Jump to content
IGNORED

FAF


notenoughreasonsforclaire

Recommended Posts

Gledao sam danas Svete motore. Utisak nakon filma mi je " Sta sam pobogu ja upravo gledao !?" :) mnogo cudan film, mozda cu ga odgledati opet. Kapiram da je otvoren za tumacenje i da ga svako moze doziveti drugacije.

Link to comment

ne znam jel ovo topik za filmove sa tekuceg FAF ili kako se vec zove, tek "raj: ljubav" ulazi u top 5 najidiotskijih filmova koje sam video dugo dugo vremena unazad. pri tom, nije dosadan, nije spor, usnimljen je fotogenicno™ ali je nemacka austrijska politicka korektnost toliko bolno smarajuca i glupa, da je to potpuno nesnosno. covek ga je napravio je ocigledno nekom teskom greskom prirode ili sudbine zalutao u svet filma, umesto da bude novinar glasila neke PC stranke. ovako nesto jednodimenzionalno i plitko ne secam se da li sam video i u ostvarenjima zastava filma...

Edited by gazza1
Link to comment
ne znam jel ovo topik za filmove sa tekuceg FAF ili kako se vec zove, tek "raj: ljubav" ulazi u top 5 najidiotskijih filmova koje sam video dugo dugo vremena unazad. pri tom, nije dosadan, nije spor, usnimljen je fotogenicno™ ali je nemacka austrijska politicka korektnost toliko bolno smarajuca i glupa, da je to potpuno nesnosno. covek ga je napravio je ocigledno nekom teskom greskom prirode ili sudbine zalutao u svet filma, umesto da bude novinar glasila neke PC stranke. ovako nesto jednodimenzionalno i plitko ne secam se da li sam video i u ostvarenjima zastava filma...
Ulrich Seidl? Si siguran, gazzo? Seidl i politička korektnost... Ako ništa drugo, pogledaj drugi deo iz trilogije, film "Raj: vera".
Link to comment

nemam pojma sta pokusavas da mi sugerises, bolje bi bilo da ovaj dijalog vodimo ako smo obojica videli film koji sam gledao. drugi film iz trilogije kao i nijedan drugi koji je pravio ovaj covek apsolutno nemam nameru da gledam jer ne verujem da je ovo sto mi se ne svidja presedan kod coveka koji je napravio 20 filmova. politicka korektnost.... pa mozda sam upotrebio konstrukciju koja na sumira u potpunosti svetonazor ali postoji ta nestvarno neumetnicka simplifikovanost svega u filmu, karaktera, situacija, mitova, predrasuda, zavijena u stereotipe na nacin na koji mislim da danas prolazi samo u zemljama u kojima kultura ima taj bizarni nivo socijalne autorefleksije kao sto su nemacka i austrija. nemam pojma, ako nista drugo gledajuci ovo sam uhvatio sebe da razmisljam o tome sta zapravo volim na filmu, i da su to na prvom mestu dve stvari - jedno je da mi da nekakav okvir za identifikaciju sa bilo kime ili bilo cime, od onoga sto je na samom platnu (likovi, situacije) do onoga sto je iza njega (reditelj, bilo ko od stafa ko me navuce na njegov deo posla). drugo je metafizika sa platna, neka iracionalnost u smislu pomerene zivotne dinamike koja generise zavodljivost koju volim, sve jedno da li se to desava iz necega sto je bazicno vrlo strejt film, ovo vazi uglavnom i za holivud novi i starii, i A filmove tipa aliens ili total recall ali i B produkciju tipa vanishing point ili strictly ballroom ali i naravno bazicno pomerene umetnicke (ili bolje receno umetnicarske) poduhvate....

Link to comment

Razmišljao sam da li da pogledam bar jednog Seidla, ali gazzini argumenti su mi dovoljno ubedljivi.Ja sam gledao prekjuče Cezar mora umreti, braće Tavijani. Interesantno je da jedan tako opušten film sad dobija jednu od najpresižnijih nagrada na svetu (Berlin) Filmu se nema šta prigovoriti, u pitanju je duhovita, ali prilično jasna oda umetnosti (pozorištu, u ovom slučaju), plasirana na krajnje jednostavan, i kroz naturščike, naivan način. Tako je film šarmantan i zabavan, ali naravno ne trpi poređenje sa Mungiuovim ili Kim Ki Dukovim filmovima koje sam do sada gledao. Ali stvarno, sat i po vremena pozitivne životne emocije i kulturnog sadržaja, možda i ne treba tražiti više.

