Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

ja se nesto nadam da tepic nece, jer jedini igrac u nasoj spoljnoj liniji(i jedan od trojice ili cetvorice uopste)koji nije totalno hendikepiran u jednom smeru. plus je jako znacajan za nasu igru. a uzasan je ove godine, kao i svi osim bjelice.

Link to comment
  • Replies 25.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    932

  • б1lme3

    900

Koliko dugo se vec prica kako ce Kosta da izvisi za repku? Pet godina, sest? Mada, on decko ima tek 27 godina, dakle jos bar 5 cemo slusati takvu pricu.Licno bih, na nivou teorije, voleo da repka bude bez Savanovica, Rasica i Keselja - takve igrace nikad nisam smatrao reprezentativnim kalibrom. Nadam se oporavku Stefana Markovica i Velickovica, mnogo bi nam znacilo da Tepic i Bjelica budu u kakvoj takvoj formi (ovaj drugi i jeste, da ga ne ureknem; ovaj prvi izgleda da ne misli da izlazi iz kanala).Kakav god sastav da bude, mislim da se ne mozemo smatrati favoritima za visok plasman. Vreme takvih ambicija, po mom skromnom uverenju, jednostavno pripada proslosti.

Link to comment
Licno bih, na nivou teorije, voleo da repka bude bez Savanovica, Rasica i Keselja - takve igrace nikad nisam smatrao reprezentativnim kalibrom.
Njih nisi, ali Kostu koji ima 1.5 poen po mecu u svom klubu smatras reprezentativnim kalibrom. Po kom osnovu? Sve su to igraci koji su dobroobavili dodeljene uloge do sada, pa makar za toliko zasluzuju postovanje.Inace, nije da smatram da je reprezetacija ikad bila favorit, ali isto pisanje svake godine. Imamo dobru ekipu i ako se sve poklopi, mozemo da ocekujemo dobru kosarku. Empirijski dokazano, ne neumereni optimizam. Ne znam sta vise moze da se ocekuje od reprezentacije.
Link to comment

Kosta deluje k'o da ima 35 i da je na zalasku karijere - igra sve manje u sve slabijim ekipama, i statsi su mu sve slabiji. A ima samo 27 :ph34r: I dodatno - kod njega se ne primecuje nikakav napredak, niti neki novi element u igri, a ima jos vremena da uvede tako nesto.

Link to comment

Ako sve bude kako treba, Savanovica i Rasica definitivno necemo videti u repki. Bjelica ce na cetvorku sa Novicom i mozda upadne Macvan kao kombo, a umesto Rasica imamo Nedovica, Tripka i mozda cak Bogdana. Nema potrebe za njima vise. Keselj je u konkurenciji Micova i Lucica bivsi reprezentativac, nadam se...Edit: uh, daju na SOS-u finis utakmice protiv Slovenija iz Poljske... :( Teo - zver

Edited by Giggsy
Link to comment

Savanovic nam je re dve godine bio treci najbolji igrac, davao nam je ogromnu sirinu u napadu. Jasno da za Savanovicem u ovom stanju nema potrebe. Keselj je jednodimenzionalni prangijas. Da kazes da njihov tadasnji doprinos mogu da nadomeste Tripkovic i Bjelica, ali ko ce da da Rasicev doprinos iz te godine? I Nedovic i Bogdanovic su trenutno koncepti kosarkasa a ne kosarkasi. Bice problem sastaviti dovoljno dobru spoljnu liniju, kao i naci jos jednog upotrebljivog centra.

