ono je neigrivo i dosadno na toliko nivoa, sto je steta jer su ubacili dosta zanimljivih stvari iz lokalnih legendi i mitologije.

Link to comment

Ja igrao pre neko vece prvi i poslednji put. Dovoljno mi je bilo da kroz dve partije skontam da je uzasno los i da sa 1/3 likova je zapravo nemoguce zavrsiti igru. Steta jedino za gradju.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Gledao superkul dokumentarac o bordgejmingu - Going Cardboardfinansirano kickstarterom, uzasna montaza i kvalitet snimaka, ali je materijal odlican. uglavnom se bavi nedavnim rastom popularnosti drustvenih igara u americi, a pricaju tvorci svih vecih igara (settlers of catan, dominion, ticket to ride...) i 'ljudi iz industrije'. ima dosta cool nerdy momenata. meni bilo bas zanimljivo...http://www.youtube.com/watch?v=O6cCw7nJ_wk

Link to comment
  • 3 weeks later...

samo da se pohvalim da sam iz par poseta buvljaku povecao svoju kolekciju ovim naslovima (placenim 100-200 din/kom):Settlers_Of_Catan_game_d2.gif+settlers-of-catan-5-6-player-expansion.jpg+115268740_amazoncom-catan-card-game-9781569050415-klaus-teuber-.jpgovaj card game za dva igraca je inace veoma zabavno-uzbudljiv. odmah sam se navukao.Queen Mississipi (veceras probam)41SME9DJSBL._SX450_.jpgMaster labyrinth (probao samo u dva igraca i prilicno je zarazno)RV11568.jpgScotland yard (veoma zabavno sa vise igraca)85758773_1372047848.JPGHeimlich & co (za djecu ili pjane ljude i nikako samo dva igraca)pic1381216_md.jpg+ Carcassone (jes mi duplikat, ali nisam mogao da ne kupim nekoriscen za 100 din)inace, koga zanima, uskoro se organizuje prvenstvo srbije u blood bowl-u (predturniri se igraju u BG, NS i KG). ja probao, ali nisu za mene te komplikovane igre koje moram igrati trezven...

Link to comment

igrali prvi put u cetvrtak, nakon celodnevnog prezderavanja i opijanja. ekstra zabavno, mada nisam siguran koliko bi se svidela nefanovima - deo ugodjaja je diskusija o ovome ili onome iz knjiga i serije...25026.jpg

Edited by Gandalf
Link to comment
  • 1 month later...

ko voli dosadne igre i zabavne turnire - 'ticket to szabadka', prvenstvo u ticket to ride igri.plan: 1. februara se krece iz novog sada za suboticu. na voz se dodaje jedan vagon i u svakom kupeu po pet igraca igra 'ticket to ride europe'. u subotici odlazak na riblju corbu/cugu i polufinalne partije, pa u povratnom vozu za novi sad finalna partija i dodela nagrada.pokusavamo da proguramo da pobedniku francuzi plate odlazak u pariz i ucesce na svetskom ticket to ride prvenstvu (gde je prva nagrada put za dvoje na azijski orijent ekspres), ali sve jos uvek visi u vazduhu.

Link to comment
  • 2 months later...

Prodajem:

 

 

3 stara DE raidera
28 convertovanih DE warriora
staru DE archonku
6 starih DE inkubi
Novi Raider (nesklopljen)
2 nova Ravagera ( jedan nesklopljen, drugi delimicno)
6 Reavera (delimicno sklopljeni)
Venom (delimicno sklopljen)
Razorwing jet (samo izvadjen iz celogana)


180 evra

PS: Uz sve ovo dajem i nekih desetak boja. Polovne su ali je ostalo jos dosta u bocicama. I dajem neki anticki rulebook za 40k, na spanskom. icon_biggrin.gif

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...