Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

17 hours ago, Haralampije said:

tuna stek paniran u mlevenom bademu+karamelizovan luk sa djumbirom i limunom + suve sljive punjene bademom...prvi put pravio, dopada mi se

 

Y94PNrk.jpg

 

super ideja za tunu, nikad mi nije palo na pamet da tunu paniram i pohujem.

Link to comment
1 hour ago, aram said:

 

ajd ne bilo ti tesko, daj to malo detaljnije :)

Prilicno je jednostavno, samo trazi malo vise vremena.Filet neke kvalitetnije ribe zacinis sa solju,cimetom i biberom.Puno crvenog luka (cca 700 gr za 4 osobe) iseces na rebra i na umerenoj vatri dinstas na mulju, pazeci da ne porumeni jer to ne zelis ovde.Dodas u to i 2-3 usitnjena cena bluka i podlijes sa 2 dl povrtnog ili pileceg bujona i krckas.Na pola dinstanja  dodaj djunbira sitno seckanog ili rendanog (oko 2-3 cm) i rendanu koru od jednog limuna (trebala bi kora od limuna iz " tursije" ali to nemam).Pred kraj dinstanja dodaj suve sljive punjene oljustenim bademom.Ribu uvaljas u jaja pa u mlevene oljustene bademe i przis na umerenoj vatri u tiganju sa dosta mulja.Iskreno, luk mi je najbolja stvar ovde,ukusan sladak,a ima smek na limun

Link to comment

luk mi zvuci savrseno ali me buni ova tuna. kako uspevas da je ne prepeces?

 

ja tunu pecem po minut sa svake strane (odrezak debiljine 2cm otprilike) da ostane zivahna u sredini. prepecena tuna mi je kao karton. potpuno nejestiva. a opet, pada mi na pamet da je ovaj poh stiti pa je moguce da ostane socna i fina unutra. samo - koliko traje to pecenje? 

Link to comment

Jedem ceo hotelski doručak. Počeo sam sa voćem, pa sam navalio na ribu: dimljenu, mariniranu i lososa, zatim sam smazao sušeni jezik sa renom, pa sam slistio tri pečene kobasice uz pasulj, paradajz i rosti od krompira i završio sa krosanom sa džemom od kajsija. A da, probao sam i mladi sir sa pola prženice i salatu od kukuruza.

 

Sad srčem kafu, mrzim švedski sto i mislim kako do prvomajskog uranka neću više ništa da pojedem.

Edited by banatjanin
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...