Edited by Joe D
Link to comment
Savanovic nam je re dve godine bio treci najbolji igrac, davao nam je ogromnu sirinu u napadu. Jasno da za Savanovicem u ovom stanju nema potrebe. Keselj je jednodimenzionalni prangijas. Da kazes da njihov tadasnji doprinos mogu da nadomeste Tripkovic i Bjelica, ali ko ce da da Rasicev doprinos iz te godine? I Nedovic i Bogdanovic su trenutno koncepti kosarkasa a ne kosarkasi. Bice problem sastaviti dovoljno dobru spoljnu liniju, kao i naci jos jednog upotrebljivog centra.
Centar je problem koji je po meni trenutno neresiv (dok,recimo, Milutinov ne stasa).Tu sta skrpimo, skrpili smo... Verovatno opet akrobacije sa Kostom ili cak Bobanom. Ili da se molimo za Muslija.Rasic je u Turskoj odradio strasan posao, ali on vise nije ni senka tog igraca. Tripko je igrac na istoj poziciji, on bi u ovakvoj formi mogao barem da prangija ako nista (odbranu ne uzimam u obzir). Ako nista, Nedovic i on bi mogli da obezbede dovoljno visok tempo u napadu, a u odbrani bi ih mozda pokrivao Tepic ili Markovic. Ne znam, deluje mi da imamo vise opcija u najavi nego pre godinu i po dana...Sad opet gledam ove snimke iz Poljske. U odbrani smo mi tu u odlucujucim trenucima preuzimali sve igrace i to je delovalo odlicno. Tu je kljucni igrac Novica, on pokriva mnogo prostora. Ako se oporavi i ovo sve dodje na svoje, imamo realne sanse.
Link to comment

Jesmo tad igrali dobru odbranu, ali nerealno je ocekivati od Novice da pokrpi bas sve rupe. Nije on bas Kirilenko, a i uopste nisam optimista po pitanju njegovih kolena. A Tepiceva forma je jos veci problem, on je verovatno i znacajniji igrac za nasu odbranu +vazan za orgaizaciju napada. Sa njima dvojicom u formi od pre tri godine, imamo odlican tim. Bez njih, morace Duda da bude kreativan.

Link to comment
Jesmo tad igrali dobru odbranu, ali nerealno je ocekivati od Novice da pokrpi bas sve rupe. Nije on bas Kirilenko, a i uopste nisam optimista po pitanju njegovih kolena. A Tepiceva forma je jos veci problem, on je verovatno i znacajniji igrac za nasu odbranu +vazan za orgaizaciju napada. Sa njima dvojicom u formi od pre tri godine, imamo odlican tim. Bez njih, morace Duda da bude kreativan.
Pa, to, zato i kazem da ce neke stvari morati da se poklope. I meni je Novica najveci znak pitanja :(Ali, kao sto rekoh, verujem da bismo mogli da imamo barem bolji napad u odnosu na prethodne dve godine, a u odbrani cemo se valjda pokrpiti nekako. A, inace, sa Novicom i Tepicem iz 2009. bih sutra potpisao da idemo u finale, bez problema
Link to comment
Njih nisi, ali Kostu koji ima 1.5 poen po mecu u svom klubu smatras reprezentativnim kalibrom. Po kom osnovu? Sve su to igraci koji su dobroobavili dodeljene uloge do sada, pa makar za toliko zasluzuju postovanje.Inace, nije da smatram da je reprezetacija ikad bila favorit, ali isto pisanje svake godine. Imamo dobru ekipu i ako se sve poklopi, mozemo da ocekujemo dobru kosarku. Empirijski dokazano, ne neumereni optimizam. Ne znam sta vise moze da se ocekuje od reprezentacije.
Ne pratim Kostu već neko vreme, istina. Više ga vučem po navici, mrcina od 2.15 a koja ipak nešto zna - to uvek fali. Ako se pojavi iole pristojan bekap Krstiću, ne bih žali za Kostom ni minut, ali nažalost sve ovo što sam gledao su - poluigrači.Savana gotivim kao lika, deluje mi ono što bi se reklo dobar čovek - ali kao igrača nikako. To da prangijaš, a ne znaš gde stojiš u odbrani; to da ti je selekcija šuta skoro nikakva, odnosno pripali čim možeš - to nikad nije bila košarka po mojoj meri. Može u nekom klubu, i to ne mnogo ambicioznom. Kad se igra na rezultat, što se mene tiče, daleko im lepa kuća.Sve je ovo naravno na nivou teorije - ne tvrdim da imamo bolje. Mnogo slabo nam košarka izbacuje igrače već duže vreme. Kao i većina, uzdam se u oporavak Novice, u dolazak Lučića, u kambek (može i na 4-ci) Bjelice.... Ali faliće tu još.I najlepše molim da se ime Muslija ne pominje na ovoj svetoj temi.
Link to comment
  • radisa locked this topic
  • radisa unlocked this topic
  • James Marshall locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...