Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

4 hours ago, banatjanin said:

5a6b379a3ad31_zutipasuljsanoklama.jpg.65a6b0c01986eacb76e8481d2b51f447.jpg

 

<3

 

žuti pasulj sa noklama, sam pravio. jedno od najdivnijih jela mog detinjstva. treći tanjir, upravo.

a zar to nije crveni pasulj. onaj nas, starinski zuti pasulj je... pa nekako malo vise zut, a ne ljubicast kao na tvojoj fotki :D

Link to comment
1 hour ago, nezvanova said:

a zar to nije crveni pasulj. onaj nas, starinski zuti pasulj je... pa nekako malo vise zut, a ne ljubicast kao na tvojoj fotki :D

 

ono jeste, u pravu si. nego nigde nam da se kupi onaj naš, starinski sumporaš, a ovo mi je najbliže. dakle crveni pasulj, ali spremljen kao žuti :D

Link to comment

verujem da ga bg nema, kod nas ga bo'me ima po pijacama. 

i da, zuti je uvek isao sa paradjzom, mada ga moja baka nije pravila sa noklicama, ali noklice obozavam, i rekla bih da odlicno idu uz tako spremljen pasulj,  pravicu jednom bas tako :-)

Link to comment
 
ono jeste, u pravu si. nego nigde nam da se kupi onaj naš, starinski sumporaš, a ovo mi je najbliže. dakle crveni pasulj, ali spremljen kao žuti [emoji3]
Ima sumoraš kod babe na drugoj pasulj tezgi na Starom merkatoru, ja redovno pazarim
Link to comment
56 minutes ago, darling said:

objasnite nama neznalicama koji pasullj ide s cime i koji cemu sluzi. moja dilerka na pijaci ima sumporas i tresnjevac. za mene tu nema puno razlike osim u boji :)

 

 

 

ne znam kako drugi, ali u kom pasuljskom kosmosu, to izgleda ovako:

 

srpski pasulj, gust i zapržen, sa suvim mesom - gradištanac ili tetovac
 

prebranac ili tavče gravče - isto
 

pasulj sa noklama (taj što sam spremao) - sumporaš. ovo se sprema bez zaprške, sa svežim noklama (trganjci ili čipetke), paradajzom, puno celera i šargarepe, tri vrste luka (običan crni se kuva od početka, ljutika se preprži, a beli isecka pred kraj) slaninicom ili kolenicom kad je široko (ko ja danas). ostaviću recept ako neko želi. mađari imaju slično jelo, zovu ga jokai bableveš, ali stavljaju zapršku

 

bela čorba od pasulja - pasuljica ili gradištanac ako nema pasuljice

 

salata - zavisi koja. najčešće crveni, ali postoje i one divne mediternske (grčke) salate sa gigantes belim pasuljem

 

 

45 minutes ago, renne said:
1 hour ago, banatjanin said:
 
ono jeste, u pravu si. nego nigde nam da se kupi onaj naš, starinski sumporaš, a ovo mi je najbliže. dakle crveni pasulj, ali spremljen kao žuti emoji3.png

Ima sumoraš kod babe na drugoj pasulj tezgi na Starom merkatoru, ja redovno pazarim

 

u odlično! stvarno ga nigde nisam sretao po BG, istina, nije ni da se udubljujem u traženje. otići ću tamo!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...