Jump to content
IGNORED

Evropskoj uniji Nobel za mir


Lezilebovich

Recommended Posts

Ova nagrada EU je mnogo smislenija nego mnoge prethodne, uopste ne vidim neki poseban problem
blago tebi. aj zivota ti probaj objasniti zasto ovo ima smisla...mogao bi i radagast...
Link to comment
blago tebi. aj zivota ti probaj objasniti zasto ovo ima smisla...mogao bi i radagast...
Pa zato sto evropska unija ujedinjuje neke od najvecih evropskih nacija koje su vekovima isle u medjusobne ratove i zato sto pruza osnov za zajednicno delovanje mnogih manjin nacija koje cije su istorije popunjene medjusobnim neprijateljstvima. Pod istim krovom objedinjuje Nemce, Francuze i Engleze. Nemce i Poljake i Cehe. Po meni, dovoljno.
Link to comment
Pa zato sto evropska unija ujedinjuje neke od najvecih evropskih nacija koje su vekovima isle u medjusobne ratove i zato sto pruza osnov za zajednicno delovanje mnogih manjin nacija koje cije su istorije popunjene medjusobnim neprijateljstvima. Pod istim krovom objedinjuje Nemce, Francuze i Engleze. Nemce i Poljake i Cehe. Po meni, dovoljno.
samo da ne puknu opet ispred staljingrada
Link to comment
Pa zato sto evropska unija ujedinjuje neke od najvecih evropskih nacija koje su vekovima isle u medjusobne ratove i zato sto pruza osnov za zajednicno delovanje mnogih manjin nacija koje cije su istorije popunjene medjusobnim neprijateljstvima. Pod istim krovom objedinjuje Nemce, Francuze i Engleze. Nemce i Poljake i Cehe. Po meni, dovoljno.
kompletan liberalni idiotizam gdje se ekonomski diskurs sakriva pod plast humanog. po meni, dovoljno.
Link to comment
Pa zato sto evropska unija ujedinjuje neke od najvecih evropskih nacija koje su vekovima isle u medjusobne ratove i zato sto pruza osnov za zajednicno delovanje mnogih manjin nacija koje cije su istorije popunjene medjusobnim neprijateljstvima. Pod istim krovom objedinjuje Nemce, Francuze i Engleze. Nemce i Poljake i Cehe. Po meni, dovoljno.
Postoje ozbiljne rasprave o tome da li je to plod izbora ili nužde, tj. koji je uticaj postojanja 2 velika brata (SAD i SSSR) koji su decenijama držali svoje (polu)okupacione trupe na tlu onoga što obično smatramo Evropom. Da li je Evropi, koja od 1945. nije više garant sopstvene bezbednosti nego protektorat, preostalo da bude bilo šta drugo sem normativna i miroljubiva sila?
Link to comment
Kakve sad veze ima Staljingradsa pricom o EU?
Kak ne kužiš, krećemo mi NATO-EUropljani na Majčicu Rusiju čim nas Ameri organiziraju, po naftu, plin i zemlju. Ali prvo moramo pokoriti Srbiju, bez toga ne možemo ni koraknuti prema Smolensku.. A to ide taaako teeeeškooo... <_<ˇdigže, pa moram ireejseru prevesti nadasve zanimljivu zugijevu minijaturu.. Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Čini mi se da je Nobelova nagrada za mir najviše devalvirana i iskompromitovana. Setimo se da su laureati bili i Arafat, Peres, Rabin, Al Gor, Marti Ahtisari ...
Nobelova nagrada je kao Deda Mraz - tek beocug u sazrevanju i demistifikovanju sveta. Deda-mrazom mozes prevariti dete a smislenoscu nobelove nagrade recimo tinejdzera.247208_10151016580337574_645381941_n.jpg Edited by CowBoy
Link to comment

spc osta praznih saka ove jeseni al bice sledece sezone. nisu jebali decu dovoljnoonemocao pahomije jebi ga

Edited by Hamlet Strašni
neprimereno obracanje drugom korisniku
Link to comment
kompletan liberalni idiotizam gdje se ekonomski diskurs sakriva pod plast humanog. po meni, dovoljno.
Ne znam sta podrazumevas pod liberalnim. Ovde se ta rec koristi sa toliko sirokim znacenjem da je postala neupotrebljiva.Kad pricamo o ekonomskom delu, EU je jedna potpuno monstruozna tvorevina, ali ova nagrada ide za onaj drugi deo ne za ekonomski.
Postoje ozbiljne rasprave o tome da li je to plod izbora ili nužde, tj. koji je uticaj postojanja 2 velika brata (SAD i SSSR) koji su decenijama držali svoje (polu)okupacione trupe na tlu onoga što obično smatramo Evropom. Da li je Evropi, koja od 1945. nije više garant sopstvene bezbednosti nego protektorat, preostalo da bude bilo šta drugo sem normativna i miroljubiva sila?
Pa Evropa je svoje ujedinjenje intezivirala onda kada je Sovjetski Savez (Rusija) propala. Uz to je pruzila zemljama istocnog bloka novi kontekst i cilj nakon pada komunizma. To je takodje jedan vrlo vazan faktor koji treba uzeti u obzir. Ta teza koju pominjes je validna i dobra tema za diskusiju, ali po meni to nije crno bela stvar.
Kak ne kužiš, krećemo mi NATO-EUropljani na Majčicu Rusiju čim nas Ameri organiziraju, po naftu, plin i zemlju. Ali prvo moramo pokoriti Srbiju, bez toga ne možemo ni koraknuti prema Smolensku.. A to ide taaako teeeeškooo... <_<ˇdigže, pa moram ireejseru prevesti nadasve zanimljivu zugijevu minijaturu..
Ma svestan sam ja sta to znaci, samo se cesto ovde takve "minijature" iznose na nacin da ostaju u domenu polusale pa bi bilo lepo da isteramo stvari na cistinu.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...