Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts



[emoji38]
ja ozbiljno razmišljam da se učlanim i aktiviram u snsu. pa što da ne postanem nešto što sam oduvek želela, makar na papiru. samo ne znam da li bi me pustili da se kačim na đubretarski kamion.


Taman bi onda ubila dve muve jednim udarcem..Bila bi in the pedu i metaforicki i bukvalno :)





Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk

Link to comment
  • Replies 37k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1840

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    773

  • radisa

    720

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 hours ago, slepa živana said:

:lol:

ja ozbiljno razmišljam da se učlanim i aktiviram u snsu. pa što da ne postanem nešto što sam oduvek želela, makar na papiru. samo ne znam da li bi me pustili da se kačim na đubretarski kamion.

nece da moze, te poslove su nam uzeli cigani. a lepo sam ja govorio...

Edited by Miralem
Link to comment
23 hours ago, JozoMujica said:

Ovo jeste doom, ali sam prijatno iznenadjen Dragicinim radom, ne razumem se u mozaike ali ovaj njen uopšte ne izgleda loše.

 

116658_7880_post.jpg

 

 

MIslis da je zaista ona bockala ovo?

 

btw. mozaik je sasvim osrednje los.

Link to comment
2 hours ago, Caligula said:

 

 

MIslis da je zaista ona bockala ovo?

 

btw. mozaik je sasvim osrednje los.

Pa to, nemam ja pojam o mozaicima, odmah sam se ogradio, ali sam očekivao (ako je ona pravila) nešto daleko grđe.

Link to comment

To treba da se lomi kamen i pasta, minuciozno, vezba se dosta dok se uopste dodje do ovakvog cak i osrednjeg portreta, sem ako nisi bas talenat za mozaik.  Zato ne verujem da je ona ovo redjala.

 

Kako god, fascinira ta njihova dirljiva zelja da se imaju diplome, clanstva (ja ispao iz tog udruzenja jer nisam placao clanarinu :D ) i uopste da sebi kupuju taj status od kartona i vodene farbe. Malogradjanstina kao takva se docepala ovih rusevina od institucija i ubrzano nas ukopava kao drustvo, u terminalnom smo stadijumu.

 

 

Edited by Caligula
Link to comment
10 hours ago, JozoMujica said:

Ih, pa pisao je Nušić detaljno o tome...

 

Ma sve ok, ali imali smo i period kada je struka ipak nesto znacila. Sada je sve to pervertirano.

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

 03.04.2018. 19:35

Gradonačelnik Valjeva dr Slobodan Gvozdenović (SNS) ipak nije kriv za smrt nerođenog deteta Ivane Katić iz Kožuara kod Uba pre 11 godina u vreme njegovog dežurstva kao ginekologa u Valjevskoj bolnici.

 

Prvostepenu oslobađajuću presudu Osnovni sud u Valjevu doneo je na osnovu konačno usaglašenog mišljenja Sudsko-medicinskih odbora (SMO) Medicinskih fakulteta iz Novog Sada i Beograda.

Optužnica je Gvozdenovića teretila za teško delo protiv zdravlja ljudi. Naime, Ivana Katić je primljena u bolnicu 23. januara 2007, i nju je dr Gvozdenović pregledao i konstatovao da se neće poroditi do jutra, da bi joj ipak nekoliko sati kasnije bio urađen hitni carski rez, ali je na svet došla mrtva beba. U obdukcionom nalazu, dr Ljubiša Božić naveo je da je smrt bebe nastupila u materici usled udisanja plodove vode, a veštačenje SMO Medicinskog fakulteta u Beogradu ukazalo je da je dete umrlo “zbog nemara lekara”, odnosno da bi se beba rodila živa „da je carski rez urađen pet sati ranije“.

 

Deceniju nakon tragedije porodice Katić, s obzirom na to da se suđenje odužilo a SMO u Beogradu istekao mandat, Osnovni sud je tražio novo veštačenje, koje je uradio SMO iz Novog Sada. Veštaci tog odbora, za razliku od kolega iz Beograda, utvrdili su da je uzrok smrti bebe bila teška infekcija i upala pluća, kao “i da ranije završavanje porođaja carskim rezom ne bi imalo bolji ishod po novorođenče”. Sa njima se sada složio i novi SMO iz Beograda, čiji su predstavnici dr Saša Kadija i dr Vesna Popović naveli da nisu mogli u obzir uzeti “kontinuitet mišljenja” svojih prethodnika, već da je urađeno potpuno novo veštačenje.

Novi veštaci SMO iz Beograda, međutim, nisu objasnili pitanja tužilaštva i zastupnika porodice Katić u čemu je prethodni beogradski SMO pogrešio kada je Gvozdenovića označio kao odgovornog.

Osnovni sud je odbacio zahtev tužilaštva za superveštačenje koje bi obavio Medicinski fakultet u Zagrebu.

Osnovno tužilaštvo najavilo je žalbu na prvostepenu oslobađajuću presudu.

 

Odbrana: Postupak zbog politike

 

Branilac Gvozdenovića, advokat Radoslav Tadić je u završnoj reči, između ostalog, napomenuo da je krivični postupak protiv njegovog klijenta pokrenut u vreme dok je bio “opozicioni odbornik”, a da je Valjevska bolnica, “na čijem čelu je tada bio direktor iz tada vladajuće političke opcije”, isplatila odštetu Katićima zbog smrti deteta i na taj način sadašnjeg gradonačelnika unapred “proglasila krivim”.

Edited by ivic
Link to comment

Znači navaliće nam afrički i pakistanski penzosi, čuli da će PUPS i te godine biti u Vladi i da će Vučić za dvije, najdalje dvije i po godine da poveća penzije za 5%

Link to comment

Čuli za Noskich inicijativu za revitalizaciju srpskog rurala, čita se PZD, sad kad nagrnu...

 

Sledeći korak su oni digitalni nomadi, po principu "evo ovaj jedan donese u Beograd hiljadu EUR mesečno, zašto ne bismo privukli još deset hiljada takvih?"

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...