Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

1 hour ago, adam said:

meni pacino najgori u mirisu zene. ni dan danas ne mogu da dokucim kako je to moglo ikom da se dopadne. samo histerise i mase motkom. 

 

 

Pogledaj italijanski original, pa ces videti sta je histerija hehe

Link to comment
2 hours ago, zakintos said:

Pogledaj italijanski original, pa ces videti sta je histerija hehe

cenis da je pacino gori u italijanskom originalu? hocu reci,  to ovdi ne uliza.  

 

3 hours ago, ToniAdams said:

pa isti je u the heat, samo sto tamo nema opravdanja za taj izraz lica.

jebat ga, heat je uprkos pacinu gledljiv. ima neku radnju, akciju, jurenje, makar nesto sto te spreci da ne razbijes ekran u paramparcad. tu sam ga nekako lakse podneo. 

 

no nije samo u tome problem. meni je problem sto to pacinovo histerisanje mnogi vide kao vrhunsku glumu pa u skladu s tim i taj miris zene ima neki kultni status kod mnogih. to me jos vise razjari. meni pozni pacino lakmus. ko to voli - zdravo. 

 

Link to comment
5 minutes ago, zakintos said:

Ma takva je uloga. Pukovnik oslepljen u ratu, koji ne zeli da ga sazaljevaju.

Mislim, Pacino je tu i spustio histeriju a Gasman je tu bio daleko gori™

pa ne znam bas, to sto je neko drugi skocio u bunar ne znaci da i on mora da ripa. mogla se ta uloga i drugacije interpretirati. cak mislim da nije toliko do uloge koliko do pacina, on isto glumi evo vec vise od 20 goidna, mozda i duze. nije bas da je je u pitanju slucajnost. 

 

Link to comment

Dunkirk - pejzazi, kolone, pucina, gledanje u nebo, na nebu tri aviona iz sesnaest uglova, pa opet pejzazi...sve u svemu, jedno veliko nista.

Ingrid Goes West - moja skvo uzivala u filmu. meni. s obzirom da nemam mobilni i ne gajim drustvene mreze, sve to izgledalo kao vrlo vrlo dosadan i nerazumljiv paralelni svet. Aubrey Plaza, dobar zvrk od glumice. 

Link to comment

The Shape Of Water... plitko zahvata više tema, atmosfera i izgled već viđeni, kako je odmicao postajao je sve iritantniji. ne kontam potrebu za snimanjem ovakvog filma. mada, mogao je ovo da bude ok film za decu. gluma solidna.

Link to comment

gledala sam ponovo monsters, inc. kao podsećanje pred monsters university

zaboravila sam koliko je carski! i monsters uni mi je zabavan, ali ipak malo < nego prvi deo

 

gledala su se i dva brazilska  filma, ispostavilo se na sličan kalup, i nijedan mi se nije posebno dopao

 

estomago – a gastronomic story http://www.imdb.com/title/tt1039960/

Spoiler

kao kuvar lopov... za siromašne, samo loš. ispričan u flešbekovima koji se neprekidno smenjuju tako da to ubrzo postane frustrirajuće. pogotovo u prvom delu filma kada se teško mogu pohvatati konci šta je prošlost a šta sadašnjost. sama priča (onda kada čovek tj. ja konačno shvati šta se događa u kom vremenu) postane brzo predvidljiva i sve vreme se praktično čeka taj kraj za koji je već svakome jasno šta će biti. nije bilo mnogo kuvanja, što me je posebno razočaralo, ali to više ima veze s mojim infantilnim očekivanjima (zamišljala sam neki 24h kitchen u zatvoru), nego sa filmom (mada ima taj misleading naslov)

 

a wolf at the door http://www.imdb.com/title/tt2861532/

Spoiler

triler sa krizom indentiteta. počinje kao gone baby gone ali u prvih deset minuta odluči da hoće da bude španska serija. opet flešbekovi i razvodnjavanje priče koja je više široka nego duboka. i onda manipulativni kraj u kom je koncentrisana sva „efektnost“ ovog neefektnog filma. inače film ima nekih predispozicija, prašnjav je i neispoliran i glumci su relativno ok (pre svega mislim na ljubavnicu koja dominira u svim scenama), ali je sama priča (inače zasnovana na stvarnim događajima) nestala u ljubavnom bermudskom trouglu

 

 

počinjala sam nekoliko puta da gledam i mad to be normal i zaspala sam svaki put. mislim da više neću pokušavati

Edited by beyoncé
Link to comment
2 hours ago, beyoncé said:

gledala sam ponovo monsters, inc. kao podsećanje pred monsters university

zaboravila sam koliko je carski! i monsters uni mi je zabavan, ali ipak malo < nego prvi deo

 

Uz rizik da budem bezobrazan.. Ako monsters nisi gledala samo zbog sebe već sa djecom, jeste li možda gledali ovaj, kako su reagovali?

 

Ima loše kritike, kao nije baš za djecu, iako meni izgleda ok, pa ne znam dal' da im puštam..

Edited by kipo
Link to comment

 

56 minutes ago, kipo said:

 

Uz rizik da budem bezobrazan.. Ako monsters nisi gledala samo zbog sebe već sa djecom, jeste li možda gledali ovaj, kako su reagovali?

 

Ima loše kritike, kao nije baš za djecu, iako meni izgleda ok, pa ne znam dal' da im puštam..

ne znam taj?!

pogledala sam sada trejler i šta znam, ta animacija, ti glasovi... ne izgleda mi kao nešto što bi se i meni gledalo/svidelo.

Link to comment

The square
Skup dosta zanimljivih scena u bezuspešnoj potrazi za filmom.

Mute
Nije toliko uvredljivo loš koliko bi ljudi koji previše polažu u rt skor možda pomislili, zločin je mnogo veći od toga - užasno je jebeno dosadan i nepotreban. Paul rudd i theroux uzalud dobri.

 

A ghost story

Sve u vezi filma zvuči kao košmarno hipstersko izdrkavanje, ali uglavnom mu polazi za rukom da pobegne korak dalje. Meni zanimljivo, ali teško ga preporučujem.

Link to comment

Tri bilborda ispred Ebinga u Misuriju.

 

Ideja za scenario jeste originalna (mada je osnova istiniti događaj), scenario u drugoj polovini zaista je slabiji. Sem Rokvel je dobar (i prilično zgodan) glumac koji se nosio koliko je mogao sa patetikom pretvaranja iz budale u časnog čoveka. Jednostavno, ne prija mi da čak i na filmu vidim  teško izvodljive transformacije pogotovo ne u kratkom roku, uz sve specifičnosti crne komedije. 

Imalo je dobrih replika, kao ona- Uzeo sam mu baš dosta DNK.

F. Mekdormand glumi za Oskara,  mada nisam sigurna da će ovaj film uzeti onoliko Oskara koliko se očekuje. Nekako mi padne na pamet Mirjana Karanović  za ulogu Mildred kad bi bio domaći kasting.

 

Film sa ovakvim scenarijom komotno je mogao da bude snimljen i u Srbiji, mogao je onaj ruski Neljubav, pa opet gledamo Nemanjiće.

 

Edited by halloween
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...