Jump to content
IGNORED

Slavsko-domaćinska tema


renne

Recommended Posts

prsut i ovciji sir, govedja supa, sarma, prasece pecenje, kolaci. sveti stefan je uvijek mrsna slava tako da su baklave jedina posna stvar na stolu :) e da, budu i nekakve salate, masline, tursije, ajvari, kisele paprike, pecene paprike itd.... ali se niko ne obazire na to previse.
aiiiiiii! :ohmy:sad bi te moja mostarska majcica naruzila za medalju. baklava se uvek pravi ili s maslom ako se moze naci (gee za one koji ne znaju sta je maslo) ili s puterom. gde to posno.....
Link to comment
stari mi je pekar i pravi ih sa uljem. ali moguce je da gresi, dalmatinska zagora bas i nije poznata po kolacima :D
ma zajebavam se. verovatno svako ima svoju verziju i ne odustaje. burek fenomen. ja jedem sve.al opet, mamina baklava je mamina baklava. ili tatina...edit - dodao tatu, rodjen mizogen (jel se tako kaze?) Edited by adam
Link to comment
margarinov rodjak iz indije, margarin gi :D
ne mora iz Indije.pravi to decenijama i Dijamant, nekad bilo u limenoj kanti, sad se pakuje u plastičnunamenjeno, distribuiralo se i onda i danas tržištu na Kosovu, u Bosni i Albaniji
Link to comment

ne pravi se baklava s biljnim nego s pravim maslom - clarified butter (gee). hurmasice mogu s biljnim al baklavu ce malo ko s biljnim praviti. ako nema pravog masla, onda puter.biljno maslo (biljni mrs) je jeftina verzija, kao margarin. da, decenijama se proizvodi kod nas, pravilo ga nekoliko proizvodjaca, u mostaru je najpopularnije bilo zvijezdino u metalnim konzervama od kilo i po ako se dobro secam. ja obozavam al jeste acquired taste. mnogima smrdi a meni je to ukus detinjstva. uvek imam masla u frizideru za przena jaja, krompire i jos kojesta.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...