Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

ako vam se svidjaju takvi kolaci, mislim da je i ovaj recept jako zanimljiv (ja ne jedem vecinu tih namirnica pa ne mogu da ga preporucim iz ''prve ruke'', ali nekada sa setom citam recepte kolaca koje bih tako rado jela. ovaj recept je jedan od tih, koje sa ceznjom i mazohizmom ponekad cituckam :D

Portokalopita

Link to comment
On 2/19/2018 at 1:43 PM, aram said:

pa ako bi nam @Redoran dao recept, mogao bi i da ustanoviš da li bi umeo :)

 

Lako uz Sinalco :)

 

500 gr feta sira u komadu, isečenog na 8 šnita debljine oko 1 cm otprilike

Kore za baklavu, 16-20 komada

Maslinovo ulje, sveže mleven biber

Malo sveže majčine dušice

Dobar med

 

Uzeti dve kore za baklavu, staviti jednu na drugu. Staviti parče fete u ćošak, namazati ga medom, dodati bibera i majčine dušice. Zatim krenuti sa savijanjem (naizmenično vodoravno pa uspravno savijanje uz stalno podmazivanje kora maslinovim uljem. Kada se stigne do kraja dobija se lep paketić. Kada su svi paketići gotovi staviti ih na papir za pečenje, posuti kimom i susamom pa peći 20 minuta na 200 C. Kada su gotovi preliju se medom po želji, može samo nekoliko štrafti a mogu i da "plivaju". Ja preko svega toga nalijem malo medovače (može i uzo ili neka loza opušteno) i vratim u rernu još 5 minuta.

Link to comment
On 20/02/2018 at 4:02 PM, Redoran said:

 

Lako uz Sinalco :)

 

500 gr feta sira u komadu, isečenog na 8 šnita debljine oko 1 cm otprilike

Kore za baklavu, 16-20 komada

Maslinovo ulje, sveže mleven biber

Malo sveže majčine dušice

Dobar med

 

Uzeti dve kore za baklavu, staviti jednu na drugu. Staviti parče fete u ćošak, namazati ga medom, dodati bibera i majčine dušice. Zatim krenuti sa savijanjem (naizmenično vodoravno pa uspravno savijanje uz stalno podmazivanje kora maslinovim uljem. Kada se stigne do kraja dobija se lep paketić. Kada su svi paketići gotovi staviti ih na papir za pečenje, posuti kimom i susamom pa peći 20 minuta na 200 C. Kada su gotovi preliju se medom po želji, može samo nekoliko štrafti a mogu i da "plivaju". Ja preko svega toga nalijem malo medovače (može i uzo ili neka loza opušteno) i vratim u rernu još 5 minuta.

 

Feta i kore. :sad:

 

Feta, samo Apetina i neka domaca, cena? prava sitnica 200g  $6.5 americkih

Kore? Ima filo, uvezena, cena? Prava sitnica, 500g $15 americkih.

 

 

Link to comment
On 2/20/2018 at 4:24 PM, nezvanova said:

ako vam se svidjaju takvi kolaci, mislim da je i ovaj recept jako zanimljiv (ja ne jedem vecinu tih namirnica pa ne mogu da ga preporucim iz ''prve ruke'', ali nekada sa setom citam recepte kolaca koje bih tako rado jela. ovaj recept je jedan od tih, koje sa ceznjom i mazohizmom ponekad cituckam :D

Portokalopita

Evo i nje, da ispoštujem nezvanovu :D

 

IMG_20180222_150130.jpg

 

Odlična, naravno :piggy:

Link to comment

Eh...

Imam neku operacijicu početkom maja, rekli mi u januaru da skinem 10kg.

Skinuo 5, sad pravim pauzu nedelju dana, pa idem da skinem drugih 5. :D

 

Pre ovoga sam poslednji slatkiš pojeo u slastićarni "Oš kolać?" sredinom septembra...

