Jump to content
IGNORED

Hladni rat


bigvlada

Recommended Posts

1 hour ago, ObiW said:

ako hoces brodom da udjes u Galveston Bay, na cijem kraju se nalazi hjustonska luka, moras da prodjes pored Galvestona. 

 

Alternativna teorija je da su hteli da nadju nekadasnju rusku (a sada srpsku) pravolslavnu crkvu, a to bez detaljne mape nemere da se nadje...

Pa da, ali pod kojim scenarijem je uplovljavanje SSSR mornirice ili pjesadijski desant u Texas moguce? Pogotovo sto se radi 1:10000 mapa (kad je inace standard 1:25000, a pod posebnim uslovima se radi 1:12000).

 

NIje ni cudo da su izgubli rat, kad su se bavili trivijalnostima.

Link to comment
  • 3 weeks later...

moze na hladni rat. ( hahaha mora na edit. nepismen sam i praznoslovim ali gde bas prvo slovo 🥴

aldo moro.

sad na preskoke odgledah talijanski film na temu tragicne sudbine alda mora.

strasna sudbina u tim olovnim godinama. 

imam osecaj kao da je moronzrtvovan i da su skoro svi politicki faktori italije odahnuli kad su saznali da je ubijen.

a pre neki dan sam gledao nekakav tv trezor i berlinguera i nekakav ogroman miting njegovih (euro)komunista valda u sijeni. za neverovati koliko je tamo bilo ljudi. raznih verovatno, iskrenih, iz mode ali i to je bitno. danas su moderni trampardi. pa intervjui sa vodecim talijanskim komunistima i stalna propitivanja: a kakva je vas stav prema sssr-u?

sad mi je to izgledalo kao kad krletina pita nekog iz ne davimo beograd: a vas stav o srebrenici, mladicu, kosovu i sl.

kad sam bijo klinac nisam bas cenio te eurokomuniste, narafski pod uticajem starijih. kao izdali su revoluciju, mora se rusiti sistem a ne biti sudionik.

kod spanaca je bio kariljo? ili sam se zajeb'o?

sve u svemu te 70-e godine su bile magical. nekakv umor od ideala 60-ih a opet puno dogadjaja, puno nade ali mozda vise kao nekakav back to reality, kao da im je bilo jasno kud sve ide ( u pm), i muzika je bila nervozna, histericna i sumanuta kao kad kazu babe kao da je slutilo neko zlo ( kad ne mozes da se smiris, deciji amok 😂)

u 70- im je sve opet pocelo..

 

Edited by bradilko
Link to comment
  • 4 months later...
  • 1 month later...

Ekipo,

neko moje razmišljanje o jednom momentu u počecima Hladnog rata.

Dakle, 1949. SSSR odrađuje uspješno test A bombe. U USA vjerovatno fras. 

Da bi uspješno napravili bombi Sovjeti su koristili ljude infiltrirane u SAD sistem, i to američke građane. Ukratko, pomogla špijunaža, USA bila izbušena.

Možete li pretpostaviti nivo nastale paranoje? 

Nastala paranoja bila je plodno tlo gdje se baš lagamo primio Makartizam i sve što on nosi. Negdje je bio razumljiv u tadašnjem kontekstu. Meni tako djeluje.

Ako se neko "upeca" i da svoje mišljenje, rado ću ga pročitati.

Edited by milfisland
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...