Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

3 hours ago, Ajant23 said:

Postoje recepti za pravljenje domaće fete. Cena pravljenja je toliko mala da je pravo čudo da to tržište samo od sebe nije već regulisalo tamo gde je feta preskupa.

 

Inače, sastojci za fetu koja je uspešno hemijski "krekovana" su precizni i kupuju se u apoteci, a proizvodnja je još uvek legalna...

 

 

Bas bih mogao da probam.

 

Jednom sam pravio mocarelu pa sam dobio malo sira na kraju. Sumnjam da je mleko bilo razblazeno.

Link to comment
1 hour ago, Paul Gompitz said:

Ima ih svjezih na Bajloniju. Doduse malo vece pa se moraju i ocistiti. Ali odlicne.

Izuzetno kvalitetna riba za malo para.

 

Ako su one iz Tropico ribarnica, baš ih i ne ljubim nešto.Uzimao na Zemunskoj. Prevelike su i nije mi to taj ukus... mada, možda i grešim

Link to comment

@banatjanin, reci mi molim te, da li čistiš sardele ?

 

sada svom mužu čitam tvoj post kako si pekao kilo sardela u rerni, obožavamo ih oboje, ali on stao da kuka kao ''pa ima da crknem dok očistim kilo, jesi luda, itd, itd''

 

dobro, u mojoj kući ja ne čistim ribu :tongue:, ali koliko me sećanje služi, domoroci ne čiste sardele ?

Edited by dùda
Link to comment
1 minute ago, aram said:

kaziprst ubodes kod skrga i povuces ka repu, za sekund je gotovo.

To.

(pardon, ja palac, ne kažiprst :D)

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

ja iscupam drob prstom, a jedem cele, s glavom. krckavi repic psu.  

srdele se klasifikuju po tezini, koliko u kilo. sto veca srdela, to skuplja. jednom sam nabola one sto ih je 20 u kilo, delovale su genetski modifikovane :D zjbvm se, nisu, ko neke male skuse, ono, prava riba, a ne smrdele. bilo kako bilo, velike, male. srdele su moja najomiljenija riba na svetu. ako su sveze, s gradela, nijedna finija il skuplja riba me ne zanima. 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...