Link to comment
 
Lako uz Sinalco [emoji4]
 
500 gr feta sira u komadu, isečenog na 8 šnita debljine oko 1 cm otprilike
Kore za baklavu, 16-20 komada
Maslinovo ulje, sveže mleven biber
Malo sveže majčine dušice
Dobar med
 
Uzeti dve kore za baklavu, staviti jednu na drugu. Staviti parče fete u ćošak, namazati ga medom, dodati bibera i majčine dušice. Zatim krenuti sa savijanjem (naizmenično vodoravno pa uspravno savijanje uz stalno podmazivanje kora maslinovim uljem. Kada se stigne do kraja dobija se lep paketić. Kada su svi paketići gotovi staviti ih na papir za pečenje, posuti kimom i susamom pa peći 20 minuta na 200 C. Kada su gotovi preliju se medom po želji, može samo nekoliko štrafti a mogu i da "plivaju". Ja preko svega toga nalijem malo medovače (može i uzo ili neka loza opušteno) i vratim u rernu još 5 minuta.

Ajaoooo ovo je zajebano...
A kolikih dimenzija su ti kore? Tj koliko "slojeva" je optimalno?
E i kako se zove pita/kolač?
Link to comment
15 hours ago, Budja said:

 

Feta, samo Apetina i neka domaca, cena? prava sitnica 200g  $6.5 americkih

Kore? Ima filo, uvezena, cena? Prava sitnica, 500g $15 americkih.

 

Feta jeste najbolja varijanta ali u suštini može da se koristi bilo koji tvrdi beli sir, samo da nije neki od onih ludački zasoljenih.

 

Filo su grčke kore za baklavu, toeto. E, sad, u 500 gr bi trebalo da imaš 40-45 kora što znači da jedno pakovanje može da ti posluži za dve ture. Kada otvoriš i raspakuješ kore, prebroj i odvoji 20 komada a ostatak pažljivo zamotaj kao što su bile, vrati u pakovanje, umotaj sve to u celofan i zamrzni. Kada ih budeš odmrzavao prvo neka prenoće u frižideru pa onda na sobnu temperaturu.

 

@Frank Pembleton standardne dimenzije kora za baklavu, kao što se prodaju kod koradžije ili na pijaci. Kore za baklavu su najtanje moguće, bukvalno možeš da vidiš kroz njih. Sa dve takve kore radiš jedno parče sira, kao što piše u receptu. Ako su kore deblje, tipa kore za pitu, onda možeš da probaš sa jednom korom i da pečeš 10-15 minuta. Feta filo se zove.

Link to comment
3 hours ago, Skyhighatrist said:

Evo i nje, da ispoštujem nezvanovu :D

 

IMG_20180222_150130.jpg

 

Odlična, naravno :piggy:

awww pravio si moju letnju ljubav!

privlačno izgleda :)

lično nisam bila zadovoljna ovim pitastim ishodom jer ne volim pite pa sam pravila još jednom sa testom sličnom onom za koh koje sam zalivala pomorandžinim sirupom. to sam baš uništila, pretvorilo se u kašu. tako da u mom slučaju the quest continues dok ne skontam testo kao ono što se jede po grčkim poslastičarnicama. u odnosu na nezvanovin recept sirup sam pravila sa više vode i manje šećera a dodala sam med. pošto mi se cimet smučio na duže staze, od začina sam stavila mahlepi (mahlab) i kardamom. ostatke od ceđenih pomorandži sam takođe kuvala u sirupu, a preko testa pre pečenja stavljala kolutove pomorandži.

to je bilo letos.

sad sam pravila sladoled od manga po džejmijevom receptu sa idejom da ga pospem mrvicama svežih čili papričica. smorila sam se što je ispao bezveze pa nisam ni stigla do papričica. ostaje da probam kombinaciju sa onim frikomovim smutijem koji bar ima ukus manga.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...