Jump to content
IGNORED

Da li biste se ubili i pod kojim uslovima?


Amelija

dakle?  

62 members have voted

  1. 1. da li biste?

    • zašto da ne, već sutra ako treba
      19
    • nikako, nikada
      6
    • samo ako bih bio mlogo bolesan
      16
    • samo ako ne bih imao više novaca
      6
    • samo ako ne bih imao sreće u ljubavi
      4
    • samoubistvo je osnovno ljudsko pravo
      27
  2. 2. koji način preferirate?

    • u svoja 4 zida
      25
    • teatralno ali da ne smetam nikome
      10
    • tearalno ali da još nekog zajebem
      22
    • hladno oružje
      3
    • toplo oružje
      9
    • otrov
      11


Recommended Posts

@ptpa pazi, teza nije bila da bi se neko ubio zato što ne može da trpi konkretno stanje (bol, nemoć, etc.), nego da bi se ubio kad bi znao da je terminalno bolestan i upravo pod uslovom tog saznanja. i još, tu situaciju bi iskoristio da uradi nešto za šta inače nema herca. ono što mu daje kuraž je izvesnost ne samo da će izbeći sankciju, nego i da će mu trošak (za ostvarivanje ciljeva) biti nula (ionako bi umro, dakle ništa ne gubi). mislim, retko oduran koncept.
meni je prva asocijacija bila skučen bolesnički život i neki nesnosni bolovi. (a odgovor mi je bio neozbiljan).al ako se uozbiljim, mislim da se percepcija vremena i onoga kako želiš da ga provedeš verovatno menja ako ti neko kaže - imaš još 3 meseca (ili 3 godine) života. samoubijanje je nesnosno zbog onih koji ostaju (a vole te). mada, i smrt je takva.verovatno bih tu situaciju iskoristila za nešto za šta inače nemam herca (mada ne destruktivno po druge).
Link to comment
  • 3 months later...
  • Replies 149
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cmrlj

    8

  • Прслин

    7

  • Indy

    6

  • mire

    6

Имам рођаку која двапут месечно објављује да ће се убити, објашњава где су документа, рачуни, опроштајна писма за разне чланове фамилије, јеца..тонем..тонем.. и ујутру се буди јача него икадмиле китић™

Link to comment
Имам рођаку која двапут месечно објављује да ће се убити, објашњава где су документа, рачуни, опроштајна писма за разне чланове фамилије, јеца..тонем..тонем.. и ујутру се буди јача него икадмиле китић™
pa dobro, tesko je biti dupla skorpija
Link to comment

Dobar topik za mentalno zdravlje, ko najavi najčešće ne dojavi. Jedan drug (želja za boljim životom sa druge strane veli dnevnik) i dva člana porodice (opšta razočaranost u sistem i pad komunizma sa jedne i lično nezadovoljstvo porodičnim životom sa druge) koji su uspeli nisu baš busali oko toga, a najviše buke je pravila jedna koja je u zadnji čas sama sebe spasila (samoća - dakle vapaj za pomoć). Samo je mnogo teško za porodicu, ako već moraš bolje da izgleda kao nesreća, ili da nestaneš negde, u stvari ne, poznanicin ćale nestao pre dvadeset dana, uf, to je još gore, kao nesreća najbolje.Slabo se kod nas radi na prevenciji. Ljudi često nisu baš svesni da žele da se ofiraju, nego im je teško, pa planiraju, razmišljaju, i urade. Kada bi se više pričalo o samoubistvu mislim da bi se možda više ljudi javljalo za pomoć i verujem da bi se broj smanjio.

Link to comment

kako se uspesno samoubiti? ja prosla tu letnju skolicu, bili renomirani predavaci. glavna je ideja bila ubiti se, a ne osakatiti se. ozbiljne samoubice koji skacu sa zgrada mogu ostati invalidi, oni sto pucaju pa prezive mogu se ubiljciti sto, ako nista drugo, znatno otezava kasnije pokusaje. ako ces pistoljem u usta, usta napuni tecnoscu, da ti ruka ne skrene i nikako ne skaci sa visine nize od sedmog sprata. bilo toga jos.

Edited by cmrlj
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...