Jump to content
IGNORED

Fudizam - preterivanje s kulturom hrane


Indy

Recommended Posts

pa kul, al sto onda pisati o bilo cemu u cemu se uziva?
Valjda treba da se piše afirmativno o onome u čemu se uživa?Nosim se mišlju da, ispunjen neizmernom ljubavlju i pasijom, okačim na Muziku tekst o pogubnom uticaju masovnih medija na rokenrol.
Link to comment
  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    25

  • henrik larsson

    16

  • morgana

    15

  • yolo

    13

Top Posters In This Topic

Ja isto nisam sve procitao, jer covek ocigledno ne prezire samo hranu, nego bilo koju promenu, bio to prolazni trend ili nesto vise od toga. Imam osecaj da bi kao pecinski covek sedeo u cosku pecine i pizdeo sto drugi pricaju o dopunjavanju upaljaca plinom, mrmljajuci sebi u bradu: "Damn hipsters, sta uopste znaci rec ventil? Do juce smo bez problema palili vatru uz pomoc dva kamena ili stapa i cepanice".Covek ne vidi nista lose u tome da se po ceo dan tovis fish & chipsom i hoce da povuce ostatak civilizacije niz slivnik™.

Link to comment
Valjda treba da se piše afirmativno o onome u čemu se uživa?Nosim se mišlju da, ispunjen neizmernom ljubavlju i pasijom, okačim na Muziku tekst o pogubnom uticaju masovnih medija na rokenrol.
ali covek nigde ne prca hranu, o, bre. niti kuvarski posao, nego hipstere (time pocinje), mrsomude (nesto nize) itd. stvarno mi sad cudno sto ste svi poskocili sto se drznuo da komentarise hranizam kao novi hipsteraj.napisah vec dole na hejtuvolim i da jedem i da kuvam vise nego da disem, ali mi zaista ide na onu stvar kad se krene u pricu o sargarepicicicicama i organskim paradajdscicicima i glutenu kao najvecem neprijatelju i svim tim recnickim orgazmima koji treba da me, sta, uvere da to sto volim da krkam kao lusi iz praistorije u stvari ima neko vise duhovno znacenje. Edited by luba
Link to comment
Ja podržavam svakog ko će raznorodne Kojote ovog sveta na bilo koji način motivisati da oljušte šargarepu il gricnu kelerabu.
i ja isto, ali mi je dosta, hm, fuj, to sto ce sve vise kojota (izvini, kojote sto te uzimam za primer za hipstere) to uciniti kad vidi "kohlrabi organic". mislim, jeste da to vazi za sve u zivotu, ali opet.
Link to comment
mene fascinira kako su aktivnosti koje su nekad bile chores za domacice sada high-end hobiji. ovo ukljucuje kuvanje, bastovanstvo i strikanje (ne toliko u srbiji mislim ovo zadnje)
pa kad je prezir prema masovnoj proizvodnji obrnuo krug i urusio se u samog sebe. nekad se islo na tahitije i u afrike da se otkrije autenticnost, a sad kod babe u ormar po inspiraciju za rucni rad. a baba se onoliko namucila da od njega pobjegne. Edited by morgana
Link to comment
ali covek nigde ne prca hranu, o, bre. niti kuvarski posao, nego hipstere (time pocinje), mrsomude (nesto nize) itd. stvarno mi sad cudno sto ste svi poskocili sto se drznuo da komentarise hranizam kao novi hipsteraj.napisah vec dole na hejtuvolim i da jedem i da kuvam vise nego da disem, ali mi zaista ide na onu stvar kad se krene u pricu o sargarepicicicicama i organskim paradajdscicicima i glutenu kao najvecem neprijatelju i svim tim recnickim orgazmima koji treba da me, sta, uvere da to sto volim da krkam kao lusi iz praistorije u stvari ima neko vise duhovno znacenje.
ovo sad (ako te nervira) ima veze s temom 'ishrana i zdravlje' a ne sa uzivanjem u raznovrsnosti i novotarijama
Link to comment

