Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

pa to je i meni palo na pamet, reko bi covek da nemam zube, a ne ove ko konjina sto imam :D

 

al dopalo mi se da ga svenem na malo belog luka i peperoncina, dva minuta, i onda da ga bz bz. malo soli, zalila mirisljavim maslinovim. odusevljena sam. brza sam od mikrotalasne :D

 

Link to comment

pa to onda nije pire... to je ok, kao blitvu sto jedemo, jel... vec sam mislila da si u blenderu buckala bareni spanac i stavila puter i so... 

to bi bio pire.

ovako je skroz ok :D

 

Link to comment

ma nije potaz, jede se viljuskom ko side dish. moze sa sirom, moze s jajima, moze i s pastom. 

al pire od brokolija mi je otkrice godine (isto skuvam brokoli par minuta i cen belog luka, i na bz bz, malo soli, zalijem maslinovim). neverovatno transformacija. verovatno ne bi bio los od karfiola, tek nesto bledji.

 

jede mi se ova haralampijeva pita s visnjama sad. izvini skajhajtriste sto necu doci na pitu, nisam fan slatkog sira. neka, bice vise za druge, vidi kako su se poredjali oko tepsije :)

 

Edited by darling
Link to comment

ma jasno,meni je to skroz ok i super..povrce je moja ljubav :780_sparkling_heart:

 

iako nisam fan bas smiksanog povrca,vise volim da se malo gricka ali vidim tvoje odusevljenje

 

e  super je pire od karfiola..super je i od celera..

Edited by ivy
Link to comment

IMG_20180219_214139.thumb.jpg.390208012b2ea44e7ffb8d6955649481.jpg

 

- valjkani ili vrljani ćevap, nisam zapamtio, ošinula me solidna šljivka (Stari Hrast). Odličan, 5

 

- pihtije mlitave, glindžave, mutne, bljantave. Jedva dvojka

 

- teleća glava u grnetu, ludilo mozga, 5+

 

- Bilješki urnebes, najbolji u životu, sa pecenom paprikom i grudvama sira, čista petica

 

- trljanica, 5 takođe

 

- juneći rep, spremljen skoro mediteranski, na lešo, topi se u ustima, čist, lagan, sa kockama barenog povrća, vrlo dobar, četvorka

 

- sukana pita, njah... zdudana, ali korektna, 3 -

 

- pogača perfekta, meka, topla, vazdušasta, sa tankom hrskavom korom, petica ko kuća

 

Ceh za četvoricu, četiri i po soma. Nišlijska mehana, još jedna omiljena kafana u Nišu. Ovde se ne zajebavaju sa ugostiteljstvom. Naklon do poda za južnjake.

 

 

Link to comment
11 hours ago, Frank Pembleton said:


Kafena? ;-)
E šta vam je u maksiju švapski sir?

 

E, a sta je internacionalno najslicnije svapskom siru?

Edit: Rikota?

Edited by Budja
Link to comment
12 hours ago, aram said:

Za vrljani sam čuo, za valjkani nikad. Doduše, ne da imam pojma šta znači, osim da je sa ljutom tucanom paprikom :D

 

ipak su valjkani bili sinoć, tako se zovu jer se valjaju u seckani praziluk pre pečenja.

 

postoje i vrljani, tako kako kažeš - u tucanoj paprici.

Edited by banatjanin
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...