Jump to content
IGNORED

Drustvene igre aka Gaming Unplugged


Aće

Recommended Posts

mau mau je zakon za ucirkano veliko drustvo, sto vise ljudi i spilova, to bolje.@hf mi imamo pravilo da kad neko baci dvojku karo onaj sledeci izvlaci karte dok ne izvuce karo bez obzira da li vec ima u ruci, pa se desavaju situacije od 30-40 izvucenih karata. :D
Ovo cu da dam na usvajanje :thumbsup:
Link to comment

e i ja znam Uno (i imam i karte, naravno), a sećam se da smo svojevremeno (ali baš davno) igrali i mau mau sa običnim kartama, mada se ne sećam tačno pravilaznam da se mogla dobiti neka zla karta pa da moraš da vučeš kanda 8 ili 10 i onda smo se zezali "da li se osećaš kao da igraš remi? hahaha" (da, klinačke fore, ali bili smo deca)

Link to comment

fala piši na topiku!evo mojih šolja čaja:27061494.JPGdominion.jpg4gnms6.jpgsvideli mi se i settlers of catan, ticket to ride (šogor napravio balkan verziju), resistance, LOTR (neki od)... al ipak najzabavniji jer ne zahteva trezvenost prilikom igranja:bang4th.jpga sledeće na redu:Arkham_Horror_board_game_d.pngipic123224_md.jpg

Link to comment
Ja nemam drustvo, te ne igram ni drustvene igre
Moj čovek :D Ja već godinama ne igram ništa osim na kompjuteru, čak ni multiplayer stvari ne pokušavam jer nemam sa kim.Ali perverzno volim da pogledam šta drugi ljudi igraju, npr. Tabletop (Felicia Day, Will Wheaton), svaka epizoda 20 minuta, odigraju po jednu partiju nečega, svaki put druga igra. Kao one celebrity poker emisije, samo sa board games. Ume da bude zanimljivo.
,
,
(ovo bih sto posto kupio da imam s kim da igram, Cthulhua mi),
,
... ima ženski, ima svega.
Link to comment

Mau mau i varijacija tablića, tzv. kontratablić, sa (bar) dva špila i što više ljudi, mada mi se 4 čini kao optimum. Pravila kao u tabliću, sabiranje i tako to, ali je fora da odneseš što manje, a sve što karta koju izbaciš može da odnese moraš da pokupiš... Šou. Znalo je da bude i desetak karata na stolu, dešavalo se da se i tabla napravi ponekad... Da li smo tablu brojali kao 5 ili kao 10 ne sećam se... Pobednik je naravno onaj ko na kraju (obično na kraju noći :) ) ima najmanji zbir poena

Link to comment
U Francjskoj sam u nekoj radnji za igracke naleteo na ovoimg_2671.jpgNaravno Francuzi su imali samo na francuskom pa sam morao da se malo iscimam preko prijatelja iz inostranstva da nabavim USA/UK verziju i zaista vredi za sve pare. Nakon prve 2-3 partije ljudi su se bukvalno lomili i zvali me da organizujemo igranje ili kod mene ili kod njih, nije vazno samo sto pre. I to traje evo vec godinu dana tako. Rekordni broj je bio sad posle nove godine gde je 16 ljudi (ekipe od po 4) igralo celu noc.Ukratko igra je mesavina gomile drugih drustvenih igara (pictionary, pantomima, ne ljuti se covece, kviz...) i jos dosta svojih. Svako je u necemu dobar a u necemo katastrofalno los i sve u svemu uzasno je zarazno i zanimljivo. Lik koji je ovo osmislio je dao otkaz u Microsoftu i jos ubedio svog kolegu da uradi isto kako bi napravi Cranium.
ovo mi izgleda kao super pripita zabava! moraću ga iskopati na nekim ibejevima i boardgamegeek marketima. da li možda znaš kakva je razlika između običnog craniuma, ovog crnog i milion drugih verzija? šta da vijam?inače, bilo mi smešno momačko veče u poslednjoj epizodi parks and recreationa. i hoću taj sto!34xrl8h.jpg
Link to comment
ja samo vrpujem. sto bi rekla jedna moja drugarica.
e a kako se zove ona do jaja karticna igra koju smo jednom cepali na splavicu...nesto sa francuskom revolucijom, ako se dobro secam
Link to comment
ovo mi izgleda kao super pripita zabava! moraću ga iskopati na nekim ibejevima i boardgamegeek marketima. da li možda znaš kakva je razlika između običnog craniuma, ovog crnog i milion drugih verzija? šta da vijam?
Sve ostale verzije osim crnog i obicnog su skracene u smislu igara ili broja ucesnika ili su pravljene da budu brze i da mogu da se igraju i u kolima ili da su brendirane Sundjer bobom ili Glee-jem i tako neke slicne zajebancije.Za osnovnu igru najbolje je da uzmes Cranium WOW (to je ovaj crni) jer ubedljivo najbolje izgleda, ima dodatne vrste igara tj karata u odnosu na one obicne Craniume a i posle kad budes uzimao dodatne karte (a veruj mi da hoces) mozes da uzmes oba booster pack-a bez da se brines da li ce ti se poklopiti sa onime sto imas, posto je jedan od tih booster packova zapravo dobrim delom iz Cranium Turbo verzije. Naravno ocekuje da ce ti neke karte (vecinom iz zelenog spila) biti "neupotrebljive" zbog toga sto ce biti suve americke/engleske, ali to ne treba da te brine posto samih karata ima toliko da ne moras da brines da ce ti zafaliti.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...