Jump to content
IGNORED

Identitet(i).


bergasa19

Recommended Posts

Dakle sve moje karakteristike cine moj identitet. Nije identitet statican, on se razvija i gradi.
nisam citala topik ( :D ), posle cu, ali cu izdvojiti ove bergasine recenice da bi za tako definisan pojam identiteta pitala forumase - koji deo ovako shvacenog identiteta vas najvise odredjuje. sta ste najvise? u jednoj reci?moze biti i 'srbin', revolucionar', 'sanjar' ,shvaler' 'zena' itdmeni uvek bilo 'sportista' :D jbg, ja sam najvise od svega sto jesam 'sportista' (ako nisam aktivni to sam u dushi)ovo bi moglo i na pitam te pitas me :D Edited by InvisibleLight
Link to comment
  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bergasa19

    39

  • Turnbull

    15

  • DarkAttraktor

    11

  • Agni

    5

nisam citala topik ( :D ), posle cu, ali cu izdvojiti ove bergasine recenice da bi za tako definisan pojam identiteta pitala forumase - koji deo ovako shvacenog identiteta vas najvise odredjuje. sta ste najvise? u jednoj reci?
Dalabu.
Link to comment
koji deo ovako shvacenog identiteta vas najvise odredjuje. sta ste najvise?
Trik pitanje. Ako je identitet skup svih nasih karakteristika, kao sto tvrdi Bergasa, onda je vrlo verovatno da nismo svesni sta nas u tom agregatu fiziologije, drustvene uslovljenosti i nesvesnih misaonih procesa najvise odredjuje. Tvoje pitanje se zapravo odnosi na identitet kao nacin na koji shvatamo sebe - pozicionirajuci se u odnosu na neku vrednost ili odredjeno shvatanje "dobrog zivota", i tako istvremeno odredjujuci i nas i nasu licnu zivotnu filozofiju (Taylor bi rekao da je to jedno te isto).
u jednoj reci?
Spavalica.
Link to comment
Trik pitanje. Ako je identitet skup svih nasih karakteristika, kao sto tvrdi Bergasa, onda je vrlo verovatno da nismo svesni sta nas u tom agregatu fiziologije, drustvene uslovljenosti i nesvesnih misaonih procesa najvise odredjuje. Tvoje pitanje se zapravo odnosi na identitet kao nacin na koji shvatamo sebe - pozicionirajuci se u odnosu na neku vrednost ili odredjeno shvatanje "dobrog zivota", i tako istvremeno odredjujuci i nas i nasu licnu zivotnu filozofiju (Taylor bi rekao da je to jedno te isto).Spavalica.
naravno, pitanje je sta sami za sebe osecamo da nas najvise odredjuje/opisuje kao osobu, a i to se menja. a i te odrednice sam postavila bas onako slobodno, cak ni da su na istom nivou 'pripadanja'ja sam izabrala ovo sportista jer mi je to uvek bio vazan deo licnosti, otkad znam za sebe zivim taj identitet intenzivnojos neke mozda imam ceo zivot isto al nisu tako intenzivni (npr prozdrljivost/hedonizam)neke sam sticala i bili su mi jako vazni tj najvazniji segmenti mog identiteta u odredjenim fazama zivota pa utihnuli, jos su tu tinjajutako ja razmisljam.lupam. al ovo je amateski topik :D
Link to comment
  • 2 weeks later...
sami, zajedno; preporučujem i intervju (word.doc).jedna sličica: autorka ide da se upozna s devojkom koja se prijavila na oglas za dadilju njenog deteta. vrata otvara cimerka, s telefonom u ruci i zavojima na prstima. kucka. na molbu da pozove dadilju-to-be koja je u svojoj sobi, odgovara: a, ne, nikad ne bih bila toliko nametljiva. poslaću joj sms.ili, kako deca doživljavaju elektronske kućne ljubimce. kao žive, na neki način.o selfu, identitetu, slabim i jakim vezama, konektovanosti kao imperativu, privatnosti; o bliskosti, samoći i o strahu od oba.poz
Link to comment

ja sam totalni antitalenat u stvaranju nekog imaginarnog identita. ne umem.čak mi je i nik nadimak iz rl. to valjda ima veze sa godinama. kasno sam se uhvatila (kasno, u odnosu na vlastite godine) virtuelnog sveta.

Link to comment
  • 3 months later...
sami, zajedno; preporučujem i intervju (word.doc).jedna sličica: autorka ide da se upozna s devojkom koja se prijavila na oglas za dadilju njenog deteta. vrata otvara cimerka, s telefonom u ruci i zavojima na prstima. kucka. na molbu da pozove dadilju-to-be koja je u svojoj sobi, odgovara: a, ne, nikad ne bih bila toliko nametljiva. poslaću joj sms.ili, kako deca doživljavaju elektronske kućne ljubimce. kao žive, na neki način.o selfu, identitetu, slabim i jakim vezama, konektovanosti kao imperativu, privatnosti; o bliskosti, samoći i o strahu od oba.poz
odlican prevod, usputna opaska
Link to comment
nisam lenja, ali sam u deficitu s vremenom, kakav je tekst, daj kroki :)
Dobar. Uopsten je, ali daje dobre reference na Fukoa. Bodrijara, Bahtina, Hova, Deleza, Nicea. Lakana, Ima i o IQ zanimljivu tezu, itd. Dobar stil pisanja. Edited by bergasa19
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...