Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

3 hours ago, Ras said:

Zar nije divna Hanna Shygulla u Auf Der Anderen Seite?

 

Im Juli bi bio jedan od tih evrooptimističkih, a zanimljivo bi bilo uporediti atmosferu iz tog sa atmosferom koja vlada u filmu iz 2016. godine, koji je takođe road-movie: Tschick (aka Goodbye Berlin), ovoga puta sa junacima u tinejdžerskim godinama. Ovaj film bi, sa ostalim klasicima ladno mogao da se prikazuje u Zimskom (i letnjem) bioskopu RTS-a.

 

Da se ne zaboravi i Crossing The Bridge - The Sound of Istanbul

 

 

 

Bez obzira na koji način vrednujemo sve te filmove (a meni su svi odreda mnogo bolji od zabavni i ništa više ) sa ovim mogu u potpunosti da se složim:

šta znam, ja sam ova dva filma koja sam ocenio kao "zabavni i ništa više" gledao sam pa u društvu. stvarno mislim to što sam napisao. dobro urađeni filmovi  sa zanimljivom temom, likovima, ambijentom...... u "julu" mi jebilo malo preterano ono budimpeštansko haluciniranje, u drugom je bilo predvidivo da će s restoranombiti u redu. tako da, sve u svemu, oba su za 7/10 dok su ova druga dva izvanredna za otprilike 9/10 po meni. Birol Ünell je, ponavljam, car.

 

obratiću pažnju na ovo što si preporučio. videćemo.

Link to comment
2 hours ago, Ras said:

Ti zapravo ne voliš Branku Katić!? Slobodno reci... :)

 

 

U pravu si da je Budimpešta malo cirkuzantska.

večeras imaš na RTS 1 "Rez" negde blizu ponoći.

 

OK je brankica

Link to comment
2 hours ago, djordje geprat said:

večeras imaš na RTS 1 "Rez" negde blizu ponoći.

 

OK je brankica

Taman u prilog diskusiji.

 

Spoiler

Nemam RTS. Gledaću drugom prilikom.

 

Link to comment

odgledao sam "rez". vrlo dobar film. i što se teme tiče i same izvedbe.

 

no, moja velika zamerka je na postojanje cele USA epizode. film je mogao da se završi na isti način i na kubi. dotle je sve bilo odlično urađeno. mogao je da nađe ćerku i u santijagu ili samoj havani. nije bilo neophodno prikazivanje šverca ruma i ljudi na floridu, tekstilna industrija i izgradnja železnice, pominjan klan, švercovanje u teretnom vozu je poznato još od marvina i borgnina.

 

mislim da se malo zna o genocidu nad jermenima i dobro je već samo zbog toga što ovaj film postoji. zadovoljan sam što ga nisam propustio.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...