Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

6 hours ago, gospa buba said:

debela trava je morski kupus. menjala bih ukucane za prihvatljivu dozu :cry:

sent from bubamoto
 

 

 

Jao, jeste spominjano nešto morsko u nazivu, davno je bilo, a glupi Rusi tad nisu imali interneta pa nisam mogao da istražim.

 

Link to comment

joj, tamo sam na institutu u menzi jela svakakve raskoshi, a onda josh trchala u dom uveche da stignem da vecheram morskoga kupusa svaki dan :D

a ne valja iz konzerve jebemumater, svez je neprevazidjen :cry:

sent from bubamoto

Link to comment
6 hours ago, darling said:

meni proradio unutrasnji zec: grizem trecu sargarepu i ne vidim da je tu kraj..

Fun fact: Sargarepa uopste nije dobra za zecove u vecim kolicinama. Dusko Dugousko je kriv za zabludu

 

Rabbits don't naturally eat root vegetables/fruit. Carrots/fruit are high in sugar and should only be fed in small amounts as occasional treats. Rabbits need mainly hay and/or grass, some leafy greens and a small, measured amount of pellets. See rabbit meal planner.

Link to comment

ne jedem sad, ali nisam stigla posle rucka da napisem sta sam lepo jela, a moram da se zabelezim :D

dakle, moj sin pravio ovakav ruckic: corbicu sa cicokama, francuski krompir i radic salatu.

 

zvuci jednostavno, ali caka je u tome sto se taj fr krompir pravi ipak malo komplikovanije nego nas tzv francuski krompir, pa se tako prvo krompir ocisti i isece na tanje ploskice i kratko obari u vodi u koju se doda mleko, muskatni orascic, cen belog luka, biber, so. paziti da se ne raskuva krompir, pa ga procediti, sacuvati tecnost za corbu, a krompir staviti u puterom namazanu vatrostalnu posudu, staviti jednu pavlaku za kuvanje i narendati sir (mi stavili dimnjeni koziji ali naravno bilo koji tvrdji sir moze da se stavi - trapist, cedar, edamer, kackavalj...) 20 minuta u rernu i to je to. mnogo je dobra ta fora sa muskatnim orahom i kuvanjem u mleku, bas mi se svidja tako, skroz je kremast i bas, bas ukusan. 

u tecnost u kojoj se kuvao krompir dodala sam jednu veliku sargarepu, jednu stabljiku zelenog celera i pola pakovanja cicoka, sve sitno iseckano. na kraju dodala persun i koziji jogurt, ali moze i pavlaka a i samo limun, sirce.

salata sa radicem, zelenom salatom, sitno seckanim kruskama, prelivena maslinovim uljem i limunom.

 

 

 

Link to comment
Lagana večerica, bila dovoljna pačja prsa te kupus ostao za danas [emoji4]
Podeli recept za ovo, ne bilo ti zapovedjeno. Btw, poljubio sam vrata one picerije u via melloria danas, dosao oko 10:30, rade od 11h. Mrzelo nas da se motamo okolo i zapalili smo dalje.
Link to comment
1 hour ago, precog said:
On 12/17/2017 at 2:27 PM, aram said:
Lagana večerica, bila dovoljna pačja prsa te kupus ostao za danas emoji4.png

Podeli recept za ovo, ne bilo ti zapovedjeno. Btw, poljubio sam vrata one picerije u via melloria danas, dosao oko 10:30, rade od 11h. Mrzelo nas da se motamo okolo i zapalili smo dalje.

ma sve sam nesto izimprovizovao na brzinu :)

 

u 100ml mlakog mleka umesao kvasac i kasicicu secera, ostavio da se aktivira dok sam prosejao po kile brasna, umesao u brasno kasicicu soli i prasak za pecivo (hint: pasak za pecivo istresti u sito kad ostane oko 50 gr brasna, promesati tu pa prosejati. mnogo je bljak kad naletis na grudvicu praska za pecivo u testu),  usuo ono mleko sa kvascem, dodao jos 100 grama putera i polovinu krem fresa (isto ko imlekova 30% pavlaka) i to fino zamesio. pokrio vlaznom krpom i ostavio da odmori koliko dok sam pripremio fil: jedno jaje, ostatak pavlake, jedno 300 grama sira, sveze mlevenog bibera i persun.

kidao komade testa i razvaljao oklagijom u elipsast oblik. na jednu stranu fil, drugu zasekao na 4-5 mesta ukoso i zamotavao. opet pokrio vlaznom krpom i stavio ozgo na sporet dok se grejala rerna na 180. premazao jajetom (tj. tacnije zumancetom sa oko jednom trecinom belanceta u koje sam dodao pola kasicice soli i kasicicu ulja, to je neka moja idealna kobinacija za premaz), posuo susamom. 15-tak minuta u rernu i to je to.

 

a za pizzarium sta da ti kazem, pogledaj radno vreme ubuduce, nemoj glavu da gubis uludo :D

Edited by aram
Link to comment
ma sve sam nesto izimprovizovao na brzinu [emoji4]
 
u 100ml mlakog mleka umesao kvasac i kasicicu secera, ostavio da se aktivira dok sam prosejao po kile brasna, umesao u brasno kasicicu soli i prasak za pecivo (hint: pasak za pecivo istresti u sito kad ostane oko 50 gr brasna, promesati tu pa prosejati. mnogo je bljak kad naletis na grudvicu praska za pecivo u testu),  usuo ono mleko sa kvascem, dodao jos 100 grama putera i polovinu krem fresa (isto ko imlekova 30% pavlaka) i to fino zamesio. pokrio vlaznom krpom i ostavio da odmori koliko dok sam pripremio fil: jedno jaje, ostatak pavlake, jedno 300 grama sira, sveze mlevenog bibera i persun.
kidao komade testa i razvaljao oklagijom u elipsast oblik. na jednu stranu fil, drugu zasekao na 4-5 mesta ukoso i zamotavao. opet pokrio vlaznom krpom i stavio ozgo na sporet dok se grejala rerna na 180. premazao jajetom (tj. tacnije zumancetom sa oko jednom trecinom belanceta u koje sam dodao pola kasicice soli i kasicicu ulja, to je neka moja idealna kobinacija za premaz), posuo susamom. 15-tak minuta u rernu i to je to.
 
a za pizzarium sta da ti kazem, pogledaj radno vreme ubuduce, nemoj glavu da gubis uludo [emoji3]
Ziveo!
Videcu sutra do pizzariuma da odem, ali sad moras da mi kazes da je to najbolje parce pice u poznatom svemiru :D
Link to comment

pa medju najboljima svakako jeste :)

 

naravno, za one koji, kao ja, vise vole picu alla romana, nego napoletana. napuljske pice imaju mnogo deblje testo, meni to nije idealno, mada postujem.

 

PS: uzmi ovu, mozzarella e salsiccia

Bonci-mozzarella-e-salsiccia-cover.jpg

 

Edited by aram
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...