Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

malaizvrnutatorto.jpg.6d489aedd14b195aa432223ddc3fae6c.jpg

 

Evo, za obe tribine. :sleep: 

 

Crn materijal kao pozadina je užasan, užasan, sad vidim, ali krofne su ukusne.

  • +1 5
  • Wub 1
Link to comment

Prethodnih dana sam sa posla jurio kući, iscrpljen pravo u krevet. Danas sam se usudio, da kratko prošetam do centra grada, samo da bi se, još uvek nedovoljno oporavljen od virusa osetio nesigurnim u masi sveta.

Sada, nakon obroka i uz kafu mnogo bolje!

 

embed?resid=30485E1F704BB219!30578&authk

 

Patlidžan i ljuta paprika pečeni su juče.

Na ulju sam najpre zagrejao origano, dosta sitno seckanog belog luka, malo aleve paprike i kašiku paste od paradajza, pa sručio prethodno usitnjen pelat, a zatim i grubo nasečen patlidžan i papriku. Malo razredio pasta vodom, posolio i pobiberio.

Mmmmm, pasta dostojna ovog sunca danas!

Edited by Ras
  • +1 5
Link to comment
On 31. 3. 2024. at 15:10, Ras said:

embed?resid=30485E1F704BB219!30512&authk

 

 

U čast otvaranja onog restorana, jelo po rp g-dina: https://youtu.be/N4pOaUKoJGQ

Sve sam uradio po uputstvima sa linka, osim što sam u jelo dodao i svinjski file. Meso je prethodno pripremio na tiganju u velikim komadima, pa nakon što je odmorilo, izrezao na ražnjiće i umešao sa ostatkom.

@Ras Pravila i ja! 


Bio si u pravu, nije bilo kiselo. Nisam imala svezu zalfiju i preskocila sam ljutu papriku i koru od limuna, ostalog sam se drzala.

Zadovoljna sam, kao lazanja sa patlidzanom. Volela bih da je ukus patlidzana intenzivniji (bas volim patlidzan), ali je ocekivano s obzirom na kolicinu testa i paradajza. 

Ovi ceriji koje si stavio odozgo bas doprinose izgledu, ali sam preskocila ovog puta, za goste ce biti i zalfija i ceri (jednog dana).


IMG_6575.thumb.jpeg.f9dc7eb22f6d4438f69d63d5cc92e37c.jpeg
 

  • +1 5
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...