Jump to content
IGNORED

P@ssw0rd$ - Lozinke, dobre i lose


Recommended Posts

  • 2 months later...

Poslali obaveštenje svima još pre neki dan...

 

 

Dear LastPass User,

We wanted to alert you that, recently, our team discovered and immediately blocked suspicious activity on our network. No encrypted user vault data was taken, however other data, including email addresses and password reminders, was compromised.

We are confident that the encryption algorithms we use will sufficiently protect our users. To further ensure your security, we are requiring verification by email when logging in from a new device or IP address, and will be prompting users to update their master passwords.

We apologize for the inconvenience, but ultimately we believe this will better protect LastPass users. Thank you for your understanding, and for using LastPass.

Regards,
The LastPass Team
Link to comment

Zaboravio sam šifru i sve vezano za ulaz za neki davni mejl, gmail, i ko za k sad mi baš treba, svašta sam probao, šta mi je činiti?

obrni redosled prvog passworda koji si pokusao uneti :)

salim se, ali pre neki dan sam se slucajno izlogovao na fonu sa skajpa (naravno u trenutku kad ocekujem vazan razgovor), uneo pass za koji sam siguran da je aktuelan, kad ono prc. pola sata sam se znojio i pokusavao sve moguce kombinacije koje sam ikada koristio, da bi se ispostavilo da je pass onaj prvi samo najpre idu slova a potom brojevi

 

ako krenes na opciju povrata passworda pokusaj to raditi sa uredjaja sa kojeg si se i ranije kacio na taj nalog

Link to comment

Zaboravio sam šifru i sve vezano za ulaz za neki davni mejl, gmail, i ko za k sad mi baš treba, svašta sam probao, šta mi je činiti?

 

idi na password recovery. tražiće ti 5 email adresa sa kojih ili na koje si slao mailove. moguće je da ćeš morati navesti neke kontakte iz kontakata da potvrde tvoj identitet. 

Link to comment
  • 8 months later...

Kapiram da nisam zanimljiv hakerima, pa nisam osmislio neku jaču strategiju generisanja lozinki. Kad ih smišljam, one obično imaju format: prezime nekog pisca (u izvornom obliku) + neka godina koja meni ima određeni smisao + piščevo delo koje najviše volim. Znači, bude nešto u stilu: Hemingway2011AMoveableFeast. Znam, nije nešto posebno, ali bolje jbg nego 123. 
Ništa ne memorišem, niti koristim papiriće. Lozinke čuvam u txt fajlu na flešu koji je kriptovan BitLockerom, za slučaj da fleš dođe u krive ruke :)
U poslednje vreme za pass menadžment koristim program KeePass. Zadovoljan sam. Solidno programče, ima i mogućnost generisanja vrlo jakih lozinki, koje je, pretpostavljam, nemoguće razbiti. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...