Jump to content
IGNORED

Foto kutak - Vican Vicanovic in memoriam


Topola

Recommended Posts

Jel to bilo ono kada su četnici pokušali da ga ubiju, pa se jedan probio u Belu Kuću, pa je Tile doveo jugoslovenske mornare sa Galeba da se najebu majke demonstrantima, što su oni i učinili u rekordnom roku? Ili je to bilo prilikom posete Kenediju?

Link to comment

Kad je bio '63. popeli su se do njegovog sprata u Valdorf Astoriji u Njujorku. Ovo je iz '71, tad su nesto malo demonstrirali ispred Bele Kuce ali nije bilo neke opasne situacije, vise od pola godine su se bezbednjaci dogovarali o organizaciji posete i sve je proslo glatko.

Link to comment
Kad je bio '63. popeli su se do njegovog sprata u Valdorf Astoriji u Njujorku. Ovo je iz '71, tad su nesto malo demonstrirali ispred Bele Kuce ali nije bilo neke opasne situacije, vise od pola godine su se bezbednjaci dogovarali o organizaciji posete i sve je proslo glatko.
Jesu. I postali prvoborci u sjebavanju JBT.Samo sto se nisu popeli do njegovog sprata u WA, mogu sada da pisu sta god hoce, nego je bila pozvana posada Jugolinijinog MB Srbija koji se tada nalazio u luci NY i koja je intervenisala samoinicijativno, naravno pod kontrolom brodske partijske organizacije :P .Ima zivih svedoka i sa ove strane, a interesantno je da su posadu, osim jednog Makedonca sacinjavali skoro iskljucivo Kostrenjani, pocev od zapovednika barba Juraja Suzanica...
Link to comment
90%Bio mi prvi komšija, ima davno da sam se otselio iz kraja, ali proveriću.Inače, sve je izgorelo negde sredinom osamdesetih, sinovi nisu mnogo polagali na zaostavštinu, a bilo je negativa, ploča i ostalog materijala na stotine kilograma, nesređeno, nabacano.I staro, staro...Možda se neko seća derutnog, polupanog, zelenog fotografskog izloga na uglu Čučuk Stanine i Žarka Zrenjanina...
super, hvala ti... greota za pozar, to me bas sneveselilo
Link to comment

Negde na Kordunu 1944. Šef obaveštajne službe IV korpusa. Major ĐS, moj deda. Ako se ne vidi, na kapi mu je petokraka :-) da ne bude zabuneSent from my GT-I9100 using Tapatalk

uploadfromtaptalk1388220203354.jpg

Link to comment
  • 4 months later...
  • 1 month later...

tumblr_mfmsl697KK1qcu0ewo1_500.jpgA 6-year-old orphan from Austria (above) ecstatically embraces a brand-new pair of shoes just given to him by the Red Cross, 1946 Gerald Waller

 

Kopiju ove fotografije na zidu radnje drzi obucar na Zelenjaku. Perfektna stvar, nakon sto sam je tamo video danima mi nije izbijala iz glave.

Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

luburic_n_zps38ae07e7.jpg

 

Eh, da nije u banu, namenski bi ovo znao...

 

Porodičan čovek, V.L sa svojom brojnom decom: Domagoj (1954.) sjedi na igrački zebri, Vjekoslav (1957.) do Domagoja, Drina (1956.) uz desnu očevu ruku i Mirica (1958.) između oca i Drine. Ovu fotografiju načinio je dr. Miljenko Dabo Peranić 1965. ili 1966. godine, kad je bio u posjetu...

Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...