Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

drugo je devedesetih, tad smo znali da mora da prodje, sad znamo da ne mora...

 

shkola, deco, manje vishe sam vam rekla sve to ranije :(

 

i drugachije su devedesete kad si ti chale :)

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment
  • Replies 37k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1840

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    773

  • radisa

    720

Top Posters In This Topic

Posted Images

12 minutes ago, gospa buba said:

 drugachije su devedesete kad si ti chale :)

 

sent from bubamoto

 

Da, mislio sam neki dan o tome... U stavri, kad si ćale, sve perspektivne se menjaju, značajno...

Link to comment
  • 2 weeks later...
teško. to što žive nije život
 
poslednje što želim je da ih na bilo koji način pravdam, ali sam imao jedan slučaj u daljoj familiji, pa igrom slučaja znam
 
 
odležao čovek par godina, mislim 2-3, vratio se na početak. žena i dete otišli, roditelji dok ih je bilo bili u kurcu. a selo u pitanju i sve što ide uz to.
keva pričala sa tetkom jednom, i to mi je ostalo za vek vekova urezano
- kako je taj i taj?
- eno čeka da umre
 
 
jebiga, život
 
 
Onaj ko furne sa lica mesta posle nesrece koju je izazvao, pa se posle pravda da je pio nakon ili dovodi svedoke da se unesreceni bacio pod auto gotovo sigurno nema probleme sa svojom savescu.
Link to comment
On 10.1.2018. at 11:30 PM, radisa said:

Pričam dans sa ćerom nešto o školi i ona mi prepričava događaj, kako je jedan od klinaca koji su ok u razredu imao problem se učiteljicom. Zašto? Jer je uzvratio nasilniku. Mali je samo ponavljao plačući "Meni je tata rekao da uvek vratim"... Nasilnika je boleo patak, kao i obično što ih boli, jer su oni iznad situacije... 

 

Znaš šta sam ćerki rekao? Tata je pametan čovek, i ti uvek vrati...

 

Sistem je zamišljen da postoji neko ko sprovodi pravdu... ALi, jbg, sistem ne funkcioniše, sistem je nakrivo nasađen i to jednostavno ne radi... Meni je lakše da dete uzvrati pa posle da peglam situaciju sa kim god, nego da mi dete bude dobro i primerno, dok ga mali nasilnici jebu u mozak...

 

Inače, bila je situacija u razredu, gde su roditelji ispisali dete iz škole, jer je škola, da bi se smirilo, tradicionalno sve zamuljala, i stala iz nasilnog deteta i njegovih roditelja...  Mislim, niko ne zna šta se tačno desilo, ali tradicionalni poligraf koji primenjujem u takvim situacijama "Ćero, ko se više tuče X ili Y, i ko započinje tuče" je dao odgovor... Plus biografije roditelja, koje ništa ne moraju da kažu, ali obično govore, su takve kakve su... Malom nasilniku ništa ne fali, i dalje tuče decu, a školski psiholog kaže da je to sve OK i u granicama normale...

 

I da, reč je o deci u trećem razredu osnovne... Do osmog, očekujem da ću dete učiti kako se rukuje vatrenim oružijem da bi se odbranila... A reč je o zvanično školi sa najmanje nasilja u NS i kao najboljoj™ školi (idu tamo deca sve nekih glavonja, uključujući i gradonačelnikovu decu)...

 

@pt 2.0

 

Kako žive? Lepo... Oni su iznad situacije,

 

Evo tek sad vidim ovo..

 

Dok sam bio preko, zamolio me je jedan muski roditelj koji mi je bio u komsiluku da mu pratim sina u ili iz skole, u zavisnosti od toga kako su mi programirana predavanja..uz nadoknadu. Maltretirali su mu klinca a ni on ni sistem nisu umeli da se izbori sa time..

 

Kod malih siledzija samo sila ili pretnja istom pomaze. Nista drugo.

Link to comment

Nije bas najsrecnije uciti decu da vracaju. Nije lose o tim stvarima popricati sa skolskim psihologom, ma kol'ko smatrao sebe pametnim i da znas sta je najbolje uciniti da zastitis svoje dete.

Link to comment
2 hours ago, zakintos said:

Nije bas najsrecnije uciti decu da vracaju. Nije lose o tim stvarima popricati sa skolskim psihologom, ma kol'ko smatrao sebe pametnim i da znas sta je najbolje uciniti da zastitis svoje dete.

 

nemoj srat :fantom:

Link to comment
1 hour ago, Friend said:

Sta ima lose u fizickoj samodbrani?

Mnogo toga... eventualne posledice takvog razvoja resavanja agresije~agresijom.

Najsveziji primer je obracun™ Bjelice u NBA ligi gde je reagovao na jedini moguci ispravan nacin. Ne smem ni da zamislim da je krenuo da ispravlja racune fizickom samoodbranom. Sad zameni decu sa njima i sta dobijas.

Stav~ vrati ti njemu i nece vise da te dira je primitivan i ne resava problem. Naravno, svaki slucaj je prica za sebe ali popricati sa strucnim licem u tim situacijama je najsrecnije resenje. 

Link to comment
1 minute ago, zakintos said:

Mnogo toga... eventualne posledice takvog razvoja resavanja agresije~agresijom.

Najsveziji primer je obracun™ Bjelice u NBA ligi gde je reagovao na jedini moguci ispravan nacin. Ne smem ni da zamislim da je krenuo da ispravlja racune fizickom samoodbranom. Sad zameni decu sa njima i sta dobijas.

Stav~ vrati ti njemu i nece vise da te dira je primitivan i ne resava problem. Naravno, svaki slucaj je prica za sebe ali popricati sa strucnim licem u tim situacijama je najsrecnije resenje. 

 

Kad već pominješ Bjelicu, tako je mogao da odreaguje samo neko ko ima poprilično iskustva i u samoodbrani i u vraćanju. :)

Link to comment
16 minutes ago, Time Crisis said:

 

Kad već pominješ Bjelicu, tako je mogao da odreaguje samo neko ko ima poprilično iskustva i u samoodbrani i u vraćanju. :)

Ispravan momak je Bjelica, poraslo dete hehe

Link to comment
4 hours ago, zakintos said:

Nije bas najsrecnije uciti decu da vracaju. Nije lose o tim stvarima popricati sa skolskim psihologom, ma kol'ko smatrao sebe pametnim i da znas sta je najbolje uciniti da zastitis svoje dete.

jeste, a polanski je zrtva sto je jebo dete u dupe jer je poznat

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...