Jump to content
IGNORED

P@ssw0rd$ - Lozinke, dobre i lose


Recommended Posts

  • 4 months later...

Treba mi pomoć oko dekodiranja mifi uređaja koji je zaključan na jednu mrežu. Imam sve podatke, kod u dve verzije i fash, ali ne znam koji je postupak. Može i na pm. Ne dam 1000 dinara majstorima, hoću sama.

Edited by halloween
Link to comment

Treba mi pomoć oko dekodiranja mifi uređaja koji je zaključan na jednu mrežu. Imam sve podatke, kod u dve verzije i fash, ali ne znam koji je postupak. Može i na pm. Ne dam 1000 dinara majstorima, hoću sama.

A jel imaš fizički pristup tom uredjaju? Ako da, onda ga resetuj da se vrati na fabričke settinge, i password default imaš na nalepnici ispod, posle promeni passwrod i stavi koji hoćeš. Ne treba ti nikakav majstor.

Link to comment

Ja sam dekodirao jedan usb 3g modem. Davno je bilo ali se secam je bilo relativno jednostavno. Pokrenuo sam neku aplikaciju, izabrao model modema i jos par opcija i kliknuo otkljucaj. Imas i opciju, ukoliko je istekla ugovorna obaveza kod provajdera, da mu trazis kod za otkljucavanje, tj. barem kod telefona moze.

Edited by yabadaba
Link to comment

Ja imam iskustvo sa otkljucavanjem android telefona, ako je to sto pomenu renne slicno. Istina, meni je istekao ugovor i od operatera sam dobio kodove (mislim 4 koda), a pre toga preko nekog stranog foruma isto dobio 1 kod. Postupak je bio jednostavan, ubacio karticu druge mreze i nakon paljenja trazio mi je da unesem kod. Prva 3 dobijena od operatera nisu valjala, cetvrti je otkljucao, taj cetvrti je bio identican onom dobijenom preko foruma. To je bilo sve sto je trebalo uraditi. Telefon je bio rutovan ali sam mu, valjda iz predostroznosti, pre otkljucavanja vratio originalni android. Ako vec imas kodove za otkljucavanje, mislim da mozes da probas sa ubacivanjem druge kartice, ne verujem da moze nesto da se pokvari, ali opet poslusaj jos neki savet.

Link to comment
  • 1 year later...
  • 1 month later...

Google ima presmesan security.

 

Treba za klijentkinju da okacim neke klipove na yt i da ih posle stavim na odgovarajuca mesta u njenu shopify prodavnicu. Zaboravi da mi posalje u/p za taj nalog...

 

Danas se izvinjava i salje mi podatke kad ono password wrong. Probam razne varijacije (malo/veliko slovo, spojene/razdvojene reci) wrong pa wrong...

 

I dosetim se da probam shopify pass i ono ladno radi :) I onda najsmarackiji momenat - device not recognized... Reko sad cu morati da joj saljem kod na mobilni pa mogu da nastavim da radim tek kad mi ga dostavi al nigde opcije da posaljem na njen mobilni. Iz zezanja probam da posaljem na moj i ladno prodje :)

 

Kapiram da nije ubacila telefon u recovery options al mi je idiotski da onda mozes da pristupis sa bilo kojim mobilnim.

Link to comment
  • 2 years later...

Vest dana je da su mnogi "blue check" twitter nalozi "hakovani" i da je sa njih poslata "shema" (tipa, pošaljite nam 500 svojih bitcoina, a mi ćemo vam, samo u narednih 3 sata, uplatiti nazad 1000 bitcoina... "vraćamo nazad našoj zajednici"). Između ostalog su "hakovani" nalozi Bill Gatesa, Jeff Bezosa i Elon Muska (!)

 

 

 

Twitter inače poseduje do 3 (tri) paralelna 2-factor authentication (2FA) metoda - preko telefonske SMS poruke, app-a za authentication kao i (najsigurnije) fizičkog "security key" koji mora da bude prisutan na PC-u da bi se ulogovalo u twitter. 

 

Pomislio bi čovek da neko kao Gates ili Musk (tj. timovi koji rade soc-medija za njih) imaju sve ovo inkorporirano... How the hell je neko uspeo da im ishakuje naloge?!

 

 

Link to comment

Btw. privremeno su svi blue tick nalozi bili suspendovani zbog ovoga - na nemalu radost sirotinje raje (bez blue tickova). Sada su ih upravo vratili nazad.

Link to comment

Ovo je jedna od najčudnijih stvari koja se ikad desila na internetu... (btw. Musk je covid denier, ovo je bilo sasvim prozirno.)

 

uploads-card-image-1403071-7362969d-3ef5

 

Lepo je neko rekao, dobro je da su samo tražili bitcoine... mogli su jednako da hakuju Trumpa (nije hakovan) i još par predsednika, te da započnu 3. svetski rat

Link to comment

https://mashable.com/article/elon-musk-coinbase-binance-twitter-accounts-hacked-cryptocurrency-scam/

Mogući metod ovog (masovnog) hacka...

Quote

We reached out to both Twitter to confirm that these verified accounts were indeed hacked, and to ask if some third-party account management platform was at fault. In 2019, the Twitter account of Twitter CEO Jack Dorsey was compromised via a third-party service called CloudHopper. We received no immediate response. 

 

EDIT. Wow, i Apple, Uber, Obama, Biden - bili su hakovani. This is HUUUGE.

Edited by Indy
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...