Vidi, to je samo tretiranje čaše kao polupune ili poluprazne. Razumeo bih da je u pitanju lik koji je u životu napisao 1000 afirmativnih tekstova o kulturi hrane, pa se u 1001. osvrnuo i na hipstere™ i mračnu stranu. Ovako, članak mogu da tretiram samo kao anti- i proseravanje.Mislim, svi imamo izbor šta ćemo da gledamo i koga ćemo da čitamo i pratimo. Ja priznajem da mi se digne ona stvar (kurac) kad vidim kako Džejmi prebaci limun iz desne u levu ruku i iseče ga, sve u sekundi, kad zamulja prljavim prstima salatu koju je pre toga skrkao za 8 sekundi, i kad prži prethodno nabrane pečurke u vintage tiganju na vatri u šumi. Kao što mi je do jaja da gledam Rudolfa (čija kuhinja mi baš i nije po volji) kako tehnički kida u kuhinji i kakav je prezenter svega toga. Mogu oni da budu komercijalizovani i patetični do bola, ja kod njih i dalje vidim to ludilo i vidim da to rade zato što vole (i umeju). Plus, ne mogu da kažem da mi nije drago što se u poslednjih 10 godina pojavilo i kod nas, na pijacama i ovako, 800 500 stvari koje su važile za suv hipsteraj i luksuz i egzotiku, i što i starice™ i dede prihvataju nove stvari.Ko u tim stvarima pre svega vidi hipsteraj i pomodarsko ludilo, kod mene biva izbrisan kao osoba koja se iskreno loži na kulinarstvo. Što reče gayya, sve se to može primeniti i na trista ostalih stvari u životu.

Link to comment

konzumiranje, temelj zapadne civilizacije.tehnologija smanjuje potrebu za angazovanjem broja ljudi, moraju se smisliti novi nacini zarade: organic, hand-made, fair trade... koji su najcesce zdravija, postenija (i skuplja) varijanta od industrijskog proizvoda. pa ko sta voli ...hipsteri su u celom lancu sporedan fenomen.

">

Edited by Takeshi
Link to comment
Ja priznajem da mi se digne ona stvar (kurac) kad vidim kako Džejmi prebaci limun iz desne u levu ruku i iseče ga, sve u sekundi, kad zamulja prljavim prstima salatu koju je pre toga skrkao za 8 sekundi, i kad prži prethodno nabrane pečurke u vintage tiganju na vatri u šumi....ja kod njih i dalje vidim to ludilo i vidim da to rade zato što vole (i umeju).
štambilj
Link to comment
pa kad je prezir prema masovnoj proizvodnji obrnuo krug i urusio se u samog sebe. nekad se islo na tahitije i u afrike da se otkrije autenticnost, a sad kod babe u ormar po inspiraciju za rucni rad. a baba se onoliko namucila da od njega pobjegne.
i tu je srbija u raskoraku, posebno po pitanju hrane koja je na pijaci do jaja i ne trebaju nam uopste orgenik paradajscicici iz skandinavskih plastenika. ono sto (severo)zapadu deluje kao autenticna seljacka hrana za nase pojmove je plasticna i neprirodna. zato je bizarno gledati kako se neki zapadni kuvari loze na 'prirodno'. isto kao sto je meni bizarno sto mi se islandske drugarice loze na strikanje, goblene, haljine ko iz ormara moje bake i cipele iz ormara wicked witch of the west. medjutim, fudista sam, tim se dicim. odoh da bacim orgenik dupe od krave na swiss diamond tiganj, a u rerni su mi brokulicicicice koje sam kupila sa sve drskom pa kidala jednu po jednu.
Link to comment
i tu je srbija u raskoraku, posebno po pitanju hrane koja je na pijaci do jaja i ne trebaju nam uopste orgenik paradajscicici iz skandinavskih plastenika. ono sto (severo)zapadu deluje kao autenticna seljacka hrana za nase pojmove je plasticna i neprirodna. zato je bizarno gledati kako se neki zapadni kuvari loze na 'prirodno'. isto kao sto je meni bizarno sto mi se islandske drugarice loze na strikanje, goblene, haljine ko iz ormara moje bake i cipele iz ormara wicked witch of the west.
ma srbija ima problem sa samopercepcijomneke stvari, bilo da se ticu nasljedja ili trenutnih resursa, odbacuju se ili olako uzimaju a vrh sudok se brendiraju™ kojekakve budalastine
Link to comment
Vidi, to je samo tretiranje čaše kao polupune ili poluprazne. Razumeo bih da je u pitanju lik koji je u životu napisao 1000 afirmativnih tekstova o kulturi hrane, pa se u 1001. osvrnuo i na hipstere™ i mračnu stranu. Ovako, članak mogu da tretiram samo kao anti- i proseravanje.
ispocetka. covek je napisao knjigu o fetisizaciji hrane. onaj tekst, za koji mislim i dalje da vecina jos uvek nije procitala, govori o primacima, a ne o davaocima. i to ne o staricama i dedama koji prihvataju nove stvari, nego o onima koji ce na kalencu da daju osamstopetsto dinara za organsku jabuku. protiv cega nemam nista, i drago mi je sto postoji jos jedan nacin da sposobni za tako nesto uzmu kintu, ali cu svakako bljucnuti na onog ko me prezire sto najvolim da jedem fisencips iz masne novine umesto dundressekurcapalca.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...