Link to comment
Razmišljao sam da li da pogledam bar jednog Seidla, ali gazzini argumenti su mi dovoljno ubedljivi.
Nemoj da se ljutis, ali ovakvo razmisljanje ti je jako glupo. (da ne ulazim u to sta gazza pise, buduci da NE planira da gleda ijedan film od ovog rezisera ali zato ZNA da mu se ne bi svideli, jer kao Vladica prozima njegov rad)Pogledaj neki njegov film i onda prosudi.Predlog je da mozda pocnes sa prvim, sa kojim se "proslavio", "Hunds Tage".
Link to comment
Nemoj da se ljutis, ali ovakvo razmisljanje ti je jako glupo. (da ne ulazim u to sta gazza pise, buduci da NE planira da gleda ijedan film od ovog rezisera ali zato ZNA da mu se ne bi svideli, jer kao Vladica prozima njegov rad)Pogledaj neki njegov film i onda prosudi.Predlog je da mozda pocnes sa prvim, sa kojim se "proslavio", "Hunds Tage".
dosta razumljiv diskurs™ ovde vlada, pogledam film i izrazim negodovanje ali krene napusavanje od ljudi koji taj film ili nisu gledali ili se na osnovu iznetog ophode na osnovu iskustva sa nekim drugim filmovima. pa ako bi mogli ili da me zaobidjete ili da pisete o filmu o kome sam pisao, toliko, hvala.
Link to comment
Gledao sam danas Svete motore. Utisak nakon filma mi je " Sta sam pobogu ja upravo gledao !?" :) mnogo cudan film, mozda cu ga odgledati opet. Kapiram da je otvoren za tumacenje i da ga svako moze doziveti drugacije.
otprilike ovako. plus "zašto je pobogu neko (i kakav mozak ima taj neko) poželeo da snimi ovaj film?" neizdrž me je uhvatio već nakon što je modnoj asistentkinji odgrizao prste i nije me napuštao do kraja filma. potištenost, beznađe, otuđenost, nakon filma sam imala (i ostvarila) želju da sperem film nekim potpuno drugačijim filmom.al danas sam ustala u novom danu i još uvek mislim o filmu, tj vraćaju mi se utisci.selin mi je bila gotivna, i jedini trenutak emotivnog rasterećenja dok sam gledala film bila je njena replika: -ektoplazmo na točkovima!
Link to comment
ne znam jel ovo topik za filmove sa tekuceg FAF ili kako se vec zove, tek "raj: ljubav" ulazi u top 5 najidiotskijih filmova koje sam video dugo dugo vremena unazad. pri tom, nije dosadan, nije spor, usnimljen je fotogenicno™ ali je nemacka austrijska politicka korektnost toliko bolno smarajuca i glupa, da je to potpuno nesnosno. covek ga je napravio je ocigledno nekom teskom greskom prirode ili sudbine zalutao u svet filma, umesto da bude novinar glasila neke PC stranke. ovako nesto jednodimenzionalno i plitko ne secam se da li sam video i u ostvarenjima zastava filma...
http://www.youtube.com/watch?v=_K55UCVKHco probaj ovaj for free nema veye ako ne znas dojche.
Link to comment
Tačno sam znala da je to dobar film, po mom ukusu.Nadam se da će ga biti u nekom bioskopu posle FAF-a, ako ne uspem da nađem karte.
ako se ne varam da je tebi pravda struka, tebi će biti još mnogo zanimljiviji. ja ne znam mnogo o programima popravnih ustanova, o resocijalizaciji... ili kako se sve to zove u nauci i pravu... uglavnom znam iz serija i knjiga :)interesanto je što nije snimljeno kao dokumentarac. replike su uglavnom šekspirove. jako malo ima teksta koji izgovaraju zatvorenici kao zatvorenici, a i to na neki način glume, onako pomalo patetično, tipično talijanski :)na samom početku gledalac saznaje koji je 'glumac' na koliko osuđen i zbog čega i to drži film do kraja. tako ogromna laža kao što je pozorište, na kosturu od gole istine :)upravo sam se vratila sa zamalo projekcije rumunskog svi u našoj porodici. prvo su odložili 40 minuta zbog tehničkih problema, a onda ni posle 40 nisu počeli da puštaju u salu. deža vi od prošle godine. moraću da osmislim neki performans pošto je ovo već pravilo, da se ne vraćam svake godine kući ko popišana posle sat vremena čekanja ničega.
Link to comment
upravo sam se vratila sa zamalo projekcije rumunskog svi u našoj porodici. prvo su odložili 40 minuta zbog tehničkih problema, a onda ni posle 40 nisu počeli da puštaju u salu. deža vi od prošle godine. moraću da osmislim neki performans pošto je ovo već pravilo, da se ne vraćam svake godine kući ko popišana posle sat vremena čekanja ničega.
ovo ničega misliš bukvalno, kao nisi ni dočekala film?a ne u prenosnom smislu, kao dočekala si film koji je na kraju bio bzvz?pitam jer to gledam valjda sutra... pa da znam za koje ništa da se pripremim.
Link to comment
ovo ničega misliš bukvalno, kao nisi ni dočekala film?a ne u prenosnom smislu, kao dočekala si film koji je na kraju bio bzvz?pitam jer to gledam valjda sutra... pa da znam za koje ništa da se pripremim.
nisam dočekala. ne znam da li su ga pustili na kraju. posle 45 minuta sam odustala.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...